reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
mrowka wole nawet o tym nie myslec bo sam fakt, ze zachowuje sie jak glupi @#$%$%$@# doprowadza mnie do takiego stanu, ze czuje bol w calym brzuchu :-( Bo to bardzo przykre jest jesli pracuje tak jak inne dziewczyny, popelniam (bo sie zdarza) bledy takie jak inne dziewczyny a to ja jestem karcona i upominana na kazdym kroku. Wiem, nie nosze tak jak one juz po calej zgrzewce napojow, nie wypakowuje calego busa piwa, szybciej sie mecze i co jakis czas biegam do lazienki ale tym sie podobno mialam nie przejmowac :-( Nie zycze nikomu takiego pracodawcy...
lidka Ciesze sie i zycze spokoju ducha bo to ci chyba teraz najbardziej pomoze :-)
 
reklama
Niestety przy poprzedniej ciąży miałam podobnego pracodawcę, który olewał moje prawa i np. pracowałam 16h dziennie i gdy byłam chora to mi nie pozwoliła do szpitala jechac tylko kazała zmianę prowadzic, a sama na imprezę poszła. Mam nadzieję, że Twój nabierze trochę oleju do głowy i się uspokoi, bo swoje obowiązki robisz tak jak mówisz, ale w zakresie Tobie dowolnym.
 
Dzwonilam do niego o zalegla wyplate z ubieglego miesiaca, ma do mnie zadzwonic jak przygotuje mi jakies papierki do podpisania i pieniadze do wyplacenia. echhhhh... pojde chyba w obstawie bo padne trupem zanim tam wejde czujac wzrok na sobie tych wszystkich pracujacych tam zazdrosnych wydr i jego...
 
Witam Dziewczyny,
Dostałam dzisiaj miesiączkę, więc póki co nie będę mamą. A co do pracodawców i kobiet w ciąży.... Czy to, że kobieta chce urodzić dziecko jest zbrodnią? Dlaczego się tak nas traktuje? Przecież to paranoja, że zamiast cieszyć się z tego, że będzie potomek, my boimy się, że popełniamy ciężki grzech przeciwko pracodawcy, stajemy się "bezużyteczne" w ich mniemaniu i czekają tylko na to, by wręczyć nam do ręki wypowiedzenie. Wiem, że nie zawsze tak jest, bo są pracodawcy, którzy w takich sytuacjach potrafią stanąć na wysokości zadania. Ale moja pierwsza myśl po tym, jak okazało się, że mogę być w ciąży była jednoznaczna - poczułam strach o przyszłość swoją i dziecka. Polityki prorodzinnej w naszym kraju nie ma żadnej. To straszne.
 
Jak juz napisalam jednej dziewczynie w komentarzu na jej blogu na ten temat- Polityka w Polsce dla przyszlych matek wyglada tak- PLODZCIE SIE I ROZMNAZAJCIE BY MIAL KTO ROBIC NA NAS W PRZYSZLOSCI. Ale zeby zadbac o warunki wychowania dziecka to nikt o tym nie mysli, bo po co. Pozniej sa tylko narzekania, ze Polki po urodzeniu dzieci robia sie brzydkie i zaniedbane- a jak maja dbac o siebie jesli w wielu wypadkach wszelkie pieniazki trzeba przekazac na dziecko bo te sumy sa niewielkie a dziecku przeciez od ust zadna matka nie odejmie?!

lidka mimo wszystko zycze ci bys dolaczyla do naszego grona przyszlych lub obecnych matek, jak tylko przedluza ci umowe i wszystko sie ulozy ;-):-)
 
Ostatnia edycja:
Witam, tez mam problem pracuje na okresie próbnym, który kończy mi się 22 czerwca i nie wiem czy mówić o ciąży ( 4 tydzień ) ponieważ boję się, że nie przedłużą mi umowy. Nie wiem co z tym zrobić.
Pracy tej nie lubię, ale potrzebujemy pieniędzy :-(
 
Witam, tez mam problem pracuje na okresie próbnym, który kończy mi się 22 czerwca i nie wiem czy mówić o ciąży ( 4 tydzień ) ponieważ boję się, że nie przedłużą mi umowy. Nie wiem co z tym zrobić.
Pracy tej nie lubię, ale potrzebujemy pieniędzy :-(

Moim zdaniem nie mów to dopiero 4 tydzień, a jak będziesz miała przedłużenie to będzie, gdzieś 7, więc powiesz po podpisaniu umowy np. dwa tygodnie później, będziesz mogła powiedziec, że lekarz na usg nic nie widział i teraz dopiero Ci potwierdzono. Jak powiesz to będziesz miała duże ryzyko zwolnienia.
 
Moim zdaniem nie mów to dopiero 4 tydzień, a jak będziesz miała przedłużenie to będzie, gdzieś 7, więc powiesz po podpisaniu umowy np. dwa tygodnie później, będziesz mogła powiedziec, że lekarz na usg nic nie widział i teraz dopiero Ci potwierdzono. Jak powiesz to będziesz miała duże ryzyko zwolnienia.
Tak właśnie zrobię. Pomimo, że bardzo nie lubię tej pracy, czasem każą dźwigać meble :-(
Ale potrzebujemy pieniędzy, więc muszę tam wytrzymać
 
Claudia4 wcale nic nie mów, czekaj na następną umowę, Ty już teraz musisz myśleć o przyszłości dziecka, a pracodawca sobie poradzi nie martw się, przyjdzie czas to mu powiesz, nie musiałaś przez pierwsze 2 m-ce wiedzieć o ciązy!!!!!
 
reklama
moja kolezanka o ciazy nie wiedziala do 8smego tygodnia bo na usg nic nie bylo widac wiec nic nie mow dopuki ci umowy nie przedluza i najlepiej jakby byla na czas nieokreslony (jesli to twoja trzecia umowa w tej firmie to musi byc na czas nieokreslony)
 
Do góry