reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
Witam wszyscy narzekają że tu tyle stron do nadrobienia że piszemy jak głupie jak na akord chyba mnie to cieszy od jakiegoś czasu wstaje bardzo wcześnie i co ja bym robiła żeby nie forum a tak robię kawkę i mam co czytac robię to z przyjemnością . Fakt że jestem w domu nie pracuje ale mam 3 latka i obowiązki i też nie czytam na bieżąco ale jak już mam chwilę to z chęcią nadrabiam ciekawe co byście mówiły jakby w ciągu dnia pojawiały się dwa posty nikt by tu nie zaglądał bo po co raz na tydzień by starczyło usiąść w pół godz nadrobić.
Co do pisania o złych rzeczach to ma swoje plusy i minusy jedno to że fakt przychodzą zle i czarne myśli ale z drugiej strony jesteśmy bardziej świadome ja dopuki nie zaszłam w pierwszą ciążę nie przyszło mi do głowy jak wiele jest poronień jak wiele problemów byłam chyba jak typowy facet wszystko musi być dobrze a jednak jest różnie . Ja myślę że lepiej być świadomym a nie później mieć żal że nikt nie mówił że tak może być że nikt nie uprzedzał.
Co do zamknięcia wątku jestem za i nie wiem gdzie jest ta lista nas i czy na niej jestem ale teraz pomyślałam że też usunę parę swoich wpisów dziś za dużo napisałam .
Dziś lecę na swoją pierwszą wizytę dopiero na 15.50 mam więc w dzień coś w domu będę działać żeby zająć głowę mam nadzieję że wszystko oki dziś u mnie dopiero 8t2d ale najważniejsze że dzień zero minął bez problemów.
Mam pytanie czy lekarz na pierwszej wizycie powinien mi dać zaświadczenie do pracy o ciąży?
 
Dzień dobry stawiam dziś torcika 🎂 za rozpoczęty 13 tydzień. U nas już gorąco od rana noc też była bardzo ciepła ja mieszkam na 3 piętrze i sypialnie mam trochę z poddaszem więc myślałam że się dziś ugotuje a to dopiero początek. Niue wyobrażam sobie chodzić na końcówce ciąży w takie upały. Chyba zima to fajny okres dla ciąży 😁. Ja też muszę trochę pousuwać swoich postów bo się za bardzo uzewnetrznilam 🤦‍♀️. Co do forum zamkniętego oczywiście jestem za i to jak najszybciej. Na wybory idę na 100% Hołownia jest moim prezydentem jak były wybory poprzednie nie byłam bo nie miałam na kogo zagłosować. Głowa mnie przestała boleć dopiero wieczorem chyba jednak to niskie ciśnienie dało mi w kość. Gratulacje kochane za owocne w płeć wizyty👏. Ja też bym chciała poznać we wtorek płeć choć mam przeczucie że to chłopiec i tylko niech mnie utwierdzi lekarz 🙂.
 

Załączniki

  • Screenshot_20200626_063446_com.gravid.gravid.jpg
    Screenshot_20200626_063446_com.gravid.gravid.jpg
    156,2 KB · Wyświetleń: 33
Szczerze mówiąc ja nawet o tym nie pomyślałam, ja np opisując swój przypadek myślałam że 'pomoge' naszej stelli bo pisała że nie wie czy chce mieć ten zabieg, więc sama napisałam że moim zdaniem zabieg lepszy bo... Ale rozumiem to doskonałe. Ja nim przyszłam na forum też już byłam po stracie owszem, ale nie wiedziałam np że jest coś takiego ze serduszko przestaje bić, czy inne sprawy (bo mnie się to zdarzyło w inny sposób) też o tym przeczytałam tu na forum i też pewnie właśnie z tego powodu cały tydzień dramatyzuje że nie mam takich mdłości jak wcześniej bo dziewczyny pisały o nieszczęsnym tygodniu 8+, że wtedy serduszko najwcześniej przestaje bic. Gdyby nie forum szczerze nawet bym nie pomyślała że coś może być nie tak, bo lekarz na ostatniej wizycie która była 8+0 bodajże byl bardzo zadowolony i mówił że już nawet możemy założyć kartę ciąży, a wiem że jest w tym bardzo ostrożny więc już wtedy byłam bardzo spokojna, moje nastawienie zmieniło się przez forum. Prawda jest taka że każda z nas ma jakieś przeżycia, grosze czy lepsze ale każda ma jakiś bagaż doświadczeń.... I czasem bardzo nieświadomie możemy się podzielić informacja która inna osobę bardzo zmartwi... I myślę że każda z nas tak miała, ja też o tym pisałam jak wcześniej pisalyscie o badaniach prenatalnych że się boicie bo może wyjść ze dziecko chore... Szczerze? Ja do prenatalnych byłam tak nastawiona wcześniej że chce je mieć żeby jak najlepiej obejrzeć dzidzie, a w życiu mi wcześniej do głowy nie przyszło że moje dziecko może być chore i wtedy się o tym dowiem. Tyle ode mnie, również przepraszam za to co napisałam ale musiałam to z siebie wyrzucić. Ja mój post o poronieniu gdzie chciałam doradzić stelli wykasowalam i przepraszam że wtedy w ogóle to wszystko odpisałam ale nawet nie pomyślałam żeby napisać jej na prywatną wiadomość i jej doradzić.

