reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A jeśli już mówicie o zasiłku macierzyńskim. Czy premie się wliczają? Wydaje mi się że nie, przynajmniej jeśli ja mam uznaniowe.
A teraz taka sytuacja. Umowę mam do sierpnia. Jeśli mi nie przedłuża to zasiłku nie dostanę ? Jak wybrnąć z tego ?
 
reklama
a u nas mysla nad wydluzeniem macierzynskiego. fajnie by bylo bo my mamy tylko 26 tygodni. o cale 3 miechy :-) :)
ale mnie czacha dymi ze ja pierdziele. normalnie cala glowa nie ma miejsca gdzie nie boli
 
Ja robię samo USG. Jeśli wyszłoby coś nie tak to wtedy ewentualnie będę myślała nad tym z krwi (mam nadzieję że nie będzie takiej konieczności). W pierwszej ciąży też tak planowałam i robiliśmy też samo USG :-)
Ja też tak robiłam w pierwszej ciąży, będę jeszcze rozmawiała z lekarzem w czwartek, ale w sumie mam możliwość zrobić bez płacenia dodatkowo, co mi szkodzi? Tylko właśnie robiłabym tak żeby mieć już na wizytę z usg i później nie myśleć o tym, bo jak usg wyjdzie ładne, a wynik później marny to zmarnowane te kilka dni stresu zanim omówię z lekarzem. Sama nie wiem, głupieje, dla mnie 1 ciąża była łatwiejsza hihi młoda byłam, głupia, nie przyjmowałam się, a teraz na odwrót.
 
Ja mieszkam 25km od morza ale na wakacje raczej nigdzie się nie wybieram już są tłumy nad morzem choć pogoda nie plażowa i nikt żadnego reżimu sanitarnego nie trzyma oraz ze względu na moje samopoczucie. Jakoś wolę być w domu i ewentualnie na ogrodzie mam tam swoją rekreację i czuję się tu najlepiej.
Joanna chyba mieszkamy blisko, ja mam 18km do Ustki:)
 
Zdecydowaliśmy się na Dziwnów bo w Sopocie czy Międzyzdrojach to na pewno będzie szaleństwo i tam to już boję się zaryzykować kontaktów z takim tłumem.

Z uwagi na sytuację to dobry wybór. Chociaż ja ogólnie wolę mniejsze miejscowości. Jak dla mnie one mają klimat ;).


A jeśli już mówicie o zasiłku macierzyńskim. Czy premie się wliczają? Wydaje mi się że nie, przynajmniej jeśli ja mam uznaniowe.
A teraz taka sytuacja. Umowę mam do sierpnia. Jeśli mi nie przedłuża to zasiłku nie dostanę ? Jak wybrnąć z tego ?

Jesteś teraz na L4? W którym jesteś tygodniu?

Ja dziś czuję się nadzwyczaj dobrze. Jest 22.20 a ja nie umieram ;). Cud. Dziś jadłam kebaba na pół z mężem, pyszne lody a jak wróciliśmy przed 20 to zaczęliśmy robić mielone, pulpety i mięso do lazani. Jutro sosiki i będzie pycha wyżerka. Ja mogłabym jeść tylko mięso i tosty i byłabym w 7 niebie.
 
A jeśli już mówicie o zasiłku macierzyńskim. Czy premie się wliczają? Wydaje mi się że nie, przynajmniej jeśli ja mam uznaniowe.
A teraz taka sytuacja. Umowę mam do sierpnia. Jeśli mi nie przedłuża to zasiłku nie dostanę ? Jak wybrnąć z tego ?
Jeśli od premii pracodawca odprowadza podatek to wliczają się. Ja też mam co miesiąc premie uznaniową, która wynosi tyle co podstawa wypłaty. Rok temu będąc na L4 100% z powodu wypadku w pracy dostawałam średnia z ostatnich 12 miesięcy z uwzględnieniem tych premii.


W którym TC będziesz gdy twoja umowa dobiegnie końca? Jeśli po 12tc, to pracodawca musi przedłużyć Ci umowę do dnia porodu, a potem przejmie Cię ZUS. No i też ważne czy to umowa o pracę?
 
Jeśli od premii pracodawca odprowadza podatek to wliczają się. Ja też mam co miesiąc premie uznaniową, która wynosi tyle co podstawa wypłaty. Rok temu będąc na L4 100% z powodu wypadku w pracy dostawałam średnia z ostatnich 12 miesięcy z uwzględnieniem tych premii.


W którym TC będziesz gdy twoja umowa dobiegnie końca? Jeśli po 12tc, to pracodawca musi przedłużyć Ci umowę do dnia porodu, a potem przejmie Cię ZUS. No i też ważne czy to umowa o pracę?
Tak umowa o pracę. Będę po 12 tygodniu bo z ostatnim dniem sierpnia kończy mi się umowa. Kierownik wspomniał coś że nie będą chcieli ni przedłużyć żeby ZUS płacił skadki ale poczytałam trochę w domu i jeśli nie będę miała umowy w dniu porodu to nie dostanę macierzyńskiego. Teraz jestem na l4 zwykłym A od poniedziałku idę na 100 procent
 
Tak umowa o pracę. Będę po 12 tygodniu bo z ostatnim dniem sierpnia kończy mi się umowa. Kierownik wspomniał coś że nie będą chcieli ni przedłużyć żeby ZUS płacił skadki ale poczytałam trochę w domu i jeśli nie będę miała umowy w dniu porodu to nie dostanę macierzyńskiego. Teraz jestem na l4 zwykłym A od poniedziałku idę na 100 procent
Jeśli będziesz po 12 tyg to z automatu jeśli nie podpiszesz nowej umowy to Ci się przedłuży automatycznie do dnia porodu i wtedy masz normalnie macierzyński.
 
Tak umowa o pracę. Będę po 12 tygodniu bo z ostatnim dniem sierpnia kończy mi się umowa. Kierownik wspomniał coś że nie będą chcieli ni przedłużyć żeby ZUS płacił skadki ale poczytałam trochę w domu i jeśli nie będę miała umowy w dniu porodu to nie dostanę macierzyńskiego. Teraz jestem na l4 zwykłym A od poniedziałku idę na 100 procent
W takim razie pracodawca musi przedłużyć z Tobą umowę do dnia porodu i nawet nie daj się kręcić że jest inaczej :). Pracodawcy różne rzeczy wymyślają. I tak będzie płacił Ci ZUS do porodu, a potem normalnie przejdziesz na macierzyński i będziesz dostawać kasę z ZUSu
 
reklama
Do góry