reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

beti - wg mnie to stres dopiero po urodzeniu się zacznie:-Da lęk o zdrowie i życie naszych dzieci nam -matkom-towarzyszy od samego początku ciąży...
Oj skoro juz o stresie mowa, to wczoraj dostałam jakis bóli po lewej stronie podbrzusza i przeleżałam pół dnia ze zmartwienia, że jednak ta szyjka macicy mi sie skraca i że przeleżę resztę ciąży, ale to jeszcze nic - tylko żeby dzidzius był zdrowy. A USG, które potwierdzi co z tą moja szyjka dopiero we wtorek, a jutro stres obrony magisterki i dużo chodzenia..ehh ciężkie dni

mnie też przez te zmiany pogody głowa boli, wczoraj nie wytrzymałam i wzięłam paracetamol... A 5 okienka się doczekasz, mi tak szybko mijają te kolejne tygodnie..
Mnie też męczą bóle głowy, ale tylko raz wzięłam paracetamol jak mi migrena nie chciało przez 2 dni przejść. Wczoraj ten upał to mnie straszliwie zmęczył i jeszcze te bóle podbrzusza i padłam z kolejnym bólem głowy...
No, no, dużo starsza A mój syn ma 18 lat i co Ty na to?
Fakt, że urodziłam go zdając maturę, więc byłam bardzo młodziutka. Ale nie żałuję, choć też mi było bardzo ciężko. No i troszkę inne czasy.

Zapowiadaliśmy synowi, że planujemy dzidzię, ale nie chciał o tym słyszeć.
Parę razy go "straszyliśmy", że to już, więc jak w końcu naprawdę było już, to popatrzył się na nas i powiedział "aha, akurat". Ale gdy utwierdziliśmy go w przekonaniu, że to fakt, na pół godziny zaszył się w swoim pokoju, po czym przyszedł i powiedział, że teraz muszę się dobrze odżywiać i uważać na siebie. Rozczulił mnie, dobre dziecko. A teraz bardzo się przejmuje i chce brata

.

Super! Gratulacje! Mam 18 lat starszego brata i 14 lat starszą siostrę - nie zamieniłabym ich na młodsze rodzeństwo za nic w świecie i vece versa. Mama mówi, że strasznie się cieszyli jak się urodziłam i chodzili ze mna na spacerki i pieluchy zmieniali - do teraz mamy bardzo dobry kontakt i nigdy z żadnym się nie pokłóciłam (jak mniejsza różnica wieku to wtedy różnie bywa, ale przy takiej to już spokój jest) :tak: Moja mama miała 41 lat jak mnie urodziła, ale moja teściowa miała 46 jak urodziła mojego męża (najstarszy brat jest o 21 lat starszy)...


 
reklama
To jest element właśnie tego oczekiwania. Wytrzymaj do września :-) Choć osobiście też mnie to nurtuje i chciałabym wiedzieć choćby dziś.:-) Test z kawą jest na moją korzyść bo ja chcędziewczynkę :-D ale to w ramach wyobrażeń i losu jaki mi się przytrafił. Przede wszystkim chcę zdrowego maluszka, czego i Wam życzę.

Miłej niedzieli moje drogie - koniec kawki, trzeba się ruszyć :-)
 
agagsm wiem że to łatwo sie mówi jak się jest już ''po'' ale obrona to był najłatwiejszy egzamin w moim zyciu choc najbardziej się przed nim stresowałam:tak: ale napewno wszystko pójdzie pomyślnie tylko już dziś się nie ucz, idź do kina albo na spacer.no i koniecznie daj znać jutro jak poszło:-) a tak wogule to gdzie studiowałaś?

Kaju no to u mnie test z kawą wypada niepomyślnie bo ja chyba wgłębi duszy chciałabym córę;-) nie wytrzymam tego napięcia i pójde chyba niedługo na USG;)

to i ja już uceikam budzic M i jedziemy na basen;) obiecałam sobie pływać dwa razy wtyg żeby nie zbierać niepotzrebnych kilogramów no i dbać o kondycję której nie mam już wcale bo paliłam papieroski;(
miłej niedzieli kochane;)
 
