reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

jolu no to się zdziwisz! byłaś już u gp? zapisali Cię na wizytę u położnej? około 12 tygodnia robią down scan czyli to co w Polsce się nazywa usg genetycznym, tutaj to jedno z dwóch usg, drugie połówkowe czyli ok. 20 tygodnia ciąży. jeśli byłaś już u gp, pewnie niedługo powinnaś dostać list lub telefonicznie się z Tobą skontaktuje położna. jakbyś miała jeszcze jakieś pytania dotyczące ciąży w uk, pisz. jestem na bieżąco;-)

Hej, no bylam u gp pobrali mi krew,mocz,zbadali cisnienie, zwazyli i kazal przyjsc za dwa m-ce posluchac bicia serduszka malenstwa wiec byc moze to o to chodzi a na wizyte w klinice jeszcze czekam, powiedzial ze to ma byc ok 20-ego tyg. Mam nadzieje ze masz racje i ze tutaj jest tak samo jak w uk bo martwi mnie troche ta opieka medyczna, nawet zastanawiam sie nad wyjazdem do PL do mojego ginekologa ale troche ciezko bo pracuje. Dziekuje ci za pewnego rodzaju pocieszenie i pozdrawiam
 
reklama
Hej, no bylam u gp pobrali mi krew,mocz,zbadali cisnienie, zwazyli i kazal przyjsc za dwa m-ce posluchac bicia serduszka malenstwa wiec byc moze to o to chodzi a na wizyte w klinice jeszcze czekam, powiedzial ze to ma byc ok 20-ego tyg. Mam nadzieje ze masz racje i ze tutaj jest tak samo jak w uk bo martwi mnie troche ta opieka medyczna, nawet zastanawiam sie nad wyjazdem do PL do mojego ginekologa ale troche ciezko bo pracuje. Dziekuje ci za pewnego rodzaju pocieszenie i pozdrawiam

Ale powinnaś mieć jeszcze usg około 12 tygodnia! Robią dwa - około 12 tygodnia a drugie około 20 tyg. Zapytaj gp, bo z tego co wiem oferują każdej kobiecie w uk. Nie sądzę, żeby Irlandia się różniła. Ja też jak pojadę do Polski, na pewno pójdę do gina. Tak dla pewności;-)
 
Taki z tego morał że dobra gumka nie jest zła hahahaha
haha dobre :laugh2::laugh2:
Witaj Beti81 wśród swoich!

Co do brzuszków i ich pojawiania się generalnie nie ma reguły kiedy powinien. W pierwszej ciąży zazwyczaj jest mały na początku, bo macica jest nierozciągnięta jeszcze, w kolejnych pojawia się szybciej, bo już był tam lokator i mięśnie są słabsze. Ja w pierwszej długo czekałam na brzuszek, ale dzięki temu, że był mały mogłam wyczuć ruchy w 16 tygodniu. Teraz brzuszek już się pojawia, ale zazwyczaj wieczorami, rankiem znika jak kamfora:-p. Spodni też nie mogę dopiąć, zazwyczaj właśnie wieczorem, a ciuszki ciążowe już czekają w szafie. W sobotę chyba też wybiorę się na zakupy, bo przecież ciąża to wspaniały pretekst, a kobieta w każdej chwili życia powinna wyglądać dobrze.;-):-)
ja poczulam ruchy w 17 tyg :tak:
witaj SercaDwa :) uwierz ze o wiele lepiej zaliczyc wpadke niz latami czy miesiacami bezskutecznie sie starac...

Agbar ale super :D

Patrysia witaj :-)

Asiowo a czemu musialas tak szybko pic glukoze????? przeciez to sie pilo gdzies w 28 tc :szok:

Patrysia jesli piszac usg genetyczne masz na mysli przeziernosc karkowa to jest to rutynowe badanie dla wszystkich a nie dla kobiet z grup ryzyka, dzis o tym pisalysmy wczesniej

witaj Beti81

ja smigam w ciazowkach od jakichs 2 tygodni ;)
hej
ja tez mam skierowanie juz na glukoze...ale wizyte mam za miesiac wiec mam jeszcze czas....
 
haa no pewnie ze każda okazja do zakupów jest dobra;-)tylko szkoda że ciuchy coraz większe trzeba kupować;) ja dziś nabyłam pierwsze od dłuższego czasu płaskie buty bo w obcasach już nie jest tak wygodnie jak kiedyś;-(
 
Witaj Beti81 wśród swoich!

Co do brzuszków i ich pojawiania się generalnie nie ma reguły kiedy powinien. W pierwszej ciąży zazwyczaj jest mały na początku, bo macica jest nierozciągnięta jeszcze, w kolejnych pojawia się szybciej, bo już był tam lokator i mięśnie są słabsze. Ja w pierwszej długo czekałam na brzuszek, ale dzięki temu, że był mały mogłam wyczuć ruchy w 16 tygodniu. Teraz brzuszek już się pojawia, ale zazwyczaj wieczorami, rankiem znika jak kamfora:-p. Spodni też nie mogę dopiąć, zazwyczaj właśnie wieczorem, a ciuszki ciążowe już czekają w szafie. W sobotę chyba też wybiorę się na zakupy, bo przecież ciąża to wspaniały pretekst, a kobieta w każdej chwili życia powinna wyglądać dobrze.;-):-)


Hi,hi mam podobnie:-)brzuszek a wlasciwie namiastka brzuszka pojawia sie czasem wieczorem jak sie najem;-)Ale pomimo tego,ze go nie widac niewygodnie mi juz np. w dzinsach,ciasnawo jakos i brzuch pobolewa,wiec biegam w dresach,legginsach i mam tez juz kilka par spodni ciazowych,ktore zaczelam od kilku dni nosic:)
 
haa no pewnie ze każda okazja do zakupów jest dobra;-)tylko szkoda że ciuchy coraz większe trzeba kupować;) ja dziś nabyłam pierwsze od dłuższego czasu płaskie buty bo w obcasach już nie jest tak wygodnie jak kiedyś;-(

a co do ubrań ciążowych - teraz się w nie pchamy, a później już na nie patrzeć nie będziemy mogły;-)

buty to nie tylko płaskie, ale pewnie i większe się przydadzą, bo nogi w ciąży lubią puchnąć:-( moje pod koniec wyglądały jak balony:eek: jak wychodziłam ze szpitala i wkładałam kozaki, byłam w szoku, że mam taką zgrabną łydkę znowu;-) tyle wody mi się nagromadziło w organiźmie.

kubiaczka super!!!!:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
buty to nie tylko płaskie, ale pewnie i większe się przydadzą, bo nogi w ciąży lubią puchnąć:-( moje pod koniec wyglądały jak balony:eek: jak wychodziłam ze szpitala i wkładałam kozaki, byłam w szoku, że mam taką zgrabną łydkę znowu;-) tyle wody mi się nagromadziło w organiźmie.

no wiem właśnie że puchną i tego sie najbardziej obawiam bo moje łydki do najszczuplejszych nie należą;( no nic trzeba bedzie jakoś to przezyć;)
 
reklama
Do góry