reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

witaj monia. Wyobraź sobie, że ja też dalej mam mdłości i wymioty..niby sie lepiej dużo czuje a dzisiaj znowu mi dziwnie było i ledwo do kibelka doleciałam:wściekła/y:moze my mamy przy dwojeczce podwojne dolegliwosci.., bo niby z koncem 3 miesiaca mdłosci raczej sie koncza..Biedna Ty z tym pecherzem:-(zdrowiej szybko, najwazniejsze ze wyniki dobre i wszystko wporzadku z maluszkami. Ja mam 25 sierpnia wizyte i ciekawe czy sie dowiem wkoncu co bedzie..ruchow dalej nie czuje. Pozdrowienia:-)

Mi lekarz powiedzial ze niestety w ciazy blizniaczej dolegliwosci sa silniejsze i moga trwac nawet cala ciaze:wściekła/y: no ale pozniej podwojna radosc:tak: a i jesc za wiele nie moge bo maluski sie usadowily tak ze zoladek do gory sie podsunal i zjem kanapeczke i juz jestem taaaaaka pelna. no ale wszystko w wielkiej sprawie wiec damy rade:-D
 
reklama
Syla proponuję zadzwonić do szpitala i ewentualnie na emergency się przejechać :tak:

Dziewczynki ja tak sobie wymarzyłam trójkę dzieci i do tego będę dążyć, a jakby się czwórka trafiła to też bym nie narzekała :tak: W rodzinie siła :-)
 
Mi lekarz powiedzial ze niestety w ciazy blizniaczej dolegliwosci sa silniejsze i moga trwac nawet cala ciaze:wściekła/y: no ale pozniej podwojna radosc:tak: a i jesc za wiele nie moge bo maluski sie usadowily tak ze zoladek do gory sie podsunal i zjem kanapeczke i juz jestem taaaaaka pelna. no ale wszystko w wielkiej sprawie wiec damy rade:-D
Az sie boje jak cala ciaze maja wymioty nas meczyc:szok: ale kolezanka mi mowila co jedno urodzila ze sie cala ciaze meczyla,wiec nie ma reguly!ja tez tak mam ze nie moge za duzo jesc bo mi ciasno jakos sie szybko robi.A ile przytyłaś juz? bo ja sie dzisiaj wazylam to mam 1,5kg na plusie i 3cm w pasie mi przybylo.Pozdrowienia:-)

Kacha_wacha gratuluje córeczki!!
 
Ostatnia edycja:
Mi szwagier wędzi rybki na gorąco, a nie na zimno, a jakby zacząć szukać to okaże się że 90% produktów może w ciąży zaszkodzić, więc uważam że nie ma co przesadzać, w pierwszej ciązy jadłam większość rzeczy i mój syn ma się świetnie.

A toksoplazmozą to można się zarazić chyba bez kontaktu z kotem, ja kota nie posiadam, wręcz ich nie lubię i unikam kontaktu, a chorowałam na toksoplazmozę, no chyba że psy też mogą być nosicielami, a często się bawię z moją Korą.

Z tego co mowi wiekszosc lekarzy to najlatwiej jest sie zarazic od surowego miesa, nie trzeba go nawet jesc, wystarczy sie nim oporzadzać, myc, przygotowywac bez rekawic. Nie wiem jak to ma c=dzialac, czy przez skaleczenie i nie umycie rąk po myciu miesa>?tego nie wim, ale ponoc to wieksze ryzyko niz od kocich odchodów.
Ja tez przechodzilam tokso i nawet nie wiem kiedy, pewnie jak bylam mala bo wtedy nosilam wszystkie koty napotkane na dzialce isie bawilam z dzikusami:)a teraz mam 2 wlasne domowe:)
 
Hello dziewczynki

Ja wkoncu po pracy i jutro wolne i zakupy:-)

a ja musiałam wyeksmitować swojego ukochanego króliczka :-( bo wszyscy mówili,że moge sie zarazić.. oczywiscie wykłócałam się,że to mało prawdopodobne i żeby nie robili wielkiego halo,ale musiałam dać za wygraną i go oddać na jakiś czas. A królik to przecież zwierze,które prawie cały dzień siedzi grzecznie w klatce. Jak wyprowadzałam go na podwórko,to też siedziałam przy nim,więc żadne inne zwierzę nawet sie do niego nie zbliżyło. Mówią,że lepiej dmuchać na zimne,ale jakoś mi nieswojo bez niego,bo strasznie się przyzwyczaiłam :confused: postanowiłam,że nawet się Wam nim pochwalę.. :-)

Slodki ten twoj kroliczek, szczegolnie na drugiej fotce:tak:


