reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
nadineczko,nawet jeśli Ci założą szew...to nie taki diabeł straszny,w końcu to ma pomóc a nie przeszkadzać...Jak pracowałam w Matce Polce,to tam szwów zakładali od groma i kobietki rodziły bez komplikacji po ich zdjęciu.Nie sztuką jest zamartwiać się na zapas...sztuka,to pozytywne myślenie,czego Ci z serca życzę...a ciąża bez problemów? ...nieee...za szybko byś zapomniała :)
 
ddorotka witamy! twój termin wypada w moje urodziny, hehe mój synuś powinien wypakować się 24stycznia

co do uzależnienia bb... m mój ma już mnie dość, bo też mu coś tam opowiadam aż w końcu się spytał czy po porodzie już tu nie będę zaglądać hehe ale przecież są mamusie niemowlaków, jednolatków itp

rozstępy mam niestety po wewnętrznej stronie uda bo do głowy mi nie przyszło żeby się tam smarować a smaruję się odkąd wiem o ciąży mam też kilka pod cyckami to nie widać póki co, no i koło pepka smaruję jak oszalała bo mam już taką ciemniejszą skórę jakby zaraz miała pęknąć no i oczywiście cellulit który zawsze był obecny na udach, tyłku tak teraz mnie chyba ostatecznie zaatakował i tego chyba żaden fitness nie naprawi
wyglądam jak balon, czuję się jak balon i nie mam się w co ubrać

co do siary to czasem cos tam mam... wczoraj mieliśmy serduszkować ale mi się jednak odechciało ja nie wiem jak ten facet ze mną wytrzymuje... żeby nie było to mu trochę pomogłam... wstaję do łazienki a tu na cyckach bluzka ma dwa mokre koła!

Nadineczka założą pesar i dzidzia będzie bezpieczniejsza, oszczędzaj się

m pojechał do apteki po kopresy ciepło zimno bo mnie ciągle te plecy bolą masakra chociaż też głupia jestem bo mnie dzisiaj taka mania sprzątania dopadła, ze szok łącznie z płytkami w łazience!

cholerka musze pościel schować bo sie wietrzy zapomniałam o niej!:sorry:
 
Witajcie,

Bardzo chcialabym do Was dolaczyc, mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie? Chcialam nadrobic najpierw to, co napisylyscie od poczatku, ale nie wiem czy do konca ciazy bym zdazyla :-)

Termin porodu naszego malenstwa wyznaczony mam na 31. stycznia, w praktyce okaze sie, jak bedze naprawde :tak:

Wedlug badania USG 4D z 19.tygodnia zrobionego w Polsce na 200% ma byc synek - lekarz nie pozostawil mezowi cienia nadziei na dziewczynke - ale juz zdazyl sie z tym oswoic :-D Ja to mu powiedzialam, ze to musi byc chlopiec, skoro chce kupowac kolejke i lego technic. Niby dziewczynka mialaby sie tym bawic???

Poki co pozostaje pod opieka mojego dotychczasowego lekarza, ale ciagle sie zastanawiam, czy nie pojsc do innego :-( W koncu chyba lepiej pozno niz wcale... Najbardziej denerwuje mnie fakt, ze nigdy nic nie powie, a wszystkiego musze dowiadywac sie z ksiazeczki po wizycie :no: Na przyklad ostatnio nawet slowem nie wspomnial, ze wyszly bakterie w moczu (tutaj robi sie badanie na miejscu, dlatego zawsze dowiaduje sie po fakcie, bo najpierw lekarz widzi wyniki) Powiedzial tylko, ze mam wypijac min. 2 litry plynow dziennie - chyba w kontekscie tych bakterii, a ja pomyslalam, ze przeciez wiadomo, ze w ciazy trzeba duzo pic i nie myslalam o tym wiecej. Dwa dni potem obudzilam sie ze strasznym bolem nerki i ledwo zawloklam sie na wyklady - dopiero potem zaczelam szukac w necie jak sobie pomoc :-(