Ale absolutnie nie masz za co przepraszać i nie powinnas kasować postu.. tamten dzień na forum był bardzo ciężki, jednej z naszych dziewczyn przytrafiła się tragedia i bardzo wiele z Was swoimi historiami myślę, że udzieliło jej wiele wsparcia i pokazało jak dużo z Was juz przez to przeszło i że nie jest z tym sama i to też jest bardzo ważne.. a dziewczyny po prostu bardzo słusznie napisały, żeby w razie czego gdyby coś takiego sie przytrafiło (już nie daj Boże), to zeby takimi historiami dzielić się w przyszłości w wiadomościach prywatnych, bo jest dużo dziewczyn (szczerze, to myślę, że każda z nas tego dnia tak miala, ja też), ze mimowolnie nagle zaczyna u siebie widzieć milion niepokojących objawów, zadaje sobie pytanie "a co jeżeli u mnie tez przestało bić?" i funduje sobie ogrom zupełnie nie potrzebnego stresu i nerwów.. Także dziewczyny, które się wtedy wypowiedziały nie bierzcie tego do siebie jako jakikolwiek atak, a lekką sugestię na przyszłość 💛
 
Ja powiem tak od siebie że niestety na każdym etapie ciąży może się coś stać ale my powinnyśmy myśleć pozytywnie jest dobrze. Kiedyś moja siostra do mnie powiedziała że ona miała tylko 3 razy wykonane usg w trakcie ciąży 21 lat temu bo tak było lekarze uważali ze więcej nie trzeba i nigdy nie pomyślała że cis jest nie tak. Ja też w pierwszej i drugiej ciąży bylam straszna panikara dlatego miałam dwie karty ciąży i chodziłam ca dwa tygodnie do lekarza raz prywatnie raz na NFZ nie wiedzieli lekarze o sobie i co mi to dało to że mogłabym kupić dziecku extra wózek bo ponad 4000 zł poszło. A lekarze zawsze mi mówili to samo taki pani urok ciąża boli bo wszystko się rozwija bo rośnie. Wiem że teraz jestem już na takim etapie życia po doświadczeniu i dlatego teraz nie panikuje mam wizyty co 3-4 tygodnie i cierpliwie czekam poprostu. Pamiętajmy nie nakręcajmy się wszystko jest dobrze oddychajmy głęboko nic złego się nie dzieje. ❤️❤️❤️☀️☀️☀️☀️☀️☀️
 
Ja wiem że będę panikować jak tylko cholestaza da o sobie znać ale mój lekarz powiedział że wie pani już po takim doświadczeniu że tylko leczenie szpitalne i szybsze rozwiązanie ciąży. Też o tym myślę ale nic już na to nie poradzę.
 
Dziewczyny, ja po wczorajszym dniu jestem dzisiaj totalnie rozbita. Nie umiem znaleźć sobie miejscach, ciągle mam czarne scenariusze w glowie. Rano włączyłam sobie detektor tętna i go nie znalazłam 😭 próbowałam po południu i wieczorem i nic. Co za beznadziejny dzień 😔😔. Cały dzień chodzę wściekła i ryczeć mi się chce.

Ale gratuluję dzisiejszych wizyt. Podnoszą na duchu ♥️

Kochana myślę, że kazdej z nas po tym ciężkim dniu na forum przeszla nie jedna głupia myśl przez głowę.. Przede wszystkim musisz się uspokoić dla dobra swojego maleństwa, bo fundujesz mu masę niepotrzebnego stresu i nerwów.. jest jeszcze wcześnie - używanie detektora zalecają przeważnie od 16 tc - możesz uznać się za szczęściarę, ze wczesniej tak szybko udało Ci się wyłapać tętno, a nie wbijać sobie do glowy najgorsze, bo dzisiaj nie było słychać - wystarczylo, że maluszek się przekręcił i w detektorze na tym etapie będzie głucho.. Wszystko bedzie dobrze! 💛
 
Dzień dobry :) Powodzenia dziś wszystkim wizytującym , pewnie będą same dobre informację 😘 a ja już sobie czekam pod laboratorium na cotygodniowe kłucie. Jeszcze 20 min przede mną stania nim w ogóle otworzą przechodnie 😂
 
reklama
@AnMil a co tam na wizycie powiedział Ci lekarz apropo prenatalnych? On ci je wykona czy jak? Bo pamiętam że pislaysmy o tym że naszych lekarzy nie ma na liście z prenatalnych i się zastanawiałam co z terminem :)
 
Do góry