reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam Was ciężaróweczki po pracy:-) Właśnie wróciłam złapał mnie po drodze śnieg z deszczem wrrrr... zimnoooo.:wściekła/y::confused:. Teraz jedzonko, Tv i BB :rolleyes:. Jeśli weszłyśmy już na temat porodu to ja Wam powiem, że narazie sie nie boję będzie to mój pierwszy poród, jestem póki co ciekawa i chcę szczęśliwie donosic dzidziusia do 38 tyg. Możliwe, że mój lęk przed porodem pojawi się bliżej rozwiązania:eek::errr::oo: I mam nadzięję że moje słoneczko przekreci się głowką do dołu.
 
reklama
Czy SN czy CC to dla mnie mniej ważne bo co jest najwazniejsze aby synek mój urodził się cały i zdrowy a wjaki sposób to juz mnie nieobchodzi :tak:różnie się dzieje i niekiedy w brew naszej woli tak jak np.u mnie rodziłam sn a skonczyło się cc bo zaczeły się komplikacje:sorry2:tak wiec nie ma sensu nikogo zmuszać tylko rodzić tak jak ginekolog zadecyduje a jak bedzie przy porodzie to tylko BÓG wie:tak:i też mam gdzies jak ja bede się czuła po porodzie bo najważniejsze aby dzieciątko czuło dobrze i zdrowo się rozwijało:tak:
No prosze jak ładnie napisane - nic dodac nic ująć:-D

Ja też marzenia swoje o porodzie mam - SN w wodzie i do wody, co z tego wyjdzie zweryfikuje życie niestety. Żeby tak rodzić to przede wszystkim musze donosić do 37 tc. bo wcześniaki nie mogą do wody:dry:Boleć musi - boli sn, i boli cc tylko pierwsze przy rodzeniu, a drugie po nacięciu. Najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy-a resztę sie przeżyje, każdy ból jest do zniesienia dla tej maleńkiej istotki:-) Ale jak mi dadzą w wodzie rodzić, to będę przeszczęśliwa:-D
Sam poród mnie nie przeraża jakoś, mimo że to pierwszy-chyba dziwna jestem z tym-ale im bliżej tym bardziej się cieszę, że malutką będę miała obok, a nie w środku:happy2:przeraża mnie generalnie tylko jedno - ryzyko jakichkolwiek komplikacji...:eek:
 
Mnie też jest obojętne kiedy mnie będzie boleć - przed, w trakcie czy po; jak również gdzie będę mała ranę i jak się będę czuła.
Najważniejsze dla mnie aby dziecko było donoszone i zdrowe, aby trauma porodowa była jak najmniejsza i pierwsze godziny na tym świecie były dla niego spokojne. Zaczynam się o to modlić normalnie. ;-)
 
Ello

Jola24 a jaki to szczeniaczek wazy 70kg?
Moj 11miesieczny szczeniaczek wazy 30:)
Czyzbys miala Bernardyna?

Zgadlas:-) Oto moje malenstwo sprzed paru miesiecy:blink:

beny.jpg

PICT0061.jpg

A ja wrocilam z jednej wizyty ze szpitala, pobrali krew, mocz, serducha posluchali, wszystko podobno ok, dzidzia ulozona glowkowo a teraz na 19 do szkoly rodzenia. Polozna poleca kupno pilki do siadania i cwiczenia wiec moze sie zdecyduje.
Co do porodu to ja nie mysle nawet o cc jesli mogla bede naturalnie rodzic ale czas pokaze, fakt ze boje sie jak cholera:tak:
Ale nie myslmy jeszcze o tym dziewczynki;-)
 
Witajcie dziewczyny!!!:-):-):-)
Długo nie pisałam,bo od wczoraj mam lenia,ciagle bym tylko spała.
piszecie o kilogramach-na początku ciąży ważyłam 47kg. a teraz już 60kg.wszyscy mi mówią że jak na 7mieśiąc mam mały brzuszek,ale skoro lekarz stwierdził że wszystko jest ok.i mały rośnie prawidłowo to nie powinnam sie martwic.myśle że długo po porodzie nie wcisne się w moje ulubione dzinsy:szok::tak:ale szczerze to dzięki ciąży czuję sie bardziej kobieca!
A porodu to boje sie okropnie i staram sie nie myśleć zbyt dużo o tym jaki to będzie ból.
dziewczyny wieci może czy noszenie nisko ciąży ma jakieś znaczenie przy porodzie?
POZDRAWIAM:-):-):-)
 
