reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Ja tak własnie sobie poleguje na brzuszku
W sumie to lezenie na brzuchu dziecku nie szkodzi,ale czy wygodne bedzie pozniej hmmm?;)Bardziej odradza sie spanie na plecach,tak od mniej wiecej 4 mc. Bo wtedy macica uciska na naczynia krwionosne,co utrudnia krazenie.Ale powiedzmy sobie szczerze,kto potrafi kontrolowac swoja pozycje w czasie snu? Pewnie niewiele osob,ja np. zawsze mowie,ze nie lubie spac na plecach a czesto w nocy budze wlasnie w tej pozycji:)
 
reklama
Jest mozliwe.Miedzy 10 a 14 tygodniem ciazy,mozna zrobic badanie krwi zwane testem Papp-a. W wyniku podawany jest kariotyp plodu.Czyli mozemy przeczytac np. prawidlowy kariotyp meski....
W badaniu potrojnym wykonywanym pozniej bo chyba od ok,15 tygodnia ciazy rowniez.
Z tego co wiem od lekarza , a miałam podczas pierwszej ciąży robioną kordocentezę to tylko to badanie oraz amniopunkcja dają możliwość określenia płci dziecka-oba te badania polegają na nakłuciu powłok brzusznych i pobraniu krwi pępowinowej lub wód płodowych, test Papa wykrywa tylko pewne białka we krwi które mogą świadczyć o obciążeniach genetycznych i to nie jest pewne badanie, bo jeśli po nim są pewne wątpliwości kobieta dostaje skierowanie właśnie na amniopunkcję:tak:
 
Z tego co wiem od lekarza , a miałam podczas pierwszej ciąży robioną kordocentezę to tylko to badanie oraz amniopunkcja dają możliwość określenia płci dziecka-oba te badania polegają na nakłuciu powłok brzusznych i pobraniu krwi pępowinowej lub wód płodowych, test Papa wykrywa tylko pewne białka we krwi które mogą świadczyć o obciążeniach genetycznych i to nie jest pewne badanie, bo jeśli po nim są pewne wątpliwości kobieta dostaje skierowanie właśnie na amniopunkcję:tak:

Do tej pory wszystkie testy Papp-a ,a konkretnie ich wyniki,ktore widzialam powiedzialy prawde co do plci:) Ale klocic sie nie bede:)
Wiem jednak na pewno,ze jest w Warszawie pani doktor,ktorej udalo sie wyizolowac DNA dziecka z osocza matki.Nie wiem na jakim etapie sa teraz te badania w Pracowni Biologii Molekularnej ale mam nadzieje,ze posuwaja sie do przodu.
 
Do tej pory wszystkie testy Papp-a ,a konkretnie ich wyniki,ktore widzialam powiedzialy prawde co do plci:) Ale klocic sie nie bede:)
Wiem jednak na pewno,ze jest w Warszawie pani doktor,ktorej udalo sie wyizolowac DNA dziecka z osocza matki.Nie wiem na jakim etapie sa teraz te badania w Pracowni Biologii Molekularnej ale mam nadzieje,ze posuwaja sie do przodu.
Być może:tak::tak: w sumie to dość dawno miałam styczność z wiadomościami na ten temat. Teraz tak sobie przypomniałam,że chyba możliwe jest przedostanie sie DNA dziecka do krwiobiegu mamy, gdyż jakaś amerykańska firma jakiś czas temu wprowadziła na rynek test którym można sprawdzić płeć dziecka już od 6 tygodnia. Więc zwracam honor, bo tak naprawdę to nie wiem na pewno, choć cały czas tłucze mi się po głowie że tylko te 2 badania potwierdzają płeć ;-)
 
Być może:tak::tak: w sumie to dość dawno miałam styczność z wiadomościami na ten temat. Teraz tak sobie przypomniałam,że chyba możliwe jest przedostanie sie DNA dziecka do krwiobiegu mamy, gdyż jakaś amerykańska firma jakiś czas temu wprowadziła na rynek test którym można sprawdzić płeć dziecka już od 6 tygodnia. Więc zwracam honor, bo tak naprawdę to nie wiem na pewno, choć cały czas tłucze mi się po głowie że tylko te 2 badania potwierdzają płeć ;-)

Nie jestesmy specjalistkami w tej dziedzinie;)Tez czytalam o tych testach amerykanskich,ciekawe jaka jest ich sprawdzalnosc?:)
 
reklama
Do góry