reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Witam Stycznióweczki,
Mój Maskiu jest chory i dostał niestety antybiotyk :(
Było tak jak pisze Emilcia, mały miał katarek i troszkę tylko kaszlał, już myślałam, że jest lepiej, bo kaszelek był rzadziej, ale wczoraj okazało się, że są jakieś świsty z lewej strony. Pediatra badała Synka bardzo długo, i z ciężkim sercem, ale kazała podać antybiotyk. Okazało się, że to nie dobrze, że dziecko mało kaszle, bo wszystko zalega i mogą być z tego powodu kłopoty. Ogólnie mały nie zmienił swojego zachowania, tylko trochę stracił apetyt. (Zjadał z butli 180 ml, a teraz 90-100, jak leci z cyca to oczywiście nie wiem...)

Ja też jestem panikarą i nie mam doświadczenia, bo jak moja Córcia była taka malutka to nie chorowała. Yol_a - trudno mi coś radzić, ale ja chyba wezwałabym lekarza do domu, bo u nas też nie było za bardzo objawów.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Tu jest ciekawy artykuł o alergii na białko mleka. Alergia na białka mleka krowiego (CMA - cow milk allergy) - BabyBoom
yol_a - no jak wiesz ja nie leciałabym z stanem podgorączkowym. W tych przychodniach jeszcze więcej zarazków niż ludzi. Taka temperaturka to nie temperaturka... być może ktoś jakiś wirusik przytargał a może po prostu organizm odreagowuje tak stres. Obserwuj... a katarek to on miał niedawno i znów mu tam coś siedzi?:-(
emilcia - pisząc o tych kiełbasach naprawdę świętami zapachniało.. :-)
SercaDwa - Tymek drugi raz tak mocno mi się zakrztusił, leżał w kołysce już pół godziny po karmieniu, jemu się odbije a potem jeszcze coś... i po prostu ulał lekko i się cofneło. Widok tragiczny, jak masz tak częściej to współczuje. Na szczęście byłam bardzo blisko, szybko na brzuszek lekko w dół i wszystko wypłynęło. Kiedyś spał na boczku i było dobrze a teraz po tym usg na wznak. W dzien lezy wiele na brzuszku, właśnie mi teraz na brzuszku zasnął i chyba będę dążyc do tego aby więcej tak spał, jestem wowczas spokojna.
 
Witam Stycznióweczki,
Mój Maskiu jest chory i dostał niestety antybiotyk :(
Było tak jak pisze Emilcia, mały miał katarek i troszkę tylko kaszlał, już myślałam, że jest lepiej, bo kaszelek był rzadziej, ale wczoraj okazało się, że są jakieś świsty z lewej strony. Pediatra badała Synka bardzo długo, i z ciężkim sercem, ale kazała podać antybiotyk. Okazało się, że to nie dobrze, że dziecko mało kaszle, bo wszystko zalega i mogą być z tego powodu kłopoty. Ogólnie mały nie zmienił swojego zachowania, tylko trochę stracił apetyt. (Zjadał z butli 180 ml, a teraz 90-100, jak leci z cyca to oczywiście nie wiem...)

Ja też jestem panikarą i nie mam doświadczenia, bo jak moja Córcia była taka malutka to nie chorowała. Yol_a - trudno mi coś radzić, ale ja chyba wezwałabym lekarza do domu, bo u nas też nie było za bardzo objawów.

Ja pamietam , jak Nicol raz mi zachorowala bez goraczki , ale jak podawalam jej butle to nie chciala odchylala glowke i plula i byla bardzo drazliwa , wtedy poszlam do lekarza okazalo sie , ze mala miala zapalenie ucha .
Najwazniejsze to opserwowac niunie dla mnie to byl by juz obiaw jak mala zjadala by mniej niz wczesniej a jadla w porach karmienia.
Kaja -ja nie jestem pewna czy spanie na brzuszku to dobry pomysl , z tego co pamitam to jedna z najczestrzych przyczyn smierci lozkowej.
 
Ostatnia edycja:
DORMARK JA SPRZĄTAM KUPY!! :)

Mari_anna dobrze, że Go przebadałaś!! Przykre, że takie maleństwo musi antybiotyk brać, ale jak trzeba to trzeba :) gówka do góry, szybko wyzdrowieje :)

