reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Prawie, że idziemy łeb w łeb. Ja mam 88cm ale juz ponizej pepka w najszerszym miejscu..94!!!:szok:napewno 3 cyfry beda..
A tak wogole bylismy u pana doktorka i niestety dalej nie wiemy co tam siedzi we mnie:-DDoktor dal skierowanie na usg połówkowe za 2tyg do szpitala, bo mowi ze najlepiej w 20tyg widac wszystko i najlepszy w Szczecinie sprzet tam maja. I wtedy sie dowiemy.Takze znowu 2 tyg czekania..Ale dla uspokojenia pokazal nam dzieci i sprawdzil czy bija serduszka. No i bija rowniutko a maluszki sobie plywaja grzecznie. Jeden lezal na pleckach a drugi na brzuszku a zaraz zamiana:-D:tak:Troszke sie spokojniejsza poczulam bo ruchy slabo czuje i 6tyg juz nie zagladalismy do nich:-)Ale lekarz mowi ze normalne ze teraz te ruchy sa minimalne, ze dopiero 20-24tyg to sie zaczynaja juz takie wyrazne.Przedluzyl mi zwolnienie i dal skierowanie na badania moczu i morfologie.Mam nadzieje ze beda dobre..troche witamin jem, chociaz nigdy za nimi nie przepadalam:tak:
 
reklama
anulka!!!, to dobrze, że z maluchami wszystko ok!!
:-D:-D:-D:tak::tak::tak:

A moj M sie poskarzyl doktorowi, ze za malo jem i czy 3kg to nie za malo na tym etapie..a lekarz powiedzial ze jest super!I ze mam nie sluchac gadania ze mam jesc za trzech, ze sie je tyle ile sie potrzebuje a skoro duzo nie potrzebuje to bardzo dobrze.Dziwne ze potrzebuje teraz mniej z dwojeczka niz kiedys sama:-D:tak:ale w sumie jak sie najem to mam dziwne uczucie, jakbym miala dwa brzuchy!!!:-Dna dole maluchy a u gory zoladek ciazy:tak:
 
dziewczyny zmierzyłam swój brzuchol i mam na wysokości pępka 110 cm, z tym że przed ciążą swój tez duzy miałam :) Ale co tam, cieszę się że brzuszek mi sie powiększa, już taki fajniutki jest :)
 
Ostatnia edycja:
mi przybywa teraz 1kg miesięcznie. Ważę 61,8kg, a przed ciążą ważyłam około 56kg. Więc mam 5,8kg na plusie i jakoś nie jest mi z tym źle. Kobiety chyba średnio mają +20kg przez cały okres ciąży,tak? No to licząc,że my jesteśmy już w połowie mamy prawo miec już 10kg na plusie :-D

i 2 razy więcej miłości,czułości i szczęścia! :-)


Paula3 ja tez przed ciązą wazylam prawie 56 (55,8)i w sumie do 18 tyg przytylam 2,5kg, a dzis sie wazylam i dokladnie mam 60,8 wiec dokladne 5kg, wychodzi na to ze w II trymestrze tyje ponad kg.na miesiąc.

ja poczulam dokladnie w 19tyg i 3 dniu ciazy...ale rozmawialam z lekarka ze przy pierwszej ciazy tomoze sie przeciagnac nawet do 22tc

Beti 81 nie martw sie, ja czuje bulgotki od 20tyg, ale teraz jestem w 22gim i konkretnych ruchow i kopniec nadal nie czuje.

no mamuśki ja też się z ciekawości zmierzyłam w brzuszku, hehe mam 99cm:-D:-D:-D ja chyba puchnę:-D a teraz idę wszamać kolacyjkę, kiełbaski, mniam:-D

Oj zazdroszcze takiej kolacyjki, ja mam apetyt ogromniasty, ale baaaaaardzo sie hamuje, nie wiem czy to dobrze czy zle, ale jak czytam ze nie nalezy jeszcze jesc wiecej, to jem tyle co przed ciazą, choc w sumie gdybym jadla jak jestem glodna, to bym wcinala 24 na dobe:( a ze juz mam 5kg na plusie, to niestety nie moge sobie pozwolic na rozpuste i koncze jedzenie owocami ok 18.

:-D:-D:-D:tak::tak::tak:

A moj M sie poskarzyl doktorowi, ze za malo jem i czy 3kg to nie za malo na tym etapie..a lekarz powiedzial ze jest super!I ze mam nie sluchac gadania ze mam jesc za trzech, ze sie je tyle ile sie potrzebuje a skoro duzo nie potrzebuje to bardzo dobrze.Dziwne ze potrzebuje teraz mniej z dwojeczka niz kiedys sama:-D:tak:ale w sumie jak sie najem to mam dziwne uczucie, jakbym miala dwa brzuchy!!!:-Dna dole maluchy a u gory zoladek ciazy:tak:


Fajnie Ci ze potrzebujesz tak malo, kazdy ma inaczej, sprawa indywidualna.
Moja znajoma do 5mies przytyla 4kg, a potem jeszcze 30 ale jadla ile chcialao, co chciala i o jakiej porze chciala.Niektorzy przez calą ciaze tyją 6kg i tez jest to normą. A z ciaza blizniaczką to slyszalam ze do 17 to norma.
Najzdrowiej dla organizmu jak sie przytyje 20% wagi sprzed ciązy, ale nie wiem czy to dotyczy tylko pojedynczej czy takze mnogiej ciazy.

Co do ubranek, to ja mam ubranka po chrzesniaczce:)

Agagsm, niezazdroszcze takiej bratowej.

A ubranka ciazowe mam od 2 kolezanek, ale na razie i tak sa za duze.

Dzis w sklepie stanelam z mezem do kolejki dla uprzywilejowanych i kobika ok 70lat zaczela sie klocic czemu stoimy w tej kolejce, kiedy ona stoi za nami, a ma chory kregoslup. Maz sie oburzyl i powiedzial ze zona jest w ciazy, a baba z tekstem ze nie widac, no i co z tego, to co mam chodzic z usg, czy ksiazeczką ciążową! Glupia baba! A ja to co mam rentgen w oczach zeby widziec ze ma chory kregoslup!?Coz a ludzie chodza po tej ziemi!

Gratuluje udanych wizyt u gin.:)
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny zmierzyłam swój brzuchol i mam na wysokości pępka 110 cm, z tym że przed ciążą swój tez duzy miałam :) Ale co tam, cieszę się że brzuszek mi sie powiększa, już taki fajniutki jest :)

Wow! Imponujący wzrost!To ja sie chowam ze swoimi 76cm, choc to i tak wiecej o12 niz przed ciazą. Ale za to w najszerszym miejscu pod pepkiem mam juz 88cm:)
:baffled:
 
reklama
Witam wieczorkiem a właściwie nocką;-) - korzystam z chwilowego dostępu do kompa także nawet nie staram się nadrobić zaległości, melduje że żyjemy po połówkowym, Oliwka ma się dobrze zdrowa silna baba, 450g waży i rośnie tak że zrobił nam się termin na 31 grudnia, ale mam nadzieje że te prognozy się nie potwierdzą i poczeka do stycznia.
Wrzucę film z badania w odpowiednie miejsce i biegnę spać:tak:
Mam nadzieję, że jutro znajomy informatyk znajdzie chwilę i mi mojego kompa wyleczy, bo czuję się jak bez prawej ręki;-)
Dobrej nocki i miłego dzionka:-)
 
Do góry