reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Mój tygodniowy katar zszedł na gardło i kaszle jak stara rura [emoji19] swędzi mnie gardło od kaszlu boli juz cała klata ...... dzwonię dzisiaj prywatnie umówić się do lekarza internisty zeby mi powiedział co mogę wziąć bo o samym soku malinowym i herbatach to się wykończę a tu .... najbliższa wizyta, oj przepraszam teleporada gdzie nie interesowało mnie to czy będę mieć rozmowę z lekarzem z Warszawy czy z Ciechocinka 21 października 23:50 [emoji53] ja mowie ze o tej godzinie to ja spie. Kolejna wizyta gdzieś tam wygrzebana na 2 w nocy !! [emoji35] powiedziałam ze to dla mnie chora godzina i dziękuje bardzo.
Mąż zadzwonił do znajomego gina i póki co tantum verde i ziołowe syropy plus zeby zwilżac gardło jak nie będzie przechodzić to jednak zostanie ten lekarz ...
chore !!!!! [emoji35]
To jest nie do pomyślenia [emoji35] A masz w domu nebulizator? Jeśli tak to inhalacje z soli fizjologicznej, żeby nawilżać gardło. Możesz też zaparzyć szałwię, dodać łyżkę octu jabłkowego, łyżeczkę soli i 15 kropli propolisu i tym płukać gardło. Ja też płuczę wodą utlenioną gardło. Na kaszel syrop z cebuli. Mleko z miodem i czosnkiem. Tyle możemy..
 
To jest nie do pomyślenia [emoji35] A masz w domu nebulizator? Jeśli tak to inhalacje z soli fizjologicznej, żeby nawilżać gardło. Możesz też zaparzyć szałwię, dodać łyżkę octu jabłkowego, łyżeczkę soli i 15 kropli propolisu i tym płukać gardło. Ja też płuczę wodą utlenioną gardło. Na kaszel syrop z cebuli. Mleko z miodem i czosnkiem. Tyle możemy..

Wszelkie cuda ziołowe i na tym się kończy. Niby doktor stwierdził ze powinno być lepiej za 2-3 dni a jak nie to i tak lekarz mnie czeka 😭 juz mam dość zawsze w tym okresie jestem przeziębiona a tu nic się nie da ... i się rozlało bardziej niż powinno
 
Mój tygodniowy katar zszedł na gardło i kaszle jak stara rura 😒 swędzi mnie gardło od kaszlu boli juz cała klata ...... dzwonię dzisiaj prywatnie umówić się do lekarza internisty zeby mi powiedział co mogę wziąć bo o samym soku malinowym i herbatach to się wykończę a tu .... najbliższa wizyta, oj przepraszam teleporada gdzie nie interesowało mnie to czy będę mieć rozmowę z lekarzem z Warszawy czy z Ciechocinka 21 października 23:50 😕 ja mowie ze o tej godzinie to ja spie. Kolejna wizyta gdzieś tam wygrzebana na 2 w nocy !! 😡 powiedziałam ze to dla mnie chora godzina i dziękuje bardzo.
Mąż zadzwonił do znajomego gina i póki co tantum verde i ziołowe syropy plus zeby zwilżac gardło jak nie będzie przechodzić to jednak zostanie ten lekarz ...
chore !!!!! 😡

Kurde, ja nawet nie wiedziałam, że o tych godzinach mogą być jeszcze teleporady.

Ja dziś próbowałam w przychodni przyszpitalnej zapisać się na USG 3 trymestru. No.. dziś się nie udało. Bo zapisy tylko telefonicznie i tylko w godzinach 13-14. A byłam tam rano koło 8 . Tłum pacjentek, właśnie na to USG ciążowe. Żadna drugiej nie ustąpi, bo wszystkie tak samo uprzywilejowane. No kolejka na kilka godzin.
Jak jedną zaczepiłam to powiedziała, że ją zapisali na konkretny dzień bez godziny (albo nie dopytała o godzinę) , ona z daleka to przyjechała z mężem i szykuje się na 4-5 godzin czekania. :o Wzięła sobie 2 śniadanie do plecaka.

Zaczynam doceniać te prywatne pakiety opieki !!!
 
