reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Duiewczyny nudze sie posprzatalam , obiad gotowy.Mala spi i Nicol wlasnie tez zasnela , bym sie sama polozyla ale nie moge bo jak zasne to sie obudze za 3 godz a na tyle spanie nie moge pozwolic Nicol bo potem w nocy zle spij wiec sie nudze .
Roxen -zdrowka zycze.
 
reklama
dziewczyny,u nas na Islandii do wczoraj nie było ani grama śniegu...cały czas słoneczko i temperatura na plusie...aż tu wczoraj dowaliło tak,że w jedną noc zasypało samochody po maski!!!Rano NIKT nie wyjechał z parkingu.Jeżdżą tylko skutery śnieżne i baaardzo popularne na tej części półkuli jeepy.Gówniarze na skuterach czują się trochę jak piesi,trochę jak rowerzyści i trochę jak samochody...jeżdżą WSZĘDZIE,więc trzeba uważać brodząc w zaspach po uda,żeby któryś nagle nie wyskoczył znienacka.Jednym słowem zima przeniosła się teraz do nas.
 
Dzień dobry.
My nadal obserwujemy żółtaczkę, położna ma przyjść dzisiaj i zadecyduje co robimy. Mnie się wydaje, że jest lepiej, ale nie mam porównania, więc liczę na fachową ocenę.

Co do dokarmiania dzidziolka na piersi - ja nie dopajam niczym, chociaż lekarka mi kazała na dwa dni dziecko w ogóle odstawić od piersi, a położna dopajać wodą przegotowaną coby żółtaczkę wypłukać, spróbowałąm raz, i również jak Kaja mam butelkę Tommy Tipy, ale mój Igorek się dławi i nie da rady nawet żółtka wypłukać. Mojej córki również nie dopajałam, przez sześć miesięcy karmiłam wyłącznie piersią, i pięknie przybierała na wadze i była okazem zdrowia.

Jeszcze słówko do dziewczyn zamartwiających się i mających wyrzuty sumienia w związku z przejściem na karmienie butelkowe. Mi położna powiedziała w ten sposób, że złą matką nie jest ta która karmi butelką, ale ta, która nie karmi w ogóle. Więc dziewczyny, wszystkie jesteśmy dobrymi matkami bez wzgldu na sposób karmienia ;-)

Pozdrawiam wszystkie mamusie i przecudne dzieciaczki :-)
 
Z drugiej strony to też fajnie jest urodzić w młodym wieku. W czerwcu byłam w szkole na zebraniu rodziców kandydatów do gimnazjum, wchodzę na salę, siadam w 1 rzędzie a pan dyrektor zdziwiony mówi do mnie " Tu jest zebranie rodziców gimnazjalistów" :-D:-D:-D

Kaju - jeśli musisz podać herbatkę, to może potem odciągnij trochę pokarmu z piersi, co by oszukać matkę naturę:-). Musisz podjąć decyzję, ale przecież każda mamusia wie najlepiej, co jest najlepsze dla jej dzidziusia. :tak::tak:
 
Witam
Ja dzis z opoznieniem ale marudzenia ciag dalszy. W nocy Olus sie darl i myslalam ze brzuszek lub kolka ale rano uzmyslowilam sobie ze on sie domagal jedzenia a mi sie pomylily godziny i myslalam ze za wczesnie i chcialam go przetrzymac. Wiec jak ktoras pomysli ze jest wyrodna matka to niech o mnie pomysli:zawstydzona/y:

Co do butelek mam tommy tipi i aventa, te pierwsze poszly w odstawke bo zupelnie sie u nas nie sprawdzily, dla mnie nieporeczne, maly sie dlawil i ciezko mu bylo wszystko wypic bo nie szlo przechylic tak zeby sie nie zakrztusil, avent o niebo lepsze:tak:

Dzis planujemy Olusiowi nalac duzo wody do wanienki i uzadzic kapiel z prawdziwego zdarzenia, zobaczymy czy mu sie spodoba:-)
 
Labamba u mnie to samo, dziwnie się na mnie patrzą jak karmię piersią w miejscach publicznych, ale ja mam to gdzieś. Wyciągam cyca gdzie popadnie jak mi się Młoda zacznie z głody drzeć, a jak komuś to przeszkadza to niech się odwróci :-p
Ostatnio ochroniarz chciał mnie z Job&Benefits wyprosić, bo Młodą karmiłam, a rzekomo tu nie można spożywać posiłków :szok: Poprosiłam go kulturalnie, żeby mi dał to na piśmie, dałam jeszcze wykład na temat pozytywów karmienia piersią i koleś odpuścił, tylko głową kiwał i się uśmiechał :-p
Co do dopajania to Młoda pije herbatkę koperkową i w niczym jej to nie przeszkadza o ustalonych porach opróżniać cycole :-) Wcina dopóki jej się nie uleje, po tatusiu taki obżartuch ;-)
 
