reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Czekam na weekend, będę miała wnkomcu trochę czasu dla siebie. Czuje, że muszę odpocząć, bo serio wysiadam. Kocham te dzieci nad Zycie, ale muszę odpocząć. W sobotę zakładam sobie rzęsy, a w niedzielę być może będę marnować włosy. To jeszcze nie jest pewne, bo zgłosiłam się jako modelka na szkolenie. Mam pod domem taki wypasiony salon, ceny jak dla mnie pogrom, ale nawet jak chciałam się zapisać, to.miejsc do końca września nie było. Kiedyś pytałam jaką cena koloryzacji sombre na moich włosach, to zawołała 700zl [emoji23] no i nadarzyła się okazja, że kobitka prowadzi właśnie szkolenie i na chwilę obecną się załapałam, ale cały czas przegląda zgłoszenia, więc może być jeszcze różnie. No fajnie jakby się udało. Nie robię nic z włosami od 5 lat i am ich strasznie dość. Całe życie marzyłam o długich włosach, A teraz się z nimi męczę. Dobra starczy, bo się strasznie rozpisałam [emoji87]
Jej, mam nadzieję że za moment u Ciebie będzie po stokroć lepiej [emoji3590] myślę, że powinnaś się nastawić, że złapałaś już taki dół wszystkiego, że już niżej się nie da spaść, więc będzie tylko lepiej [emoji4] osobiście wierzę w siłę przyciągania jak @inkaby[emoji4]
wiem co masz na myśli doskonale. Musimy wierzyć w to, że będzie lepiej to wtedy przyciągniemy to co dobre.
Ja też miałam jakiś czas temu taki rok, że tylko gdy patrzyłam na dzieci bylo mi dobrze, nauczylam sie wyłączac mózg na myślenie o czymkolwiek, czasami to trudne ale da się inaczej bym zwariowała. Faceci tak robią intuicyjnie:) ja się tego nauczyłam i serio łatwiej się żyje choć w ciąży nie zawsze się udaje bo jednak ten stan u mnie jest specyficzny i hormony robią swoje.
Chyba jako pierwsza dzisiaj zdaję relację z badań prenatalnych, więc wszystko z USG jest w porządku , dzidziuś ma wszystko na swoim miejscu, z tego stresu czy zdrowy to nawet nie pytałam o płeć a lekarz chyba nawet nie zwracał na to uwagi , badał najpotrzebniejsze rzeczy. Maluch troszkę większy i starszy i 3 dni, krew pobrana i teraz ok 2 tygodnie czekać na wyniki ale wierzę, że będzie dobrze, więc wchodzę w drugi trymestr ze spokojniejszą głową [emoji3]
Piękności [emoji3590][emoji7] cieszę się, że wszystko gra i czekam na pozostałe relacje [emoji4] nie chciałabym zapeszać ale.. Cieszy mnie niezmiernie że u nas same dobre wiaodmosci po badaniach [emoji3059]
wg mnie to takie głupie gadanie troszkę, ja mam tylko mdłości, nie wymiotuje. to co, moja ciąża nie rozwija się dobrze? [emoji38] bez sensu, takie zabobony trochę.
Trochę tak, ale dopóki się nie ma pewności, że się rozwija, serduszko bije to się głupio wierzy [emoji85] chociaż.. Czytałam jakieś statystyki że jednak coś w tym jest, że kobiety która wymiotują statystycznie mają większa szanse na donoszenie ciąży [emoji4]ale dla mnie mile wieści z USG są wystarczające żeby w to wierzyć że jestem jedna z tych szczęściar bez wymiotów co donosza [emoji4]
To takie chyba troche pocieszenie da tych wymiotujacych, zebg nie mialy poczucia, ze rzygaja na.darmo :D
@Inka91 made my day [emoji16][emoji16][emoji16]
 
reklama
Na początku mówił o 3 miesiącach. Za jakieś 2 tygodnie pójdę na kontrolę jak będą już wyniki z histopatologii to dopytam konkretnie. Teraz chciałabym żeby @ przyszła w miarę szybko co dałoby mi nadzieję że wszystko powoli wraca do normy. A potem myślę że 2-3 cykle i będziemy mogli próbować.
Mi się cykle rozregulowaly. Pierwszy okres przyszedł po 40 dniach i potem cykle miałam 30-40 dni.
Dziewczyny jestem w 13 tygodniu i czy to możliwe że leżąc na brzuchu poczułam muśnięcia ?
Z synkiem 1 poczułam ruchy dopiero w 20 tygodniu.

