reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
Książeczki żądają, bo muszą mieć podstawę, żeby im nfz zwrócił, w takim przypadku książeczkę podbijają Ci w jakimś urzędzie, np. pracy, jak matka bezrobotna, albo gdzie indziej, nie wiem dokładnie...
Ja akurat problemu nie mam, bo mam ubezpieczenie, ale właśnie jakoś mi się wierzyć nie chce, że przyjmuja na standardowe wizyty bez ubezpieczenia, skoro wciąż o nie pytają każda ciężarną...chodzi o to co napisała Kubiaczka:zawstydzona/y:
 
Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc
 
Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc

Jacie, ale fajnie.. i jaki duży - gratulacje wielkie!!

Beti - dobry pomysł i jaki prosty, że też żadna z nas nie wpadła na niego. Spokojnie pójdź i wszystko ci sprawdzą. Będzie dobrze na pewno, spij spokojnie.
 
Ciekawe - a u mnie w przychodni na NFZ to się ciągle o ubezpieczenie się dopominają, jak tylko książeczki nie pokazuje, to od razu wołają, że mam pokazać. A z tą naszą służbą zdrowia to nigdy nic nie wiadomo - niby ci się należy opieka, ale jak ci ją zaserwują, to pójdziesz prywatnie, bo szkoda zdrowia - bez ubiezpieczenia to już widzę jak traktują ciężarne... bynajmniej u mnie w stolecznej przychodni, która notabene jest przy szpitalu położniczym....

Ja akurat problemu nie mam, bo mam ubezpieczenie, ale właśnie jakoś mi się wierzyć nie chce, że przyjmuja na standardowe wizyty bez ubezpieczenia, skoro wciąż o nie pytają każda ciężarną...chodzi o to co napisała Kubiaczka:zawstydzona/y:

Zajrzyjcie tutaj:
niepracująca ciężarna - Forum Prawników - darmowe porady prawne, prawnicy, pomoc prawna

Gdyby jednak Pani nie chciała się rejestrować w Urzędzie Pracy to w przychodni proszę powołać się na ustawę z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych; art. 2 ust. 1 pkt 3 - tej ustawy gwarantuje właśnie kobietom ciężarnym prawo do bezpłatnej opieki w czasie ciąży porodu i połogu.

Niestety u nas chcąc iść gdziekolwiek trzeba znać przepisy i wiedzieć jakie się ma prawa. W razie czego umieć się powołać na konkretne przepisy. ;-) Bo dla danej przychodni/szpitala to pewnei nie wygodna sprawa mieć ciężarną bez ubezpieczenia, pod opieką (dodatkowe formalności...)
 
Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc

Gratuluje synusia! Zapowiada sie silny zdrowy chłop jak dąb:) Koniecznie wklej fotki!
 
Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc
no to drugi Pudzian się szykuje, mój synek waży tylko 350g!
 
Ja zjadlam pol tabliczki czekolady i dalej nic nie czuje..:-Dmoje dzieci jakies spokojne chyba sa..

Moze jeszcze nie twoj czas ale juz niedlugo:tak:ja dopiero teraz niedawno poczulam takie naprawde mocniejsze kopniaczki a jestem juz w drugiej ciazy.Podobniez powinno sie czuc szybciej,mi dzisiaj dzidzia szaleje:-)

Hej dziewczynki

Beti na pewno znajdziesz jakiegos lekarza i sie uspokoisz:tak:

Ja dzis rano poszlam do lekarza bo brzuch nadal bolal i dostalam skierowanie do szpitala, a tam...szkoda gadac, nie dosc ze czekalam ok 3 godzin to jeszcze pomacal mi brzuch posluchal tetna dziecka i powiedzial ze nie widzi powodow do obaw, boli bo dzidzia sie wierci i rozpycha i mam wziac paracetamol, nawetr mi usg nie zrobili:wściekła/y: No ale coz sie spodziewad po Irlandzkiej sluzbie zdrowia, na szczescie za 3 tyg do PL lece i pojde na 4d do normalnego lekarza.:tak: A na razi lezenia ciag dalszy:blink:

Wiem cos o tym jak jest tam u was,znam juz nie jeden przypadek podobny do twojego a nawet i gorszy:-(wiec nic mnie nie zadziwi.

Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc

Wielkie gratulacje duzego chlopca:-)czekamy za foteczkami;-)
 
Patrysiu, a ile jest tabletek w opakowaniu i ile płacisz, bo ja biore ten feminatal DHA i on ma chyba za ubogi skład...
ja właśnie też biore feminatal DHA i dopiero wyczytałam,że tam nie ma żelaza :baffled: jutro sie dowiem,czy wyniki mam ok i jak coś,to bede zmieniać witaminki.

przeważnie ginekolodzy zalecają robić te badania w połowie ciąży czyli mniejwięcej jak teraz :tak:ja jutro na wizycie dostane wypisane właśnie badania i bedzie tam glukoza do wypicia:tak:

Hej baby ja od wczoraj mam mega doła:tak:wszyscy sie chyba uwzięli zeby mnie wkur...... łącznie z moim chłopem:tak:nie wiem juz czy mi tak hormony buzują czy co ,ale ryczec to bym mogła z nerwów non stop:tak:wogóle taka nabuzowana jestem jakbym wybuchnąć miała,a mojego to chyba strzaskam dzisiaj jak przyjdzie:-)Uparł sie zeby auto kupić za taką cene ,ze szok,a o mieszkaniu to ja mam myśleć i skąd na nie wziąc:tak:Ja już wole mieszkanie wynająć i spokój miec ,a na nogach chodzić:tak:Tym bardziej ze jedno auto zepsute pod blokiem stoi i nie moze sie zebrac zeby je zezłomowac albo na czesci sprzedac ,a juz nastepne kombinuje normalnie debil:wściekła/y:
Jutro na pocieszenie do lekarza ide i dzidziolka zobacze

ja też jutro idę.. więc jest nas trzy :-D

Kobitki mam facecika. Siusiaczka było bardzo dobrze widać wiec to jest pewne na 100%, że będzie Antoś.

Maluszek ma się bardzo dobrze choć nie chciał sie nam ładnie pokazać. Waży prawie pół kilo. Jestem w 20 tyg i 5 dniu ciąży a maluch wygląda na 22 tydz. i 1 dzień.

Postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Życze wszystkim samych dobrych wiadomości. Dobranoc
wronek gratulacje! ale masz synusia wielgachnego! zazdroszcze :) i chyba najstarszy sposrod wszystkich naszych dzieci jak narazie?
 
reklama
Wronek gratuluje syna :tak:

co do ubezpieczenia i płacenia w ciąży......... ja w 1 ciąży wylądowałam w szpitalu na izbie przyjęć około 0:00 z bólem podbrzusza bo mnie aż skręcało i myśleliśmy że wyrostek albo co i mnie wykasowali 160zł :baffled: lekarz powiedział że jak nie krwawię to mnie nie przyjmie bo niema zagrożenia ....jedynie jak zapłacę i ja głupia zapłaciłam a teraz bym się zwinęła do innego szpitala pojechała :wściekła/y:
 
Do góry