Ja już po teście potrójnym i po usg :-) Teraz dwa tygodnie czekania na wyniki, ale jestem dobrej myśli :tak: Córcia generalnie potwierdzona :-D Żadne jajka i trąbka między nóżkami nie wyrosły, więc teraz to chyba tylko na cud mogę liczyć;-) Młoda dwa tygodnie większa niż wynika z terminu OM i ma straaasznie duże stopy (po tatusiu) i długi nos (po mamusi) :-) No cóż może kolejny synek następnym razem się uda ;-):-p Ważne, że wszystko ok i moja infekcja na dzidzię nie ma żadnego wpływu :-)

Gratuluje Córeczki:-) Pomysl jak bedziesz mogla ja stroic:-)

Syla ja bym pojechala do szpitala
 
syla moim zdaniem to nic bardzo niepokojacego... ale zawsze uwazam ze lepiej pojechac do szpitala o raz za duzo niz o raz za malo dlatego moze rzeczywiscie najlepiej bedzie jak pojedziesz na dyzur i jakis lekarz Cie obejrzy
 
Dziewczyny wejde ni z gruchy ni z pietruchy ale potrzebuje pomocy!
nie wiem co mam robic czy panikować chociaż chyba juz zaczelam ogolnie 2dni mialam dosc spore wzdęcia a dzisiaj pobolewa brzuch caly dzionek wszystko byloby okej gdyby nie fakt że poczulam tak jakby przechodzący prąd w szyjce macicy!!!! boje sie bo czytalam ze to moze miec zwiazek z poronieniem czy z skracaniem sie szyjki macicy! pomóżcie
unsure.png
unsure.png
unsure.png
Najlepiej zadzwon do lekarza i zapytaj czy to moze byc grozne. I wtedy bedziesz wiedziala czy jechac do szpitala czy przeczekac w spokoju..
 
nikki ja bym sobie zjadla wloskiego steka.... mmmmmmm... ale tego to chyba w Lidlu nie bedzie:-( ;-)

A powiedzcie mi dziewczyny orientujecie sie moze czy w ciazy mozna uzywac kremu z kofeina? Bo jezeli picie napojow z kofeina nie jest zbytnio wskazane to czy dostarczanie jej przez skore nie jest szkodliwe? Bo mam taki fajny kremik na cellulit ale zawiera kofeine i sie wlasnie tak zastanawiam czy moge go uzywac czy lepiej nie...

Ja slyszalam od mojej osobistej dermokonsultantki ze w ciazy lepiej nie uzywac kremow zawierajacych kofeine, niestety wiekszosc krmow na celulit je ma, juz tez patrzylam:) ale podono w ciazy trzeba uzywac takiego bez. To moja dobra kolezanka ktora jest dobra w swoim fachu wiec mam do niej podwojne zaufanie, a do tego sama jest teraz w ciazy:)Wiec ja wole nie uzywac.
 
reklama
syla: spokojnie, jak nie masz plamień albo krwawień to może po prostu tylko coś cię zabolało - jak czujesz się niepewnie to najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym! Skracania szyjki raczej się nie czuje, mi to groziło, więc wypytywałam o wszystko...

kacha_wawa: gratuluję córeczki! Normalnie ci zazdroszczę, jak wszystkim innym, które wiedzą jaka płeć:-)

agugucha: mi ktoś mówił, że na cellulit kremów w ciąży nie używać, tylko na rozstępy co najwyżej, albo nawilżający. Krem antycelulitusowe mają często w swoim składzie Retinol albo własnie kofeine i na niektórych jest napisane, że stosowanie w ciązy tylko po konsultacji z lekarzem. Można za to masować szczotką albo rękawicą;-)

A wogóle to dziś mi ginka powiedziała, że ze zwolnienieami w ciąży to tylko do 40 tygodnia, a potem już nie może wystawić zwolnienia na ciąże, bo ciąża trwa 40 tygodni i to już wliczane jest w macierzyński. Więc jak ktoś przeterminuje się to de facto jest już na macierzyńskim....

no ja narazie to niewiele prz\ylylam moze z 1kg ale napewno narobie :))

Zazdroszcze ja jestem w 20tyg i + 4,3kg a brzucha jeszcze niewiele i racji zywieniowej nie zwiekszalam od czasu zajscia w ciaze, wiec chyba mi sie ostro metabolizm spowolnil:(

Syla ja bym tam wolala sie upewnic, bo po co masz sie denerwowac, lepiej jechac na pogotowie albo cos, bo chyba czesem lepiej dmuchac na zimne, ale faktycznie jesli nie ma plamien, to raczej nic groznego sie nie dzieje.

Kasiu gratuluje córci!

Agagsm tez slyszalam to ze potem leci z macierzynskiego, uwazam ze to nie fair!:(
 
Do góry