reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Poza tym wydaje mi się, że pracodawca nie może Cię zwolnić z dniem porodu - masz urlop macierzyński i potem może Cię zwolnić; jeżeli masz taką sytuację, idź do PIP-u koniecznie!
 
reklama
Pracodawca może zwolnić z dniem porodu. Urlop macierzyński wypłaca ZUS.
Ja miałam właśnie taką sytuacje, gdzie byłam na umowie na czas określony, kończyła się ona w trakcie trwania ciąży, więc pracodawca zgodnie z prawem przedłużył mi ją do dnia porodu.
Co do pieniędzy nic się nie zmieniło i na zwolnieniu lekarskim i na macierzyńskim ( już nie będąc zatrudniona) dostawałam tyle samo.
 
faktycznie! zapomniałam o tym - coś mi się pomyliło, bo jak napisałaś macierzyński ma się płatny (zus). Przepraszam za błędną informację.
 
Zgadza sie-moze zwolnic z dniem porodu.
A jeśli chodzi o błędy.....to litości......nia każdy jest dosoknały.....niektorzy cierpią z powodu dyzgrafii (czy jak to tam sie nazywa) i osobiscie uwazam, ze niekulturalnie jest komuś wytykac na forum jego chorobę.....ewentualnie na priw jak juz koniecznie chcesz sie dowartościowac ;-) pozdrawiam.
 
Zmieniły sie zasady, dzwoniłam do zusu i mozna pracowac... ale trzeba do nich zglosic inne ubezpieczenie... a co do bledow to przepraszam ale post pisałam szybko...

powiem szczerze, ze mnie zaskoczylas. Nie wiedzialam, ze cos sie pozmienialo. Az sama to posprawdzam :-)
pozdrawiam myszko2508 :-)
 
z tego co wiem, można pracować na zlecenie bądź umowę o dzieło, ale jeśli np. jesteś zatrudniona, to składek nie odciąga się od zasiłku macierzyńskiego, tylko od tych umów...
 
Od ponad dwóch miesięcy jestem na L4, wczoraj dostałam wypłatę, jednak uważam stosunkowo za niską. Rozmawiałam na ten temat z kierowniczką, która uważa że na L4 należy się 80% wynagrodzenia a nie 100% bo o tym nigdy nie słyszała.Z tego co wiem, to przysługuje mi 100%, tym bardziej że na druku L4 mam kod "B", a licząc średnią z 12 miesięcy poprzedzającą okres choroby to na pewno ta średnia jest wyższa niż kwota którą otrzymałam.Ciążę mam również zgłoszoną do pracodawcy poprzez zaświadczenie od lekarza. Z tego co wiem to racja leży po mojej stronie. Chciałam się tylko upewnić czy słusznie powinnam się wykłócać o swoje.
Do kadr nie mam co iść, bo siedzibę mam w stolicy a tam mi trochę daleko, więc jedynie mogę to załatwić przez kierownika.
 
reklama
Dziewczyny jedno pytanko - jak sie wylicza chorobowe to srednia z miesiecy dzieli sie przez ilosc dni w miesiacu czy ilosc dni przepracowanych np. 22dni??Dzieki za odpowiedz.
 
Do góry