Laski ja na poród idę sama, tzn, m się wypiął chce czekać za drzwiami, znieczulenia zzo u nas w ogóle nie dają, i normalnie zaczynam się bać tego wszystkiego i mówię ginowi że się boję bo sama będę a on na to jak to sama położna będzie jak będę na dyżurze to będę do Pani zaglądał będzie dobrze:-D hehe to ja przy ginie do dziecka: słyszałeś? celuj w czwartek albo poniedziałek kiedy pan doktor ma dyżur:-D
zastanawiam się nad osobistą położną ale ic w tym kierunku nie robię jakoś nie jestem przekonana, a z drugiej strony byłaby przy mnie cały czas zawsze to ktoś - trochę to przykre, ze muszę opłacić obcą babę bo m się cyka, a może mama albo teściowa, sama już nie wiem, wkurzę się i zastrajkuję - rodzić sama nie będę:cool::-D
zamówiłam sobie cudowny już ukochany wielki worek sako już nie mogę się go doczekać normalnie z tej miłości do niego za tą ulgę dla moich pleców chyba zaciągnę go też do łóżka:-D:cool2:

hehe byłam ostatnio w aptece po apap i chciałam kupić od razu podkłady poporodowe, majtki siatkowe i te kompresy ciepło zimno na piersi ale za mną nagle stało dwóch panów w kolejce i mi jakos tak głupio było i kupiłam tylko apap, m miał ze mnie pompę:zawstydzona/y::sorry2:

aaaa...normalnie będę się niedługo kąpać z zamkniętymi oczami, co nie wejdę do wanny to nowe rozstępy, po cholerę się smaruję:wściekła/y: tyle dobrego, że brzuch mi się jeszcze trzyma, za to uda i cycki-tragedia:cool:
 
Witajcie dziewczyny!!!:-):-):-)
Długo nie pisałam,bo od wczoraj mam lenia,ciagle bym tylko spała.
piszecie o kilogramach-na początku ciąży ważyłam 47kg. a teraz już 60kg.wszyscy mi mówią że jak na 7mieśiąc mam mały brzuszek,ale skoro lekarz stwierdził że wszystko jest ok.i mały rośnie prawidłowo to nie powinnam sie martwic.myśle że długo po porodzie nie wcisne się w moje ulubione dzinsy:szok::tak:ale szczerze to dzięki ciąży czuję sie bardziej kobieca!
A porodu to boje sie okropnie i staram sie nie myśleć zbyt dużo o tym jaki to będzie ból.
dziewczyny wieci może czy noszenie nisko ciąży ma jakieś znaczenie przy porodzie?
POZDRAWIAM:-):-):-)


Ja za to na poczatku ciazy wazylam 54 a teraz 65 przez diete Pani diabetolog waga strasznie mi skoczyla a jeszcze troche przedemna....:sorry2:

Laski ja na poród idę sama, tzn, m się wypiął chce czekać za drzwiami, znieczulenia zzo u nas w ogóle nie dają, i normalnie zaczynam się bać tego wszystkiego i mówię ginowi że się boję bo sama będę a on na to jak to sama położna będzie jak będę na dyżurze to będę do Pani zaglądał będzie dobrze:-D hehe to ja przy ginie do dziecka: słyszałeś? celuj w czwartek albo poniedziałek kiedy pan doktor ma dyżur:-D
zastanawiam się nad osobistą położną ale ic w tym kierunku nie robię jakoś nie jestem przekonana, a z drugiej strony byłaby przy mnie cały czas zawsze to ktoś - trochę to przykre, ze muszę opłacić obcą babę bo m się cyka, a może mama albo teściowa, sama już nie wiem, wkurzę się i zastrajkuję - rodzić sama nie będę:cool::-D
zamówiłam sobie cudowny już ukochany wielki worek sako już nie mogę się go doczekać normalnie z tej miłości do niego za tą ulgę dla moich pleców chyba zaciągnę go też do łóżka:-D:cool2:

hehe byłam ostatnio w aptece po apap i chciałam kupić od razu podkłady poporodowe, majtki siatkowe i te kompresy ciepło zimno na piersi ale za mną nagle stało dwóch panów w kolejce i mi jakos tak głupio było i kupiłam tylko apap, m miał ze mnie pompę:zawstydzona/y::sorry2:

aaaa...normalnie będę się niedługo kąpać z zamkniętymi oczami, co nie wejdę do wanny to nowe rozstępy, po cholerę się smaruję:wściekła/y: tyle dobrego, że brzuch mi się jeszcze trzyma, za to uda i cycki-tragedia:cool:

Ja juz sie zabezpieczylam jakby moj maz nie chcial poprosilam przyjaciolke ktora juz rodzila, sama za cholere nie chce byc bo zawsze to inaczej jak ktos jest przy Tobie a najlepiej jakby byl facet bo wtedy inaczej patrza a jakby jeszcze mial koszulke tvn to juz calkiem lataliby jak kolo porcelany hihihihi ostatnio w rozmowach w toku babeczka poradzila ;) a co do rozstepow czym sie smarujesz? ja szczerze mowiac nie dbam za bardzo o nie ale narazie ich wogole nie mama a po kapieli wcieram tylko oliwke na mokra skore jak do tej pory nic mi nie wyskoczyło.
 
Ostatnia edycja:
reklama
z tvnem to niezły patent:-D
jeden krem mam z aa, drugi ziajka mama ważne żeby natłuszczać ale chyba rozstępy są mi pisane:sorry:
 
Do góry