reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

reklama
ASIAX az mi się wierzyć nie chce że takie włoski może mieć maluszek:-D
Ja wkroczyłam chyba w etap "słoniowatości". Normalnie czuję się jak słoń z przytkaną trąbą:-D Od wczoraj , masakra. Ledwie zipię, cały czas bym spała a po spacerze z psem jak po maratonie:-) Do tego dołączam do zgagowiczek. Mi tylko na chwilę cokolwiek pomoga. Na szczęscie zgaga łapie mnie z reguły wieczorem jak dzidziuś zaczyna urzędować:tak:Najpierw się martwiłam że mało rozrabia a teraz spać nie daje. W ciągu dnia nic a wieczorem imprezuje:tak:
 
Hej kobitki!
Ja dzis spedzam sobote leniwie, bo plecy mnie bolą jak cholera:(
W odcinku ledzwiowym tak mnie boli ze masakra, tyle ze nie wiem czy to kregoslup czy raczej po bokach kregoslupa, ogolnie chyba wszedzie boli, albo jakos promieniuje:((
Ide zaleglosci z dzisiaj nadrobic, widze katem oka ze jakies piekne fotki powklejalyście, to ide poogladac i poodpisywac:)
 
Joasia no to będę spokojniejsza skoro Ty też tak masz. Co do tenisa stołowego to witam w klubie maniaków. Moja cała rodzina gra mąż amatorsko a brat i tata w II lidze.

Mi zgaga dokuczała w poprzedniej ciąży tak bardzo, że musiałam spać na siedząco bo jak spałam na płasko to myślałam, że się zapalę a później doszły wymioty.. Zwykle kolację jadłam ok 18 bo jak pojadłabym przed snem to wymioty gwarantowane nie jadłam żadnych fast foodów i nic smażonego a i tak nie zawsze to pomagało. Teraz dieta cukrzycowa więc lekkostrawna i jak na razie zgaga pojawiła się kilka razy i przypuszczam, że mogło tak być po kawie bez mleka. Jak już mnie dopadnie to podgryzam migdały (ale nie dużo bo mam po nich wzdęcia) pomaga mi tez maślanka albo serek wiejski.

Mimo ogromnej zgagi mój synuś urodził się z małą ilscią włosków więc to raczej śmieszne zabobony.
 
reklama
A ja jestem ładna :-):-D
Była kuzynka i czarnych włosów zrobiła brązowo- blondowo- rudawo - czarnawe :-) I wygląda to ślicznie :tak: Taki balejaż ;-) I włoski mi ścięła do ramion i zrobiła grzywkę :-)
I jak byłyśmy w sklepie, to jeden pan do drugiego powiedział, "ale śliczna" a drugi na to "i co z tego, ma obrączkę i chyba jest w ciąży":-) a ten pierwszy spojrzał dopiero na brzuch i go zatkało ;-)
Więc wychodzi na to, że jestem ładna i super się z tym czuję :tak:

Właśnie segreguję ciuszki synka, muszę je poprać...
Jakiego proszku i płynu do tego używacie?
Tyle tego mam, że masakra... Każdy coś przynosi i naprawdę tyle się uzbierało... Ale to dobrze, będzie mógł się brudzić :-)

A noc, to miałam przechlapaną... Rano miałam dzwonić do kuzynki, żeby nie przyjeżdżała, ale w końcu nie zadzwoniłam... I dobrze, bo teraz jestem ładna :-p:tak::-D :-D:-D
Udanego weekendu!!
:rofl2:

A co to ruchów dziecka...
W książce W OCZEKIWANIU NA DZIECKO w rozdziale SZÓSTY MIESIĄC padło pytanie:
Niekiedy dziecko kopie cały dzień, kiedy indziej wydaje się bardzo spokojne. Czy jest to normalne?

W odpowiedzi napisali, że płód jest tylko człowiekiem i tak samo jak my - dorośli, może mieć gorszy dzień (już w brzuszku miewa fochy:-D). Jeżeli my - przyszłe mamy - spędzamy dzień aktywnie, to wtedy dzidzia jest kołysana i zasypia sobie, więc się też nie rusza albo po prostu zapracowane tych ruchów nie odczuwamy.
Gdzieś też wyczytałam, że jeżeli nie odczuwamy ruchów powyżej 48 h, to mamy się zgłosić do lekarza.
Średnio powinno być 10 ruchów na godzinę... Jak np zjemy i się położymy, to wtedy najlepiej jakbyśmy poczuły 10 ruchów dzidzi (kopanie, smyranie, przewracanie). Jeżeli w ciągu godziny nie odczuwamy ruchów, to trzeba napić się mleka i zacząć liczyć od nowa...
Moja dzidzia w czasie kiedy pisałam to co powyżej poruszyła się 14 razy - jakieś 10 minut!!!


Aaaa i miałam Wam powiedzieć :-) Właśnie zadzwonił mój mąż i powiedział, że czeka na mnie w jednostce i że mam po niego przyjechać :-) Czyli koniec mojej samotności !!:-D:-D:-D:-D:happy:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry