reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

9+0


Dziewczyny jak to jest z tymi płatnościami pensji, pracodawca płacił mi przez miesiąc i teraz będzie zus. Czy ja muszę coś jeszcze do nich zgłaszać jeśli zwolnienie poszło elektronicznie?
33 dni jest chorobowe zakład pracy później reszta ZUS. Jeżeli zakład zatrudnia powyżej ileś tam pracowników to i tak będzie pensje wypłacał zakład pracy a rozliczal się będzie z zusem.
 
reklama
Super że u Was Wszytsko dobrze. Ja wyszłam ze szpitala i zapisałam się dziś prywatnie na 16.45 do lekarza. Zobaczymy co powie.
A jak ja mam umowę na czas określony do sierpnia ? To jeśli mi nie przedłuża to wtedy ZUS wypłaca macierzyński ? I to jest średnia z 12 miesięcy ?
 
Ja już wszystkie wyniki krwi mam zrobione. Wszystko ok, poza TSH, tu trzeba brać leki. Objawy u Mnie to nudności głównie wieczorami, piersi mocno spięte i najlepiej jak nie trzeba mieć stanika i odczuwam podbrzusze często głównie wieczorami, takie ciągnięcie, ale czasem no-spa pomaga, no i oczywiście mam straszne wahania nastroju od śmiechu do łez. A jak u Ciebie z objawami? ☺😊
U mnie piersi strasznie urosły, popieram stwierdzenie "bez stanika" - to zło :) fakt faktem druga połowa jest w niebowzięta :D czasami mnie zamuli, ale bez większych rewelacji. Straszliwy leń oooo matko... najchętniej to plackiem cały dzień. Z takich nastrojów, to mam ogromną potrzebę przytulania i płaczę przy niektórych piosenkach :p również mam tsh pod kontrolą w 3 tyg miałam 3.5 i eutyrox 50 codziennie. Następne wyniki pokażą jak idzie ;) suplementacja jodem, vit D3, kwas foliowy itp. Jest dobrze i nie mogę się doczekać kolejnej wizyty jak fasolka będzie lepiej widoczna.
 
Super że u Was Wszytsko dobrze. Ja wyszłam ze szpitala i zapisałam się dziś prywatnie na 16.45 do lekarza. Zobaczymy co powie.
A jak ja mam umowę na czas określony do sierpnia ? To jeśli mi nie przedłuża to wtedy ZUS wypłaca macierzyński ? I to jest średnia z 12 miesięcy ?
Umowa Ci się przedłuża do dnia porodu ale chorobowe płaci Ci zus
 
Super że u Was Wszytsko dobrze. Ja wyszłam ze szpitala i zapisałam się dziś prywatnie na 16.45 do lekarza. Zobaczymy co powie.
A jak ja mam umowę na czas określony do sierpnia ? To jeśli mi nie przedłuża to wtedy ZUS wypłaca macierzyński ? I to jest średnia z 12 miesięcy ?
Z automatu przedłuża Ci umowe do dnia porodu. Potem ZUS wypłaca zasilek macierzyński na zasadzie urlopu macierzyńskiego. W takiej kwocie jakiej wypłacał by pracodawca gdybyś dalej pracowała. Jeśli nie miałaś zmiany etatu to tak średnia z 12 miesięcy
 
Ja wizytę mam jutro, to będzie 6+1... Ciekawe czy będzie już coś widać. Już się doczekać nie mogę a jednocześnie się okropnie boję :-(
 
Ja wizytę mam jutro, to będzie 6+1... Ciekawe czy będzie już coś widać. Już się doczekać nie mogę a jednocześnie się okropnie boję :-(
Bez strachu i bez nerwów! Najważniejsze to duuużo snu i spokoju ;) jeżeli teraz nie zobaczysz to zawsze jest kolejna wizyta za tydzień. Dziecko szybko się rozwija ;) ja poszłam w skończonym 6 tyg i widziałam fasolkę. Również tego Tobie życzę :*
 
reklama
Ja dziś fatalnie się czuję tak mnie mdli że szok nic nie pomaga nawet obiadu nie mogłam ugotować. Mąż przyjechał z pracy i teraz obiad gotuję zwariuje niech ten czas szybciej leci.
 
Do góry