reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

No obiad zjedzony I nicol padla dam jej troszke pospac i idziemy na dwor takze mam teraz chwile dla siebie.Dzis mnie dzieci rozpieszczaja.
 
reklama
Dzien dobry
My chyba skaczemy bo w nocy non stop wstawalam zeby smoczka wlozyc:no: teraz zasnal ale niespokojnie i tez non stom alarm jest:sorry2:

czy u Was tv tak niesamowicie działa na dzieci???????????????????????
aż się boję co w tym jest jak hipnoza:szok:
:tak: i odkurzacz tez.

Co do glowki to U nas to wyglada tak ze jak go chwyce za raczki to zaczyna ciagnac glowke ale mu opada jakby nie mial jeszcze sily:tak:
Pada i pada dzis u nas i spac sie chce:sorry2:
Macie film " co nieco o rozwoju dziecka?" . Warto kupic?
 
Witam :tak:
Dziś nie mogę się wyrobić ale to chyba dlatego, że wiosna mnie rozpiera... jeju jak fajnie. Zaliczyłam zakupy, w domu też szybszych obrotów dostałam. Mały spi na ogródku, o to chodziło... ogrzewanie wyłączone, drzwi na ogód uchylone i ciepełko, w domku 23:szok: a na zewnątrz 11:-D Ja mam tak jak ivi pisała bardzo śłoneczny salon. Drzwi na całą ścianę więc jak tylko zaświeci to mozna w majteczkach biegać :-D:-D
Pumpkin - ja turnieje i moje dziewczyny kocham, ciągle jestem z nimi w kontakcie, biegam na próby jak tylko Tymek mi pozwala, omawiam wszystko na gg, a kolega mnie oficjalnie zastępuje bo przecież ja urlop. Nie musze tego robić ale chcę. Teraz mam dylemat z turniejem 26 marca bo już w innym mieście... :nerd:
yol_a pieknie chudniesz, ja wolniej ale niedawno zaczęłam na poważnie to brać i widze efekty, narazie 1 kg ale jak cieszy!!
bibik - ja czuję, że u was będzie wszystko ok, jakaś siła niesamowita jest w takich wczesnych maluszkach, poznałam wiele takich i mają się super a te późniejsze... jak moj pierwszy syn 36 tc i niestety problemy. Więc ja jestem przeczulona i nie wiem czy jakies stymulacje robicie? Tak jak pisze asiax - im wcześniej się zacznie tym lepiej.
Co do sprawy sądowej to popieram, nie wiem w sumie w jakim panstwie ty mieszkasz bo w Polsce to byś się nawet przeprosin nie doczekała. Mam do czynienia z niepełnospranwymi dziecmi i losy ich często przyprawiają o gęsią skórkę. Sam fakt, że cię przepraszają to już przyznanie się do błedu masz więc sznase na odszkodowanie - Natanielkowi życze jak najlepiej ale pieniązki się przydadzą zawsze.
dormark - uranko śliczne
patrysia - Bartuś to już duży chłopiec i wygląda na silnego - będzie wszystko dobrze!
 
U mnie dzis to samo..padam na ryjok normalnie...Balam sie,ze nie zasnie po kapieli ale tfu tfu zasnal normalnie...Jak nogdy dotad nie domagal sie noszenia tak dzis uspokajal sie na chwile tylko na rekach i zasnal tez mi dwa razy na rekach...Ufff...oby to byl tylko jednostkowy przypadek...Rozpuscil mnie ten moj synus ta swoja aniolkowatoscia :-)
Jutro rano jedziemy na pobranie krwi...na sama mysl mnie trzesie....

U mnie tak jest od 2 dni. Zawsze odbekiwał u mnie na brzuchu - teraz "nie da rady" noszę go w pozycji pionowej, on wtula we mnie nosek i usypia jak zabity.

Po kontroli u ortopedy. W sumie taśmówka jak wszędzie ;-) ale bioderka zdrowe. Mamy dużo kłaść na brzuszku. Nosić w pozycji na żabkę, a jak będzie większe to nosić na bioderze. Pod koniec maja na kontrolę. O szerokim pieluszkowaniu nic nie wspomniał. Do tej pory też tego nie robiłam. :-)

Ja dziś mojemu szkrabowi założyłam na łapki skarpetki-grzechotki... Mówie wam.. jaki szał był :-D Nie wiedziałam, że on potrafi tak szybko łapkami machać :-D Śmiał się przy tym. A potem leżał bez ruchu, bo nie miał już siły. ;-)

Dziewczyny wypełniacie karty rozwoju w książce zdrowia dziecka?