A tak wogole czy leżycie na brzuchu ? Bo ostatnio kuzynka mi powiedziała że ona by się bała że udusi się dziecko 😱🙈🤔🤔

Moja koleżanka jest właśnie w drugiej ciąży i ruchu poczuła już w 15tc. Ja staram się nie leżeć na brzuchu, ale niemożliwe wydaje mi się aby udusić dziecko. Gdzieś czytałam, że spać na brzuchu można dopóki mamie będzie wygodnie. A jeśli będzie już czuć ruchy, to dziecko samo pokaże niezadowolenie :)
 
Dobrze, ze to nie ja musze umawiac :.D

Nie odpuszczajcie temu komisowi. Sprzedali wam zapewne jakiegos bubla z dziurą, skoro olej zdążył wyciec.

U mnie mlode ziemniaki, filet kurczecy i młoda kapustka

Seria 6 zastrzykow? Albo sa rozne te sterydy, albo sie cos zmienilo. Mi podawali celeston zdaje sie, w dwich dawkach. Pierwszy raz w 26 tc, a potem chyba w 34 i to był ostatni momentraz, bo.pozniej zdaje sie juz nie podaja.
Ja też dostałam dwie dawki tego zastrzyku przy młodej w 32 tyg ciąży
 
Dziewczyny jestem w 13 tygodniu i czy to możliwe że leżąc na brzuchu poczułam muśnięcia ?
Z synkiem 1 poczułam ruchy dopiero w 20 tygodniu.

A tak wogole czy leżycie na brzuchu ? Bo ostatnio kuzynka mi powiedziała że ona by się bała że udusi się dziecko 😱🙈🤔🤔
Co do ruchów to niemożliwe. A jeśli chodzi o leżenie na brzuchu to nie ma możliwości w ten sposób udusić dziecka. Tlen dostaje dziecko w postaci krwi do pępowiny. Zdarzają się przypadki prawdziwego węzła na pępowinę i wtedy dziecko nie dostaje tlenu, albo jeśli matka jest niewydolna oddechowo. Leżenie na brzuchu nie powoduje niedotlenienia. Mozesz tak leżeć do póki czujesz się komfortowo, później brzuch będzie przeszkadzał.
 
Na początku mówił o 3 miesiącach. Za jakieś 2 tygodnie pójdę na kontrolę jak będą już wyniki z histopatologii to dopytam konkretnie. Teraz chciałabym żeby @ przyszła w miarę szybko co dałoby mi nadzieję że wszystko powoli wraca do normy. A potem myślę że 2-3 cykle i będziemy mogli próbować.
Życzę żebyscie mogli jak najszybciej mogli rozpocząć starania, bo wiem, że wtedy jeszcze łatwiej przez to Przejdziesz [emoji3590] mi cykle wróciły jak po normalnej miesiączce i od razu były regularne i dłuższe niż przed ciąża [emoji4] przed ciąża mialam zbyt krótkie - 22/23 dni, a po ciazy 25/26, więc kibicuje żeby u Ciebie było tak samo [emoji4]
 
Dziewczyny jestem w 13 tygodniu i czy to możliwe że leżąc na brzuchu poczułam muśnięcia ?
Z synkiem 1 poczułam ruchy dopiero w 20 tygodniu.

A tak wogole czy leżycie na brzuchu ? Bo ostatnio kuzynka mi powiedziała że ona by się bała że udusi się dziecko 😱🙈🤔🤔
Wczoraj mówię do mojego męża że coś poczułam a jest to moja 3 ciąża i wiem że jest to możliwe. Takie właśnie muśniecie. Ja wierzę że mogła być to dzidzia.
 
mnie tez grozi poród w 32tc bo są jednojajowe i jednokosmowkowe, na ta chwile nie ma pewności co do owodni dowiem się na prenatalnych pewnie. Kurczę ale lekarze mówią ze bliźniaki Wcześniej są Rozwinięte na tyle żeby samodzielnie funkcjonować to Czemu tyle wizyt w poradniach? Tzn rozumiem ze są dużo wcześniej urodzone ale tez Nie usłyszałam jeszcze Ze ten 32/34 tc to zle.
Mam nadzieje ze w okresie po tych Ok 16 miesiącach będę mogła wrócić do pracy a teściowa nie dostanie zle do głowy przy małych taternikach :p
Moje nie miały większych problemów. Oddychały samodzielnie, po 2 tyg w szpitalu wyszły do domu. Dużo wizyt kontrolnych i rehabilitacji ale wszystko jest ok. Bliźniaki sa silne bo maja siebie. Bie ma sie też co nastawić na wczesniejszy poród bo dużo osób rodzi w 38 czy nawet w 40tc. Ważne by mieć dobrego lekarza który nie panikuje i zna sie na ciazach mnogich.
 
reklama
Do góry