reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Czesc pracuje w firmie prawie 3 lata z tym,ze od wrzesnia przejał Nas inny wlaściciel.Wczesniej nalezelismy do Como a teraz do Gino.Moje pytanie brzmi-czy moje wynagrodzenie na l4 (oczywicie ciążowe)bezdie rozliczane jako srednia z ostatnich dwunastu miesiecy???czy inaczej?przypominam ze od wrzesnia dostalam nowa umowe....dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam!!!
 
reklama
Ja odkąd jestem na L4 dostaję normalne wynagrodzenie czyli 100% tego, co w umowie. I z tego co kojarzę, to jeśli będą podwyżki to też będę nimi objęta. Moim zdaniem nie wyciąga się średniej przy obliczaniu pensji tylko ważna jest podpisana umowa, ale dla pewności zadzwoń do kadr i się dopytaj - na pewno to najlepsze źródło informacji :) Pozdrawiam!
 
jeżeli chodzi o wynagrodzenie na L4 to moim zdaniem określa je nie tyle umowa co właśnie średnia z jakiegoś okresu - bo przeciez po miesiącu wynagrodzenie opłaca nam ZUS a nie pracodawca - do tego wychodzi go troche więcej niz mialyście do tej pory, a dzieje sie tak dlatego ze stawka dzienna (czyli to co macie na umowie podzielone na ilość dni roboczych) jest mnożona przez wszystkie dni miesiąca czyli średnio 30 - a nie tak jak na urlopie przez dni robocze :) - wychodzi więcej niż na normalnym L4 bo ciężarne mają zwolnienia platne 100% a nie 80% jak przy zwyklych zwolnieniach - no tak przynajmniej jest u mnie z czego ja jestem zadowolona :)
 
hmmm.... jestem na zwolnieniu ponad 3 m-ce i pensje mam takie jak przed L4. Nic się nie zmieniło a pani kadrowa nie wspominała, że będą jakąś średnią wyciągać w ZUSie :/ poczekam w takim razie na przelew w tym miesiącu i porównam.
 
Jeżeli formalnie masz nową umowę z nowym pracodawcą to do zasiłku liczyć się będzie wyłącznie wynagrodzenie u nowego pracodawcy - przeciętne z okresu od września (tak jak masz nową umowę) do miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dostałaś L4
 
Ja odkąd jestem na L4 dostaję normalne wynagrodzenie czyli 100% tego, co w umowie. I z tego co kojarzę, to jeśli będą podwyżki to też będę nimi objęta. Moim zdaniem nie wyciąga się średniej przy obliczaniu pensji tylko ważna jest podpisana umowa, ale dla pewności zadzwoń do kadr i się dopytaj - na pewno to najlepsze źródło informacji :) Pozdrawiam!

Nie masz racji. Dostajesz średnią, a jak będą u Ciebie w pracy podwyżki, to niestety Cię ominą.
 
Podstawe mam 1200 zł brutto + prema za sprzedaż.....więc nie wiem jak to bedzie wlasciwie liczone ?
w jednym miesiącu miałam wypłatę 1300zł (wrzesień) a w następnym(październik)już 1600zł. Wypłata zmieniała się w zależności od sprzedaży.
Dlatego pytam jak to jest liczone?
 
Ostatnia edycja:
Podstawe mam 1200 zł brutto + prema za sprzedaż.....więc nie wiem jak to bedzie wlasciwie liczone ?
w jednym miesiącu miałam wypłatę 1300zł (wrzesień) a w następnym(październik)już 1600zł. Wypłata zmieniała się w zależności od sprzedaży.
Dlatego pytam jak to jest liczone?

średnia ostatnich 12 pensji :-)
 
Kasiulka_1980 możesz mieć rację. Dopiero od tego miesiąca to ZUS będzie mi wypłacał wynagrodzenie - to tej pory byłam na L4 ale to placówka, w której pracuję przelewała mi pensję. Muszę poczekać aż pieniądze wpłyną na konto i wtedy się zorientuję ile będę dostawała. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji! :) pozdrawiam
 
reklama
średnia ostatnich 12 pensji :-)

mallaika:

Kasiulka_1980 możesz mieć rację. Dopiero od tego miesiąca to ZUS będzie mi wypłacał wynagrodzenie - to tej pory byłam na L4 ale to placówka, w której pracuję przelewała mi pensję. Muszę poczekać aż pieniądze wpłyną na konto i wtedy się zorientuję ile będę dostawała. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji! :) pozdrawiam

W związku z powyższym mam takie pytania:
1.Po jakim czasie pracodawca przestaje płacić za l4 a zaczyna ZUS

2. I jak to jest z tą średnią?
Ja przed ciązą przepracowałam 4 całe miesiące i w 5miesiacu pracy 2go stycznia dostałam pieniądze za miesiąc z góry a od 7 poszłam na zwolnienie.
ALE przez pierwsze dwa miesiące z umowy o prace dostawałam około 500zl po tym czasie zmieniłam stanowisko i umowę (ale nie firme) przez nastepne 2 miesiące otrzymywałam około 1500zł i tyle dostaję do teraz (przelewy sa od pracodawcy)

Czy może tak byc, że jak zacznie mi płacić ZUS to zamiast 1500, tóre teraz dostaję, dostanę 1000zł?:baffled: Taka wychodzi średnia
 
Do góry