Na przeziębienie dobry jest też sok z bzu czarnego na gorąco, pijesz parę razy na dzień i po paru dniach czujesz się lepiej mi zawsze pomaga
 
Kurde, ja nawet nie wiedziałam, że o tych godzinach mogą być jeszcze teleporady.

Ja dziś próbowałam w przychodni przyszpitalnej zapisać się na USG 3 trymestru. No.. dziś się nie udało. Bo zapisy tylko telefonicznie i tylko w godzinach 13-14. A byłam tam rano koło 8 . Tłum pacjentek, właśnie na to USG ciążowe. Żadna drugiej nie ustąpi, bo wszystkie tak samo uprzywilejowane. No kolejka na kilka godzin.
Jak jedną zaczepiłam to powiedziała, że ją zapisali na konkretny dzień bez godziny (albo nie dopytała o godzinę) , ona z daleka to przyjechała z mężem i szykuje się na 4-5 godzin czekania. :o Wzięła sobie 2 śniadanie do plecaka.

Zaczynam doceniać te prywatne pakiety opieki !!!
Współczuję, ja nie czekał w kolejce na żadne prenatalne, doceniam mimo wszystko prywatną opiekę, bo na NFZ są jakies cyrki..
 
Przynajmniej macie jakąkolwiek szansę na ta teleporade, choćby o północy, choć fakt, to jakaś godzina z kosmosu. Ja ostatnio potrzebowałam skierowanie na krew, musiałam się umówić na teleporade, żeby lekarz mi je wystawil i odebrać skierowanie w recepcji. Dzwoniłam codziennie od pon do pt od 08:00, bo wtedy otwierają przychodnie i za każdym razem automat mnie informował, że jestem 9 czy 10 w kolejce. Jak ktoś wreszcie odebrał to tylko po to, by powiedziec mi, że już na ten dzień nie ma konsultacji, mam spróbować jutro. Nie można się umawiać z wyprzedzeniem. I przez 5 dni to samo. Dziś poszłam tam wku*wiona, podchodzę do recepcji i mówię, że od tygodnia nie mogę umówić konsultacji, że to jakiś absurd. Babka zapisała moje dane i powiedziała, że lekarz się ze mną dziś skontaktuje i łaskawie się skontaktował. Te badania krwi potrzebuje robić co miesiąc, bo to na tarczyce (biorę Euthyrox) i jak mam się tak co 4 tyg uzerac to ja dziękuję...
 
Przynajmniej macie jakąkolwiek szansę na ta teleporade, choćby o północy, choć fakt, to jakaś godzina z kosmosu. Ja ostatnio potrzebowałam skierowanie na krew, musiałam się umówić na teleporade, żeby lekarz mi je wystawil i odebrać skierowanie w recepcji. Dzwoniłam codziennie od pon do pt od 08:00, bo wtedy otwierają przychodnie i za każdym razem automat mnie informował, że jestem 9 czy 10 w kolejce. Jak ktoś wreszcie odebrał to tylko po to, by powiedziec mi, że już na ten dzień nie ma konsultacji, mam spróbować jutro. Nie można się umawiać z wyprzedzeniem. I przez 5 dni to samo. Dziś poszłam tam wku*wiona, podchodzę do recepcji i mówię, że od tygodnia nie mogę umówić konsultacji, że to jakiś absurd. Babka zapisała moje dane i powiedziała, że lekarz się ze mną dziś skontaktuje i łaskawie się skontaktował. Te badania krwi potrzebuje robić co miesiąc, bo to na tarczyce (biorę Euthyrox) i jak mam się tak co 4 tyg uzerac to ja dziękuję...

Gin nie może Ci tego wystawić ?
Chyba ze tylko tsh może 🤔 ja juz miałam chyba z 5 razy robione
 
reklama
Straszne rzeczy opwiadacie.. współczuję wam bardzo takich doświadczeń. Ja mam fajnego lekarza rodzinnego, który sam się mnie dopytuje o zdrowie i w weekendy pozwala dzwonić na numer prywatny jak potrzebuje. Do tego rzetelne informacje, A nie jakieś zbywanie. Ostatnio właśnie na kaszel polecil syrop norweski, A potem miałam brać prawoslazowy ten bez etanolu, ale już nie było potrzeby. Do tego inhalacje i mówił o gripovita mama, ale w sumie te same zioła piłam osobno więc nie brałam.
 
Do góry