reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Dziewczyny, wykonałam już trzy testy. Pierwszy w dniu spodziewanej miesiączki-negatywny, kolejny na dzień następny-negatywny i dzisiaj-negatywny.Wychodzi na to, że ciąży nie ma, ale okresu też nie...Zawsze miałam regularne miesiączki. Wiem, że z tymi testami różnie bywa, no ale skoro trzy na nie, to może rzeczywiście nie? W poniedziałek mam wizytę u ginekologa. Mam nadzieję, że do tego czasu nie zwariuję.:szok:
 
reklama
3 mam kciuki lidka:) testy czasem są strasznie zakłąmane, najlepsze w tak wczesnej ciąży jest badanie beta hcg, ale ja w twoim etapie ciąży byłąm na usg dopochwowym i był już widoczny pęcherzyk z echem zarodka, więc 3mam kciuki żebyś i Ty zobaczyła w poniedziałek:) a co do pracy - moim zdaniem nie ma co palić mostów za sobą, zagraj w otwarte karty i szczerze porozmawiaj z dyrektorką, pracodawcę to że jesteś w ciąży nic nie kosztuje, płacą tylko za pierwsze 30 dni zwolnienia, póżniej pałeczkę przejmuje Zus, więc wydaje mi się, że dobrze się to wszystko potoczy:)Powodzenia!!
 
lidka1111 mysle, ze w ciazy nie jestes tylko sie martwisz i to opoznia twoj okres. Testy mimo wszystko wykrywaja zmiany hormonalne nawet we wczesnych ciazach (wiem to na swoim przykladzie) ja zrobiłam 2 testy- rano i wieczorem. Oba byly pozytywne a bylam w takim okresie jak ty jestes- tydzien po spodziewanym okresie. Jesli bys jednak była postaraj sie porozmawiac z dyrektorka szczerze i otwarcie. Tez jest matka i na pewno Cie zrozumie. Trzymam kciuki. Przede wszystkim mysl pozytywnie i badz tak samo nastawiona :)
 
nie zamartwiaj się, bo może właśnie ten stres związany z myślą o ciąży może być przyczyną braku miesiączki:sorry2:
 
Dziękuję wszystkim za wpisy:happy2:. Jutro o tej porze, mam nadzieję, że będę wszystko wiedziała. Dam znać czy coś się wyjaśniło na wizycie u ginekologa. Pozdrowienia:happy2:
 
no zobaczymy, czy będzie nowa mamusia :-D

co do podpisywania umów. Otóż naszym obowiązkiem nie jest informować potencjalnego pracodawcę o naszej ciąży, ale on może (paranoja) za utajnienie tego Nas zwolnić. Dlaczego?? Najczęściej jest to spowodowane obawami pracodawcy, że jeżeli da UMOWĘ O PRACĘ to przyszła mama pójdzie na L4 i on będzie miał zero, a nie potrzebnego pracownika. Niestety często tak się zdarza, co utrudnia znalezienie szukającym mamą pracy, bo inne mamusie ponaciągły pracodawców i teraz Oni nie chcę dawać szans innym.
 
w moim wypadku bylo tak- pracowalam w sklepie spozywczym 3 miesiace po czym przedluzono mi umowe na dalsze 6 miesiacy i (dzieki Bogu) podpisalam ta umowe bo miesiac pozniej dowiedzialam sie, ze bede miec dzidziusia. Bylam w 4 tyg.ciazy kiedy powiedzialam o tym szefowi (bo praca w sklepie to przede wszystkim noszenie tych przekletych zgrzewek z napojami i innych towarow i strasznie sie balam o dziecko tym bardziej, ze lekarz powiedzial, ze jesli nie bede uwazac to poronie). Szef pogratulowal i spytal jak to dalej widze. Jako, ze czulam sie bardzo dobrze chciałam pracowac jak najdluzej ale on od razu wypalil ze dla niego bylo by lepiej gdybym odrazu sobie poszla na zwolnienie lekarskie bo bede juz w pracy bezuzyteczna :-( Po tej rozmowie czułam sie z kazdym dniem gorzej, niedosc ze kolezanki z pracy dawały mi do zrozumienia, ze maja dosc robienia czegos za mnie to pozniej takze szef nie stawal sie obojetny i coraz czesciej zwracal mi uwage, ze slabo pracuje (choc w zasadach bhp dokladnie bylo napisane, ze moge nosic w obecnym moim stanie tylko 1/4 wartosci wagi kazdego towaru). Mimo to chcialam jak najdluzej pracowac ale sie przeziebilam i to spowodowalo, ze poszlam na zwolnienie trzytygodniowe. Gdy wrocilam po 3 tygodniach zeby spytac czy mam przedluzac zwolnienie czy wracac do pracy na drzwiach wisiala juz kartka "przyjme do pracy" na moje miejsce:-(Dlatego siedze na zwolnieniu lekarskim w domku i odpoczywam bo praca w sklepie spozywczym jest nieodpowiednia dla kobiet w ciazy. Pisze to zebyscie i wy dowiedziały sie w razie jakichkolwiek watpliwosci czy nalezy sie wam przedluzenie umowy i zeby jakis przemily szef nie wykorzystal waszego braku wiedzy na te tematy i nie podsunal wam papierka z rozwiazeniem umowy. Bo tak zrobic nie moze! Kobieta w ciazy w swietle prawa jest swieta!
 
Kodeks pracy mówi, że jeżeli jesteś w ciąży to tak przedłużają Ci umowę tylko do porodu jeśli jesteś zatrudniona na okres dłuższy w umowie jak 6 miesięcy ( umowa 6 miesięczna jest krótkookresową), ale jeżeli pracodawca stwierdzi, że uchylasz się od swoich obowiązków, do czego widac zaczyna dążyc Twój szef to może Cię zwolnic.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Byłam wczoraj u ginekologa i w ciąży nie jestem. Na usg nic nie widać, testy negatywne, endometrium grube jak na miesiączkę. Mam poczekać jeszcze tydzień, jeśli się nie pojawi zacznie się branie luteiny na jej wywołanie. Cała ta sytuacja kosztowała i nadal kosztuje mnie dużo nerwów. Pierwszy raz mam takie zawirowania miesiączkowe i naprawdę byłam święcie przekonana, że to ciąża. Liczę, że okres będzie lada dzień i sytuacja wróci do normy. Pozdrawiam Was bardzo:tak:
 
Do góry