reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

reklama
Podpytam Was o kształt główki u dzieci. W szpitalu układali małą na prawym boku i ja też tak robilam. Nawet nie zwracałam zbytnio na to uwagi jako niedoświadczona matka. Dopiero po powrocie do domu przy pielęgnacji dziecka zauważyłam splaszczenie po tej prawej stronie. Pediatra poleca układanie na drugim boku i tak też robię ale zastanawiam się kiedy pojawią się efekty. Wyczytałam że główka teraz rośnie 2 cm na miesiąc więc na ew zmiany chyba jeszcze za wcześnie. Ma ktoś doświadczenie w temacie? Dodam że mała ma sporo włosów i nikt tego nie widzi prócz mnie i meza. Splaszczenie póki co delikatne. Co można jeszcze zrobić aby ładnie zaokraglic główkę?
 
Podpytam Was o kształt główki u dzieci. W szpitalu układali małą na prawym boku i ja też tak robilam. Nawet nie zwracałam zbytnio na to uwagi jako niedoświadczona matka. Dopiero po powrocie do domu przy pielęgnacji dziecka zauważyłam splaszczenie po tej prawej stronie. Pediatra poleca układanie na drugim boku i tak też robię ale zastanawiam się kiedy pojawią się efekty. Wyczytałam że główka teraz rośnie 2 cm na miesiąc więc na ew zmiany chyba jeszcze za wcześnie. Ma ktoś doświadczenie w temacie? Dodam że mała ma sporo włosów i nikt tego nie widzi prócz mnie i meza. Splaszczenie póki co delikatne. Co można jeszcze zrobić aby ładnie zaokraglic główkę?
Ja mam takie doświadczenie, ze córka sobie upodobała jedna stronę i ciężko było oduczyć. Nie miałam siły wstawać w nocy i co chwila przekładać jej glowe. Efekt taki ze ma to do dziś ale pod włosami nie widać tylko jak ja kapie
 
Podpytam Was o kształt główki u dzieci. W szpitalu układali małą na prawym boku i ja też tak robilam. Nawet nie zwracałam zbytnio na to uwagi jako niedoświadczona matka. Dopiero po powrocie do domu przy pielęgnacji dziecka zauważyłam splaszczenie po tej prawej stronie. Pediatra poleca układanie na drugim boku i tak też robię ale zastanawiam się kiedy pojawią się efekty. Wyczytałam że główka teraz rośnie 2 cm na miesiąc więc na ew zmiany chyba jeszcze za wcześnie. Ma ktoś doświadczenie w temacie? Dodam że mała ma sporo włosów i nikt tego nie widzi prócz mnie i meza. Splaszczenie póki co delikatne. Co można jeszcze zrobić aby ładnie zaokraglic główkę?
Są specjalne poduszki, na odkształcenia się główki u dzieci, musiałabyś zapytać w sklepach medycznych.
Układaj dziecko raz na jednym boku, raz na drugim, bo będzie miało asymetrię, nie zwracali uwagi na to w szpitalu?
To była jedna z niewielu rad jakie usłyszałam 😁
 
No mi również ciężko jest odnaleźć się w nowej rzeczywistości, myślałam że będzie nieco inaczej, a jest trudniej. Ciężko w dodatku przy cycku się wyrwać, bo i tak muszę do niego wstać, nawet jeżeli ktoś będzie mi mógł pomóc.

A jakie u ciebie są mrozy? Mi położna powiedziała, że jeżeli nie ma więcej niż -5 stopni można na spacer iść. Póki co syna hartuje na balkonie.
U nas - 8
 
Już chyba wszystkie mamy swoje maleństwa przy sobie☺️. Teraz wiec pytanie do dziewczyn, które szczepią swoje dzieciaki, szczepicie szczepionkami skojarzonymi czy zwykłymi i dlaczego?

Ja szczepień 5w1. Głównie dlatego, że mam je za darmo bo młody to wcześniak i że czytałam dobre opinie o nich. A tak to dodatkowo te na rotawirusy, ale za nie place, bo my jeszcze z grudnia jesteśmy.
 
Są specjalne poduszki, na odkształcenia się główki u dzieci, musiałabyś zapytać w sklepach medycznych.
Układaj dziecko raz na jednym boku, raz na drugim, bo będzie miało asymetrię, nie zwracali uwagi na to w szpitalu?
To była jedna z niewielu rad jakie usłyszałam 😁
Nic nie mówili niestety.
 
Ja mam takie doświadczenie, ze córka sobie upodobała jedna stronę i ciężko było oduczyć. Nie miałam siły wstawać w nocy i co chwila przekładać jej glowe. Efekt taki ze ma to do dziś ale pod włosami nie widać tylko jak ja kapie
Jeszcze udaje mi się ją oszukać co do strony na jakiej leży to mam nadzieję że się wyprostuje.
 
Dziewczyny ma któraś problem z córką, je strasznie łapczywie, nałyka się powietrza, a później ma wzdęcia i płacze w nocy I się skręca.karmie butelką, Odciągam pokarm.mała nie chce cyca.śpi 3.5 do 5 Godzin.nie cierpi jak się ją wybudza.karmienie co godzine nic nie daje. Dalej je łapczywie i butla znika w mig.
 
reklama
Dziewczyny ma któraś problem z córką, je strasznie łapczywie, nałyka się powietrza, a później ma wzdęcia i płacze w nocy I się skręca.karmie butelką, Odciągam pokarm.mała nie chce cyca.śpi 3.5 do 5 Godzin.nie cierpi jak się ją wybudza.karmienie co godzine nic nie daje. Dalej je łapczywie i butla znika w mig.
Co do lykania powietrza to Mi położna radziła żeby po kilku minutach dac jej odbić i dalej karmić po chwili. Ale to na kp. U nas pomoglo. Pytanie też na ile jest głodna, A na ile chce dla uspokojenia.
Z synem, który za dużo jadł pediatra polecila zageszczac pokarm żeby był bardziej syty i karmić co 2 godziny mniejsza iloscia. Wtedy to się sprawdziło. Ale to już pod okiem lekarza trzeba by było.
A próbowałaś karmić na spiocha? Jak z butli to nie powinna się może krztusic.
 
Do góry