Gosia_k23 Słodkie te komplety, aż sobie zapiszę stronę. :-D

hmmm, jakie karty rozwoju dziecka?

gdzie mozna kupic skarpetki grzechotki? - ja też takie chcę ;-)

Witam
Ja jeszcze w piżamie, pospaliśmy sobie dziś do 10. Mały zjadł, został przewinięty i śpi, ja zjadłam śniadanko i postanowiłam was poczytać.

Mój zaczyna chwytać zabawki, siadać nie chce, ale przecież dzieci same wiedzą co mogą zrobić. Bąble ze śliny są a i owszem, wzrokiem wodzi (pilnuje mamy i taty, a i zabawki też pilnuje).
Nie chce się przekręcać z brzuszka na plecki, ale to dlatego że długo nie chciał leżeć na brzuszku.

Ta strona meteo.pl jest super zobaczymy czy się sprawdzi pogoda. Jeśli tak to zapowiada się fajny weekend.

Najlepsza prognoza to ta 48 h, bo ta druga ma większy margines błędu. Zdarzało się, że jak pokazywało o 16 deszcz, to o 16 dokładnie zaczynało padać ;-), ale i czasem trochę się przesuwało, ale generalnie z grubsza zawsze pokazuje.
Sporo jeździłam kiedyś rowerem po kampinosie i białołęce, wiec ten portal pogodowy baaardzo mi pomagał ;-)
 
hej hej Dziewczynki :)
ja juz po spacerku - jak fajnie cieplutko ise zrobiło - coś pieknego - odrazu inny duch w człowieku !!

biore się teraz za wypisywanie zaproszeń na ślub bo jutro mam zamiar je wysłac ! mam nadzieje że zdarze ;) ale najpier nadrobie troszke forum..a co ! zaproszenia nie zając nie uciekną ! :-D

nika ja tez tak kiedyś miałam - chciałam spędzic z m romantyczny wieczór a ja zasnełam hehe - tak to juz jest jak się ma małe bobaski - sen jest najwazniejszy !

nadineczka moja mała tez aż się wygina żeby popatrzec w tv ! pytałam się pani pediatrze czy to aby nie problem z tego później będzie - ale pani powiedziała ze kazde dziecko jest takie zapatrzone na tv bo szybko zmienia się tam obraz i mruga i to dzieci interesuje ! ale tez nie mozna za czesto pozwalac patrzec na tv bo się uzależńi !
moja nieraz głowe o 180 stopni by obkreciła byle popatrzeć na tv hehehe :-)

hmmm a co do tego siedzienia to powedzcie czy to xle ze jak ja np siedze przy stole i czytam gazetke albo cuś to mała lezy/siedzi tak na moich kolonach oparta głowa o piersi czy może nie powinnam tak sadzać małej?

ASIOWO bądz tam twarda i nie daj się ! dzieci potrafia dac w kość ale my mamuśki jesteśmy silniejsze ! odpręz się, odcham i od nowa do dzieła ! i usmiechu dużo życze :tak:

patrysia zaproszenia mam takie z tą jasną kokardką wzór N55 ZAPROSZENIA ŚLUBNE RĘCZNIE ROBIONE nowość!!! (930067082) - Aukcje internetowe Allegro a co do noszenia szpilek to musze od nowa isę nauczyć chodzić heheh bo z półtora roku nie hasałam w szpilkach :D :-)

a co do skoku rozwojowego i do tego co dziecko powinno robić to moja Mała nie łapie jeszcze nic rękoma i nie za bardzo interesuje ją łapanie zabawaek - narazie namiętnie pakuje sobie łapki do buźki i robi bablasy ze śliny :)

bibik hahahahahahaha dobry ten filmik ! i wpadnij człoweku co uspokaja Twoje dziecko hehehehe :-D:-D:-D

jola my chyba też skaczemy !!! po tym jak Amela prezesypiała prawe całą nockę - dzisiaj wstawałam o 23, 1, 3, 5, 7, 9 hahahaha maaasakra jakaś ! a i tak spała cały czas niespokojnie i smoka musiałam jej dawac :-) kuuuuuniec świata mówie wam ;-):-D

paula3 no własnie ja isę zastanawaim czy jeździc i osobiście dawać zaproszenia - fakt wypadało by - a le z małym dzieckiem nie jest to łatwe bo non stop musiała bym ściagać mleko i zostawaiać ja babci a tego nie chce bo i tak juz moja mamam dużo niańczy Amelke - a ja mam tylko wyrzuty sumienia ! więc chyba wszystkie zaproszenia wyśle poczta i mam nadzieje ze rodzinka zrozumie.....