Pewnie :-) Kawy też nie można nadużywać więc ja również ograniczyłam jej ilośc i teraz tymi 2, na które sobie pozwalam delektuje się i delektuje :-)
Karoli4 - powróci, powróci.
Dziewczyny ja mam USG w czwartek i strasznie sie boję. Co mi zmieni wiadomośc o tych wszystkich wymoarach, pomiarach.... czytam często na forach jak młode mamy robią wyników i badań i USG mnóstwo. Mnie się jakoś wydaje to niepotrzebne, co ja terax mogę zmienic?
Pewnie to znak mego wieku. :szok:

dla mnie osobiście też wydaje się to nie potrzebne mam 27 lat, nie miałam poronień, w rodzince ok, wyniki zawsze ok, nic mnie nie boli więc niby wszystko ok lekarz stwierdził, że nie ma co wywoływać wilka z lasu, a jak spytałam dlaczego wszystkie tak robią badania to stwierdził, że najprawdopodobniej poroniły wcześniej, albo mają słabiutkie wyniki i dlatego tyle badań się robi:tak: nie wiem ile w tym prawdy, ale uważam, że to praktyczne podejście i jestem spokojna:tak:
 
agagsm wiem że to łatwo sie mówi jak się jest już ''po'' ale obrona to był najłatwiejszy egzamin w moim zyciu choc najbardziej się przed nim stresowałam:tak: ale napewno wszystko pójdzie pomyślnie tylko już dziś się nie ucz, idź do kina albo na spacer.no i koniecznie daj znać jutro jak poszło:-) a tak wogule to gdzie studiowałaś?

Ehh mi się nie chciało pisać mgr (praca, praca, praca) i jestem rok spóźniona z obroną, no a jak w końcu napisałam w kwietniu, to się zaraz okazało, że w ciązy jestem i dlatego teraz bronię się w ciąży, a jeszcze mnie promotor przetrzymywał na jakis technicznych bzdurach i brakiem czasu na czytanie, to dopiero lipiec mi przypadł. Nie stresuję się, bo nie mogę (tzn. limit na zmartwienia wyczerpuje skracająca się szyjka macicy i moje bóle podbrzusza, na inne stresy już nie mma siły) - zresztą widać, że jestem w ciązy, chyba kobiety w stanie błogosławionym nie będą dręczyć nooo! A jeśli chodzi o Twoje pytanie, to skończyłam dziennikarstwo dzienne na UW:tak:
Dam jutro znac jak poszło - trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny!!!
 
dzien dobry wszystkim!!!! ja osobiscie testu z kawka zrobic nie moge bo ani teraz ani prze ciaza kawki nie pilam.
za to dzisiaj juz mialam pierwsze stracie z kibelkiem, milam nadzieje ze na tym etapie ciazy nudnnosci i wymioty juz zanikaja ale z dwojka moich pocich w brzuszku to moze byc roznie. chyba ciezki dzionek mnie czeka, i brzuszek az troszke boli ehhhh
 
ps. dziewczyny kiedy robi sie kolejne USG bo wiem ze pomiędzy 20 a 22 tc ale w którym tyg najlepiej?
Nie wiem czy wytzrymam tyle bo to do 13 tc do 22 do jest 9 tyg;( i chyba pojdę wcześniej sobie dodatkowo. chybanie zaszkodzi maluszkowi-jak myślicie?

z tego, co wiem, to najlepiej po skończonym 20 t.c.
wg mnie USG nie powoduje żadnych skutków ubocznych, więc możesz spokojnie zrobić. Przecież to nie prześwietlenie - ale może lepiej zapytać lekarza.... a jak Wy myślicie, Dziewczyny?
 
z tego, co wiem, to najlepiej po skończonym 20 t.c.
wg mnie USG nie powoduje żadnych skutków ubocznych, więc możesz spokojnie zrobić. Przecież to nie prześwietlenie - ale może lepiej zapytać lekarza.... a jak Wy myślicie, Dziewczyny?
ja w 1 ciąży miałam co miesiąc na początku nawet co 3 dni :tak: a teraz miałam już 3 razy i w czwartek kolejne :tak: mi gin robi co miesiąc na końcu tylko w 1 ciąży już mała się na ekranie nie mieściła ale miałam w szpitalu robione ..... teraz ma nowy sprzęt wiec zobaczymy jak to będzie ;-)


ja właśnie robię pizze z 2 kg mąki dla gości i rodzinki :tak:
 
reklama
z tego, co wiem, to najlepiej po skończonym 20 t.c.
wg mnie USG nie powoduje żadnych skutków ubocznych, więc możesz spokojnie zrobić. Przecież to nie prześwietlenie - ale może lepiej zapytać lekarza.... a jak Wy myślicie, Dziewczyny?
Moja lekarka robi przy każdej wizycie ( co 3-4tyg) . Do tej pory miałam 4 razy. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Tak przynajmniej jestem spokojniejsza:-)
 
Do góry