reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Ja rogala w ciąży nie miałam ale kołdrę i pierzynę z pierzyny robiłam sobie wałek duży i wygodny. W piątek mam pierwszą wizytę podpowiedzie czy któraś z Was robiła jakieś wyniki na pierwszą wizytę jeśli tak to jakie ostatni raz u ginekologa byłam 3 lata temu po porodzie

Ja na pierwszą wizytę nie robiłam żadnych badań, myślę, że po tej wizycie lekarz zleci Ci co powinnas zrobić 😊
 
reklama
Kazdy ma prawo do wyrazenia swojej opinii ,totalnie nie podoba mi sie sposob "prowadzenia" ciazy brytyjskiej....mam wrazenie,ze tam traktuja Cie powaznie dopiero,gdy konczysz trymestr.No ludzie....gdyby w Polsce bylo takie podejscie,ze natura wie co robi ,nie ruszamy,prosze pracowac i zazyc paracetamol,to dzieci bym nie miala.
Po cholere gadac w drugim miesiacu ciazy o karmieniu i rodzeniu?
Nagaduje sie na polska sluzbe zdrowia,a prawda jest taka,ze w Polsce walczy sie o kazdy PECHERZYK ciazowy,laduje sie luteiny,acardy,heparyny,kladzie sie kobiete na oddziale,kobiete,ktora jest w 6tc,usg leci.....i lekarze walcza.Jak umieja,ale walcza.Nikt nie wykazuje podejscia-ok,masz bole i plamisz,przykro mi z tego powodu.Pobiore Ci krew i mocz,usg ci nie zrobie bo jestes w 9 tc,zazyj paracetamol i do domu.
Wczytywalam sie w dwie "medyczne"relacje Delfiny i bylam totalnie zniesmaczona.
Niestety tak jest, nie zmienię tego 🤷🏼‍♀️ Ciężko było mi to zaakceptować ale nie poradzę na ich system. Tez uważam ze dawanie ulotek i rozmawianie o karmieniu piersią i rodzeniu przed pierwszym usg jest nie na miejscu bo nie wiadomo jeszcze nic na tym etapie. Tu ciąża liczy się od 12 tyg i koniec ( w innych krajach chyba skandynawskich tez tak jest ale nie jestem pewna w których) tu nie podaje się leków ciężarnej i chodzi się do pracy normalnie ( zazwyczaj do samego końca 1-2tyg przed terminem) bo uważają ze to nie choroba. Dlatego zdecydowałam się chociaż na jedna prywatna wizytę 🙄
 
A już zapisujecie wizyty na lipiec? Ja mam prenatalne 6.07 i wizytę 14.07.. Powodzenia dzisiaj dziewczyny :) dajcie znać jak prenatalne ciekawa jestem jak to wygląda :)
 
Magda a tego co mu powiedziano to zovirax absolutnie.
Olimpia, mi sie wydaje ze jakby w pl pozamykac prywatne gabinety to by bylo dokladnie to samo co w uk I irl. Tylko ze u nas nie sa tak popularne wizyty prywatne a w pl wiekszosc jedzie tylko na nich bo inaczej do lekarza sie nie dostaniesz. Ja w 6tcmialam usg tylko przez moje przejscia I nastepne bedzie dopiero kolo 14 tug pewnie. Dlatego zaplace 160 euro w piatek za prywatne usg. Wydaje mi sie ze wszedzie tak jest
 
Magda a tego co mu powiedziano to zovirax absolutnie.
Olimpia, mi sie wydaje ze jakby w pl pozamykac prywatne gabinety to by bylo dokladnie to samo co w uk I irl. Tylko ze u nas nie sa tak popularne wizyty prywatne a w pl wiekszosc jedzie tylko na nich bo inaczej do lekarza sie nie dostaniesz. Ja w 6tcmialam usg tylko przez moje przejscia I nastepne bedzie dopiero kolo 14 tug pewnie. Dlatego zaplace 160 euro w piatek za prywatne usg. Wydaje mi sie ze wszedzie tak jest
Dokładnie, tez tak uważam . U nas ciężko dostać się do specjalisty bo zazwyczaj pracują oni tylko w szpitalach 🙄 ja właśnie będę miała usg 13+1 bo wytyczne są żeby zrobić pomiędzy 11-14tyg wiec w Polsce pewnie by mówili ze już za późno 😂🙈
 
Dziewczyny dostaliście skierowanie na badania prenatalne ?? Bo dzownilam teraz się zapisać do jednej kliniki i się mnie pani pytała czy mam skierowanie
 
Ja jestem dokladnie w tej samej sytuacji.. jak wpisałam w internet mojego lekarza, to również wyskoczyła mi wzmianka o badaniach prenatalnych, przy czym na liście go nie ma.. do lekarza chodzę prywatnie, ma niesamowite podejście i też dzięki niemu zaszłam w ciąże, wiec tez już jestem taką jego "stałą pacjentką", ma do mnie super stosunek i też nie wiem jak ugryźć temat... 🙄
No zobaczymy co tam ci nasi specjaliści wymyśla 🤷‍♀️ daj znać po wizycie co ci powiedział twój lekarz w tym temacie
 
Dziewczyny dostaliście skierowanie na badania prenatalne ?? Bo dzownilam teraz się zapisać do jednej kliniki i się mnie pani pytała czy mam skierowanie
Ja dostałam od lekarza i tam był numer pod jaki miałam dzwonić..bo to chyba współpraca i mam za darmo.. No i to robi mój lekarz usg prenatalne.. Plus pobierają krew..
 
reklama
Do góry