dobra biore się z ate zaproszenia bo naprawde się nie wyrobie hehehehe :-D

a bo jeszcze chce dzisiaj do Ikei wskoczyć po dwa regały - jeden do łazienki a drugi do mnie do pokoju bo już mi sie z komody Amelkowe pierdołlki i ubrania wysypują i gdzies to trzeba pochować :happy2:






 
My chyba mamy skok rozwojowy. Wczoraj zaczął łapać zabawki w karuzeli, a dziś albo śpi, albo płacze że chce jeść, a jak już je to dalej płacze. W sumie to wygląda tak, że albo płacze, albo je, albo jest noszony na rękach albo śpi. Nawet się nie uśmiecha tak jak zwykle.
hmmm, jakie karty rozwoju dziecka?

gdzie mozna kupic skarpetki grzechotki? - ja też takie chcę ;-)
No w książeczce zdrowia dziecka są takie dwie strony z tabelką, gdzie trzeba zaznaczać kiedy jakie umiejętności się pojawiły. Pediatra mi kazała się zgłosić jeśli któreś umiejętności nie będą pojawiać się o czasie. Znaczy się będą się spóźniać.

A skarpetki grzechotki kupiłam w sklepie dziecięcym.
 
Ostatnia edycja:
Byłam na tym USG :szok: To była moja pierwsza wizyta od 15 lat w jakiejś państwowej poradni specjalistycznej i przeżyłam szok :szok: Trafiłam na remont, halas, ścisk, umówiona byłam na konkretną godzinę a przed drziwami zastalam ok 20 osob :szok:
Na szczęscie sprytnie weszlam, bardoz mi było żal tych ludzi ale kurna nie zamierzłam tam czekać.
Lekarz typu małomownych, juz mnie uprzedzono, że jest niemiły - taśmówka, zero pytań. Pokazał na monitorze, widzi pani... dobrze nie weszło jeszcze, pieluchować, zakaz leżenia na boczku, na brzuszku leżeć tylko w pieluszcze.. za miesiąc do kontroli, następny...:szok::-D:szok:
Nie pytałam o nic bo myślałam, że zdechnę z gorąca bylam w plaszczu wiec wolałam szybko stamtąd wyjść.
Teraz myślę.... czy to nie tak, że każde przeciętne dziecko w wieku 2 miesięcy nie ma do konca wstawionych tych panewek? Kładę dużo małego na brzuszku to powinno samo się ustawić.

A jak u was z tym? Pieluszkuje ktos dodatkowo:confused::nerd::szok:
Tu nie robi się usg, więc przyjmuję że jest okejas:-)

Asiowo jak mała nie łapie poczekaj kolejne 2 tygodnie :tak:bo siebie zamęczysz z praniem a jej nie nauczysz...ja tak robiłam od 1,5 roku zaczęłam oduczać a mała załapała na 2 latka jak ręką odjął nauczyła się w 1 dzień a po miesiącu nie siusiała w nocy i na dokładnie 2 latka pozbyliśmy się pieluszek :tak:no może było z 5 wpadek że się zapomniała ;-)ale przerwać mozesz jak najbardziej :tak:pewnie mała jeszcze nie gotowa daj jej czas :tak:
Zgadzam się, nie ma sensu za wcześnie, szkoda nerwów:tak:
nie mam dziś weny na pisanie, leje od rana:cool:
 
reklama
Tysiolek, zaproszenia ladne. Napisalas, o ktorej do malej wstawalas i na podstawie tego sadzisz, ze to skok. To tylko Ci powiem, ze moja sie tak budzi codziennie. :szok: Zasypia ok.18.30, pierwsze budzenie ok.23, a potem co dwie, trzy godziny. Cwaniara. A potem wazy 6 kilosow, kiedy Twoja laska wazy 5. ;-)

A ja skarpetki dostalam. W sklepach dzieciecych jest chyba tego sporo. Jak cztery lata temu szukalam dla synka, to nie bylo. :angry:
 
Do góry