reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A mamy które wchodzą w drugi trymestr, macie jeszcze bóle piersi takie jak na początku czy zelżało wszystko? Wiem, że objawy ustępuja, ale zastanawia mnie jak wygląda sprawa z piersiami 🤔🤔
U mnie cycki przechodzą. Nie są aż tak bolace jak wcześniej, że nawet stanik mnie drażnił. To wraca do normy.
 
reklama
Ja bym bardzo chciała córeczkę.. Wiadomo oby zdrowe ale nigdy nie wiadomo czy to nie bedzie moje ostatnie dziecko i byłabym już przeszczęśliwa.... Czekam na prenatalne chyba pierwszy raz usłyszę serduszko i mam głęboką nadzieję że wszystko będzie dobrze. Ciekawi mnie czy przeszłość rodzinna decyduje o wadach czy mutacja się robi sama itp? U mnie i u męża nigdy w rodzinie nie było żadnych chorób genetycznych i dzieci z wadami.. Wogole jakie jest Wasze zdanie jakby dziecko miało wady genetyczne? Jesteście za donoszeniem takiej ciąży?
Ja myślę że na pewno ma spory wpływ na prostej dziadkowie rodzice dzieci, ale też nie zawsze, bo i zdrowi ludzie bez obciążeń rodzą chore dzieci, bo np mają jakies utajone mutacje 🤷‍♀️ ja jestem zdania, że jeżeli dziecko ma urodzić się zupełnie niezdolne do samodzielnej egzystencji to jest bezsensowne, żeby to dziecko skazywać na cierpienie a tym samym siebie pozbawiać wszystkiego, łącznie z pracą, bo taki czlowiek wymaga opieki 24 godziny na dobę. Ale nie przeraża mnie zespół Downa czy tego typu uposledzenia, są różne stowarzyszenia wspierające takie dzieci, szkoły itp. Tym samym można dalej rozwijać siebie :)
 
Ja mam dzisiaj lepszy dzień w końcu wolne można coś w domu porobić, już ogarnęłam z większego a na obiad placek po węgiersku tak na bogato będzie 🙂 z mięsa najlepiej wchodzą mi parówki mogłabym jesc non stop🙄 witam nowe mamusie i życzę spokojnej ciąży i zdrowych maluszków.
 
Sam zespol downa nie jest taki straszny. Co jest gorsze to wszystko dodatkowo. Choroby serca czysto autyzm adhd I inne.
Ja chyba raczej bym usunela. To nie chodzi nawet o to zeby sie takim dzieckiem zajac ale co bedzie jak mnie zabraknie.
Wady rozwojowe w wiekszosci sa uwarunkowane generycznie z tego co ja wiem
Ja prosze tylko o zdrowie dzieci.
 
No właśnie nie wyobrazam siebie nosić pod sercem dziecka ze świadomością ze ma mnóstwo wad i urodzi się już martwe bądź umrze zaraz po. Ale aborcja to poważna sprawa. Wogole ja nigdy nie myślę o sobie w tym temacie a o dziecku.. Jaka to przyszłość takie warzywko.. Oj przepraszam was za ten temat ale jakby nie patrzeć przed prenatalnymi myślę o takich rzeczach bo nigdy nie wiadomo.. Ale również mam nadzieję że będzie wszystko dobrze i że żadnej z nas to nie spotka. Wogole zastanawiałam się czy mój lekarz by już czegoś nie wiedział.. ( on będzie mi robić prenatalne bo ma cert). Pokazywał mi już rączki nóżki.. Ciekawe..
 
Kurcze wiecie tak sobie pomyślałam jak tu będzie niedługo fajnie i wesoło, jak będziemy się dowiadywały jaka będzie płeć - to dopiero będą emocje 😁 ciekawe u ilu z nas sprawdzą się objawy typu słodkie na dziewczynkę, a mięsko na chłopca, albo problemy ze skórą na córcię, a ładna buźka na synka 🤩
 
Ja nie mam pojęcia co bym zrobiła, nawet nie myślałam nad tym, żeby jeszcze bardziej się nie dołować i mam nadzieję że nigdy nie będę musiała być w takiej sytuacji :-(
 
reklama
No ja cała ciąże mówiłam, że jak usłyszę, że ktoś mówi, że ciąża to najpiękniejszy okres w życiu kobiety to chyba go kopne 🤣

Dokładnie, ja jeszcze nie odczułam tej cudowności a czas mi leci tak wolno, ze już mam wszystkiego dosyć.

A co dzisiaj macie dziewczynki na obiad? Bo nie mam kompletnie pomyslu 😥

Nic 😏 Chłop ma sam sobie coś zrobić a ja żyję dziś na truskawkach i czereśniach.

Ubrałam najszersze spodnie w pasie ale jak zjem to chyba strzela :) ale wagowo zero a tu tak bęben po jedzeniu wywala :)

U mnie tak samo, widać tylko spożywczą ciąże. Ogólnie żadne stare jeansy cisną i mam tylko jedne kupione niedawno mom jeansiaki z gumką z tyłu i na brzuchu mają trochę więcej materiału to myślę, że pochodzę do końca wakacji. A i z sin say kupiłam materiałowe spodnie też na gumkę :cool2:

Ja bym bardzo chciała córeczkę.. Wiadomo oby zdrowe ale nigdy nie wiadomo czy to nie bedzie moje ostatnie dziecko i byłabym już przeszczęśliwa.... Czekam na prenatalne chyba pierwszy raz usłyszę serduszko i mam głęboką nadzieję że wszystko będzie dobrze. Ciekawi mnie czy przeszłość rodzinna decyduje o wadach czy mutacja się robi sama itp? U mnie i u męża nigdy w rodzinie nie było żadnych chorób genetycznych i dzieci z wadami.. Wogole jakie jest Wasze zdanie jakby dziecko miało wady genetyczne? Jesteście za donoszeniem takiej ciąży?

Tak jak to dziewczyny już pisały zależy od wady. Jeśli chodzi np. o zespół downa to jestem na nie. Sporo osób widuję u mnie w pracy i widać, że dopóki są rodzice to jest w miarę ok, ale co potem. Jest to ciężkie życie dla takiego dziecka i jego rodziców.
Trudno jest tak w 100%, bo rozpiętość jest wielka.
No np. przy takiej wadzie rozwojowej jak zajęcza warga to pewnie bym nie usunęła, bo to jest to zrobienia. Wiadomo operacje małego dziecka nie napawają optymizmem, ale nie jest to też już taki koniec świata.


Zależy jakie wady. Ale nie wiem czy dałabym radę. Napewno zrobiła bym amniopunkcje by potwierdzić wadę. I wtedy podjęłabym decyzję. Opiekowałam się kilkoma dziećmi z Downem i nie chce takiej przyszłości dla dziecka i dla nas.

Dokładnie, wszystko jest super jak to pokazują w tv. Mnie np. zdenerwował program Kossakowskiego down the road, bo moim zdaniem jest zakłamany i pokazuje w większości wszystko w różowych barwach. U mnie np. na sporo osób przewijających się przez gabinet żadna nie umiała mówić. Programów które pokazują drugą stronę medalu jest niewiele, bo przecież wszyscy musimy być tacy poprawni i tolerancyjni w naszych poglądach.
 
Do góry