reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Czyli że rozwija się tylko w 60% w stosunku do normy? .
O, znalazłam to. Jednak w segregatorze to wczoraj wyczytałam. Nie umiem wstawić zdjęcia, jest za duże 🤦‍♀️ więc przepiszę

Jak rozumieć centyle? Wyobraźcie sobie sto dzieci w danym wieku ciąży (np. w 30 tygodniu ciąży) ustawione w rzędzie od najmniejszego do największego - najmniejsze będzie na 1 percentylu, największe na 100 percentylu. Prawidłowy rozwój płodu (a później również dziecka) mieści się pomiędzy 10 a 90 percentylem.
 
reklama
Nie wiem czy to chodzi dokładnie o to ale czytałam u mamy ginekolog, że to nanoszenie na siatkę centylową polega na tym, że jest rozpiętość pomiędzy najmniejszym zarodkiem w tym okresie, a największym. I prawidłowo rozwijającą się ciąża znajduje się pomiędzy 10 a 90 %. Tylko to było chyba opisywane przy okazji badań prenatalnych. Albo i połówkowych 🤔 więc nie wiem czy to o to chodzi z tymi procentami że zdjęcia USG
To zaczyna ze 60% ze 100 rozwijala sie tak samo na tym etapie ciazy. To sa ala siatki centylowe tylko dla plodu.
O, znalazłam to. Jednak w segregatorze to wczoraj wyczytałam. Nie umiem wstawić zdjęcia, jest za duże 🤦‍♀️ więc przepiszę

Jak rozumieć centyle? Wyobraźcie sobie sto dzieci w danym wieku ciąży (np. w 30 tygodniu ciąży) ustawione w rzędzie od najmniejszego do największego - najmniejsze będzie na 1 percentylu, największe na 100 percentylu. Prawidłowy rozwój płodu (a później również dziecka) mieści się pomiędzy 10 a 90 percentylem.

Dzięki ;)

Ja 93 ;).
Wczoraj wieczorem miałam straszny ból żołądka/brzucha nie wiem czy nie przez pizzę. Przez chwilę myślałam czy nie jechać na SOR.
Codziennie od 20-21 zaczynam czuć się jak wrak człowieka i muszę zasnąć bo inaczej "umieram". Boli mnie brzuch, mdli mnie i czuję się słabo. W ciągu dnia całkiem spoko ale wieczory są straszne.
 
W nocy na papierze zobaczylam barwę brązową no i na sor. Wszystko jest ok tylko trochę mnie zdzwiwil lekarz że dzidzia jest za mała jak na wiek ciąży i że ciąż A jest 5 dni młodsza niż mój gin powiedział a nie chce mi się w to wierzyć. No i serduszko mnie martwi bo bije 140 a powinno 160-180. Jestem 7+4
U mnie w 7+0tc serduszko biło 141/min i lekarz powiedział, że prawidłowo. Nawet szukałam w internecie i wszędzie piszą, że na tym etapie ciąży powinno bic 130-160/min.
 
Dzięki ;)

Ja 93 ;).
Wczoraj wieczorem miałam straszny ból żołądka/brzucha nie wiem czy nie przez pizzę. Przez chwilę myślałam czy nie jechać na SOR.
Codziennie od 20-21 zaczynam czuć się jak wrak człowieka i muszę zasnąć bo inaczej "umieram". Boli mnie brzuch, mdli mnie i czuję się słabo. W ciągu dnia całkiem spoko ale wieczory są straszne.
Ja wieczorami też mam masakrę. Mam wrażenie, że mój brzuch robi się nagle jak balon, mam wrażenie że zaraz pęknie i nie mogę usnac
 
W nocy na papierze zobaczylam barwę brązową no i na sor. Wszystko jest ok tylko trochę mnie zdzwiwil lekarz że dzidzia jest za mała jak na wiek ciąży i że ciąż A jest 5 dni młodsza niż mój gin powiedział a nie chce mi się w to wierzyć. No i serduszko mnie martwi bo bije 140 a powinno 160-180. Jestem 7+4
Ania, a jakie masz crl na tym etapie?
 
reklama
Do góry