No mamuśki co tu taka cisza;-)
DORMARK widze cię:-p

Piszcie piszcie jak tam dalsza cześć dzionku mija;-)
Ja jestem objedzona synek dalej ziuśka i pierdzi przokazji hehe:rofl2:
Brakuje mi super spacerków wiosennych ech kiedy one nastąpią bo szału można dostać od tej pogody normalnie w depreche można popaść:confused2:
 
No mamuśki co tu taka cisza;-)
DORMARK widze cię:-p

Piszcie piszcie jak tam dalsza cześć dzionku mija;-)
Ja jestem objedzona synek dalej ziuśka i pierdzi przokazji hehe:rofl2:
Brakuje mi super spacerków wiosennych ech kiedy one nastąpią bo szału można dostać od tej pogody normalnie w depreche można popaść:confused2:

Taka beznadzieja ze nawet nie ma o czym pisać :eek:
 
Witajcie

Dziekuje za wszelkie porady i sugestie, jestescie kochane :happy::tak:

U nas tez avent. Nie mam porownania do innych butelek, ale sie super sprawdza :tak:

A tak w ogole to bylismy u pediatry i sporo spraw pozalatwialismy. Maly darl sie rano wnieboglosy jak go ubieralam, a jak w kombinezonie wyladowal w nosidelku (ululany wczesniej przez tatusia) to od razu zasnal. U lekarza troche powrzeszczal, tata ululal i znowu zasnal. W aucie oczywiscie spal caly czas i teraz spi w nosidelku przy otwartym oknie. Nareszcie biedaczek sie wyspi i odpocznie. A bez jedzonka juz 5 godzin! Tyle to spal jak mial zoltaczke w pierwszym tgodniu! Jaaaki spokoj i bloga cisza.

Maly w miesiac urosl 4,5 cm i przybral 1,1 kg :tak:
Bioderka w porzadku.
Kupki powiedzial ze ok :confused2:
No i ma mala asymetrie, czego sie obawialam, ale bedziemy nad tym pracowac :tak:
A co do brzuszka... trzeba bedzie przeczekac, bo nie ma na to rady :-( Nie wiem jak dam rade tyle patrzec na jego cierpienia.

Ale co ciekawe: popelnilam blad, bo dawalam mu sab simplex, jak juz bylo naprawde zle, i rzadko kiedy dzialaly, a lekarz mi dzisiaj mowil, ze jak maly po nich nie odbije, to nic nie daja. No wiec teraz sprobuje dawac przy kazdym karmieniu i porzadnie odbijac (bo z tym to ciezko u nas bylo, moze teraz bedzie lepiej)

Patrysia - pomyslowa mama z ciebie z tym karmieniem, juz wyobrazilam sobie ciebie w pozycji ubogiej spod kosciola :rofl2:

Pasibrzuch - fajnie, ze u ciebie lepiej, oby tak dalej!

Paula - no to was niezle przycisnelo :-D Nieodpowiedzialni gowniarze :rofl2: Ciekawe co by ksiadz powiedzial na ten seks przedmalzenski i przedchrzcielny :-D

Dazka - u nas tez dlugo zoltaczka byla, zycze, zeby juz poszla precz od twojego maluszka :tak:

Ivi - pytalas chyba o szwy rozpuszczalne... u mnie tez jeszcze sa

Musze wam powiedziec, ze podziwiam was niektore, ze juz myslicie o kolejnym dzieciatku, albo, ze szybko zdecydowalyscie sie na kolejne :szok: Ja tak obrywam w tylek, ze ani mi przez mysl nie przejdzie poki co kolejny dzidzius... nie wiem kiedy sie zdecyduje, chociaz od zawsze marzyla mi sie dwojeczka :tak: Ale naprawde nie moge wyobrazic sobie, ze musze sie jeszcze opiekowac starszym urwiskiem. Ale... moze mi sie jeszcze odmieni :tak:

Mam pytanie: czy wasze dzieci spia przy swietle czy w ciemnosciach?
 
reklama
Moja lepiej śpi przy małym świetle ale wiem że lepiej / zdrowiej jest bez światła więc powoli ją odzwyczajam.

Ja po pierwszym dziecku broniłam się rękoma i nogami przed następnym - Gabi mi dała popalić przez pierwsze 9 miesięcy a m. był jak niektórzy Wasi panowie - przychodził z pracy i pytał gdzie obiad i dlaczego nieposprzątane no i grał do 2-3 nad ranem ale dzieckiem to się nie zajmował. Ale teraz absolutnie nie żałuję a m. bardzo dorósł - sądzę że gdyby nie jego pomoc przy starszej to bym w tworkach wylądowała.

Ponawiam pytanie z innego wątku - czy znacie coś dobrego na kaszel dla maluchów?
 
Do góry