Mam z tego wzgledu takie pytanie - jak POWINNO wygladac badanie polowkowe??? Mieszkam w Niemczech, moze tutaj to standart, ale jak bylam w Polsce, to lekarz badal mnie co najmniej pol godziny, powiedzial jaka waga dzidziusia, zmierzyl tetno plodu i zbadal wszystkie narzady w powiekszeniu, czy wszystko ok. A tutaj? Ani wagi, ani tetna, pojezdzil glowica 5 min i powiedzial: dziecko zdrowe, rozwija sie "terminowo" Jak mogl zobaczyc narzady bez powiekszenia?. Aha, plci nie widzi.:crazy: Czy to jest normalne??? :no:
Moze ten lekarz w Polsce zbadal dokladniej bo to bylo prywatnie, a tu chodze panstwowo? :confused: Prosze napiszcie cos w tym temacie, bo mam zamiar go co najmniej ochrzanic, tylko nie wiem, czy slusznie? :zawstydzona/y:

Postaram sie byc na bierzaco i musze jeszcze popracowac nad suwaczkiem :-D

Pozdrawiam wszystkie mamusie ;-)
 
Witam Was,
Coraz częściej myślę o zbliżającym się porodzie, szczerze mówiąc boję się bardziej niż przy pierwszym.
Mam do Was pytanie, ponieważ zdecydowałam że nie będę kombinować w wyborze szpitala i zostaje u siebie w mieście. Natomiast trapi mnie jedno. W drugiej ciąży która zakończyła się poronieniem, przyjmował mnie lekarz, który potraktował mnie gorzej niż krowę która miała się cielić. NIE CHCĘ ŻEBY PRZY MOIM PORODZIE BYŁ TEN KONOWAŁ !!! Czy mam takie prawo, żeby np. do szycia zawołać innego lekarza? Bo temu mogłabym krzywdę zrobić. Nie chcę nawet na niego patrzeć
 
Doczytam was później- tylko chciałam powiedzieć, że byłam dzis na USG 3D i moja piękna córcia (ślicznie nam się pokazała w pelnej okazalości) waży 1350, jest tydzień z hakiem młodsza niż termin z OM, więc nadal termin styczniowy:-D
Jest zdrowiutka, choć mam podobno bardzo dużo wód, ale jeszcze nie za dużo:eek: No ale najwspanialsza dla mnie wiadomość w badaniu USG widać, że szyjkę jeszcze mam(to druga część, której w badaniu na fotelu wyczuć sie już nie da-u mnie ta część jest niby dłuższa o wiele od tej co ginka ma pod palcami) i wg pana dr jest zamknięta i nie przygotowuje sie do porodu wg jego wiedzy i możliwości oceny, ale to tylko tyle co przez powłoki brzucha widać-mówi, że pesar pięknie trzyma więc straaasznie mnie pocieszył i znowu optymistycznie leżę z nadzieją na donosznie/doleżenie do końca! Powiedział, że ginka na fotelu może tylko pewną część szyjki czuć-różnie u różnych kobiet jest ta szyjka zbudowana - i u mnie taka uroda, że jej duża część jest widoczna dopiero na USG! W każdym razie on też mi kazał leżeć i być dobrej myśle, że wszystko się uda donosić;-)Zdjęcia Michalinki wkleję potem w odpowiednim temacie:-D

Nadineczka: ja mam to cudo w sobie - pesar nie boli, nie czuć go wogóle ani przy chodzeniu ani przy niczym innym - zakładanie nie boli, a to po prostu zabezpieczenie szyjki-u mnie sprawdza się, bo rozwarcie nie poszło ani o milimetr odkąd je mam czyli od 22tc. (11mm rozwarcia) - szyjka lekko poszła w dół, no bo miałam 30mm, a teraz na fotelu 0,5-1cm+część niewyczuwalna z USG widać 1,5cm-w sumie mam więc jakieś 20-25mm szyjki mam-mi to zalożyli ze względu na wczesne rozwarcie i to dość spore na tym etapie! Jedyna niedogodność - bezwzględny zakaz serduszkowania i duuużo oszczędzania! Jak coś chcesz więcej to pytaj!:tak:
 
reklama
Ja mam dzisiaj wszystkiego dosc Nica dala popalic , nie wiem czemu zaczela znow robic w majtki .
Przez to sprzytalam 4 ryzy cale mieszkanie .Teraz jeszcze szaleje ale juz blizej snu niz dalej , ja gotuje sobie pyzy bo przez caly dzien to nic nie zjadlam taka zabiegana bylam .Dobranoc do jutra.
 
Do góry