Yol_a obserwuj Filipka :) jak zacznie kaszleć albo katarek przyjdzie, to zamów wizytę domową :)
 
dormark - na temat śmierci łóżeczkowej to ja mam inną teorię (szczepienia!) a gdyby nawet uznać mnie za wariatkę (jest naprawdę dużo opracowań, sama tego nie wymysliłam) to rozumiem, że noworodek nie umiejący podnościć główki, zatopiony w poduszkach może mieć problem. Ale 2,5 miesięczne niemowle podnoszące wysoko i pewnie główkę, śpiące na płaskim - nie sądze.
Mari_anna - przykro mi, że skończyło się antybiotykiem - ale co to w ogóle jest? wirus? bakteria? przeziębienie, grypa?
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, mały je nawet więcej niż normalnie, znów mierzyłam gorączkę:zawstydzona/y:36,9. Kładę na brzuchu dużo i katar ścieka. Kaja ja myślę, że dostał prezent od starszego brata, który w sobotę zaczął smarczeć. A co do gości, to chrzestni tez chorzy ...
 
nika Ty chcesz rok karmić? :szok: łolaaaa boga to szacuneczek ;-) bo ja nie wiem czy do 6 miesięcy dociągne tak jak trzeba bo już mnie kusi chwilami zeby przejść na buteleczke hihihi - nie powiem bo z wygody dla siebie i z tego ze coraz częściej wychodze z domku i ciężko mi ściagac tyle mleka zeby babcia nie musiałą Amelce dawać i tak mieszanki :no:
Ja i tak nie mam z kim zostawiac małego.Mój m. prawie cały dzień w pracy.Moi rodzice daleko ,teście troszke blizej ale....... w każdym bądż razie zamiast wnuczka trzeba dac im wiadro szyszek!!!
Więc mając brzdąca przy sobie nie ma sensu bawic się w butelki tym bardziej że ja mam bardzo durzo pokarmu a Nikodem się najada.
Rosnie jak na drożdżach .Juz nosi rozmiar 68.A co najgorsze jeszcze jakis miesiąc i wyrosnie mi z gondoli.A wieszcie mi wózek mam duzy.:szok::szok:
Więc w wieku trzech miesięcy przesiądziemy sie do sacerówki:szok::-D:eek:
 
Witam
SercaDwa - Tymek drugi raz tak mocno mi się zakrztusił, leżał w kołysce już pół godziny po karmieniu, jemu się odbije a potem jeszcze coś... i po prostu ulał lekko i się cofneło. Widok tragiczny, jak masz tak częściej to współczuje. Na szczęście byłam bardzo blisko, szybko na brzuszek lekko w dół i wszystko wypłynęło. Kiedyś spał na boczku i było dobrze a teraz po tym usg na wznak. W dzien lezy wiele na brzuszku, właśnie mi teraz na brzuszku zasnął i chyba będę dążyc do tego aby więcej tak spał, jestem wowczas spokojna.
Ja układam go cały czas na pleckach ,na boku ma tylko główkę i nawet jak uleje to spokojnie wypływa.Krztusi się jak się wierci i ma główke na wznak.Na szczęscie nie podczas snu.Biedak czasami aż się zapluje:-(
Ale ci zazdraszczam ,że tak leży chętnie na brzuszku.U nas jest walka o każda minutę.Raz tylko tak zasnął na tacie to sukces jak cholercia!:tak:
Nika no to mamy taką samą sytuację.Tylko tyle ,ze ja już nie mam swoich rodziców.Tesciowie mieszkają 2 klatki dalej a widzieli wnuczka 2 razy.Zresztą lepiej tak bo i te 2 wizyty miłe nie były.A dziecka to juz napewno z nimi nigdy nie zostawię bo po prostu bym się bała.No ale zmierzam do tego,ze ja dopuszczam do siebie mysl ,że mogę karmić nawet i 2 lata,jeśli dla synka tak będzie dobrze.Rok dla mnie to minimum.Zresztą....kocham tą robote
 
Ostatnia edycja:
Hello :-)

Emilcia ja dopajam pomiędzy karmieniami np. godzinę po. Najlepiej podawaj przegotowaną wodę bo Ci się szybko przyzwyczai do herbatki.

Kaja ja bym się kurcze trochę bała bo moja jeszcze leżąc na brzuszku potrafi nosem w kocyk zaryć, ale jeśli Tymek pewnie trzyma główkę, to chyba możesz spróbować, ja bym tylko się baczniej i częściej przyglądała :tak:

Nika my już jeździmy w spacerówce :tak: 72 cm robi swoje.


Moje dziecko wczoraj przespało pół dnia w ogrodzie, myśłałam że w nocy nie będzie chciała spać a ona jak zwykle 10 h bez przerwy, czuje się rozpieszczana :-D
 
reklama
Ale ci zazdraszczam ,że tak leży chętnie na brzuszku.U nas jest walka o każda minutę.Raz tylko tak zasnął na tacie to sukces jak cholercia!:tak:

Próbuj też na swoich kolanach, jedna noga wyżej, jedna niżej - małymi kroczkami - po kilka sekund, potem minutek i polubi. To ważne i dla pracy jelit i dla rozwoju motorycznego.
 
Do góry