reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Hurrra nie trzeba operowac jest to jakies stry kkrwiak ktory sie sam wchlonie a moz obiawy mial przez stres , i malo snu, ma sie oszczedzac i zwolnic tempo. Pozatym dziekjue wym kochane nie ma jak bb. Ja od poczatku ciazy porzytylam 4 kg ale kazdy jak mnie widzi twierdz, ze mam maly brzuch. Moj maly skarb calymi dniami spi a za to wieczorem to chyba dyskoteke wyprawia brzuchu.Kiedys slyszalam taka opinie , ze jak sie ma jasna kreske na brzuchu to bedzie chlopczyk a jakaciemna to chlopczyk? Czy wam sie zgadza ?Bo ja mam bardzo jasna i rzeczywiscie bede miala chlopczyka.
To dobrze że z mężem to nic poważnego teraz tylko musi na siebie uważac:) Trzymam za Was kciuki:tak::happy:
 
reklama
Hej hej!
Dziś byłam na wizycie, ale tylko po odbiór posiewu i przy okazji zerknęla na moja szyjkę i jest lepiej:-D Polepszyło sie w ciągu tygodnia-leżenie pomaga, brzusio poszedł w góre i nie naciska na szyjkę, więc się rozwarcie zmniejszyło ciutkę, a szyjka nadal 3 cm:tak: Żadnych bakterii nie ma, więc za tydzień dostanę krążek i koniec zmartwienia co tam słychać u szyjki aż do 36tyg.:-) Ale doktor powiedziała, że jak tak będzie wyglądało, to ja jeszcze przenosić mogę, jak mi ściągną krążek. No ale na zakupy po sklepach moge się wybrać dopiero po 30 tyg. niestety, więc jeszcze 6 tyg. oszczędzania.


ja to czekam aż moje będzie duże taka spokojniejsza będe niż jak ma to 360g :sorry:
ciekawa jestem ile za 2 tygodnie będzie mieć może się uda wyliczyć :tak:może teraz ma z 500g ;-)
moja córcia urodziła się 3800g ale była mocno opita wodami spadła do 3450g w 2 dobie wiec sporo i tak ważyła :sorry:ale przy porodzie mnie porozrywała na maksa szwów miałam w środku sporo i do tego krocze nacięte wiec teraz się też boję że tak z drugim będzie a jakby było jeszcze większe :szok:
Mój maluch w 22tc ważył 540g i ginka powiedziała że to jest norma, pierwsze dziecko ważyło 3300, 5 dni po terminie, więc nie wierzę ze to będzie kolosem, tym bardziej, że moja szwagierka też rodziła dwóch chłopców, obydwaj 2 tyg. przed terminem, pierwszy 3600 a drugi 3650 i na tym etapie ciąży jej mały ważył 620g, myślę że mój sazkrab więcej jak 3500 nie będzie ważył.

Moja niunia ważyła równe 500g. w 22,2 tyg. - za 2 tyg. mam USG i zobaczymy ile ten mój szkrab przytyje, ale juz mi doktor mowi, że kawał dziewuchy mam, więc ja się zaczynam bać, co to będzie jak donosze do stycznia, albo przenoszę - porozrywa mnie mała:shocked2: Juz sama nie wiem czy chcę do stycznia dotrwać, może dla mnie ten grudzień będzie lepszy, bo USG juz mi się przesuwa w kierunku terminu OM (28.12), a na początku niunia była cale 10 dni do tyłu;-) Ale jak mam rodzic dziecko ponad 4kg, to ja będę się o grudziń modlić:cool2:

Witam mamuśki .
W ramach pocieszenia dla wszystkich którym sie wydaje że za duzo przytyły znajoma mojej przyjaciólki przytyła ........ chwila grozy 50 kg, nie wiedziałam że tyle można a teraz wygląda jak szczawik :-):-)
więc jak dobijemy nawet do 20 kg to nie tak źle..
taki miz akcent na pocytek dnia po sniadanku:-D
O zgrozo - 50 kg?? Ja mam do przodu 2,5kg. od początku ciąży i czuję sie słonicą - normalnie czuję się grubsza wszędzie i taka ciężka - teraz równiutko lecę do przodu co tydzień ok. 0,5kg. lub ciut mniej - a zero ruchu, bo ciągle leżę i wczoraj moja mama dzwoniąc rzekła swój nieśmiertelny żart - Jezu ile ty teraz musisz tyć, jak ty się wogóle nie ruszasz, tylko leżysz... Ona po prostu mi chyba nie wierzy, że ja jestem w 24tyg. tylko +2,5 do przodu:rofl2: U mnie wszystko córcia chyba zjada, bo ona tyje ładnie, a ja ciągle jem i jem:-p

Annaagn: witam nową styczniówkę:-D
ania98765: Następnym razem może spróbuj z jakims batonikiem - u mnie batoniki z czekolada zawsze ożywiają mojego szkraba i sobie zaaplikowałam kitkata przed wejściem na USG i mała się ruszała i nogami wymachiwała:tak:Albo jakiś inny patent na dziecko znajdź - może lubi coś, po czym się ożywia:-) Zdrówka dla córci!
Pasibrzuch: ty sie nie martw za bardzo - ja 4 tyg. temu tez miałam jakąś infekcję i dostałam nawet nystatyne dowcipnie, ale najpierw miałam spróbować clotrimazolem maścią i mi pomogło po tygodniu i tego antybiotyku nawet nie wzięłam ani razu, a dzis posiew mi wyszedł super-żadnych bakterii i grzybów:-)

U nas są refundowane dwa badania prenatalne i to drugie jest robione pod kątem serduszka po 18 tyg. ciąży:tak:
U mnie serducho bardzo dokładnie badała od razu na połowkowym, razem z wszystkimi narządami - nawet zdjęcie calutkiego serduszka mam, bo akurat moja dr się specjalizuje w wykrywaniu wad serca, więc oglądała je b. dokładnie, ale wszystko co mogła przebadała od razu na jednym połowkowym:cool2:
 
Dormark super wieści :tak:
Agagsm to dużo leniuchu :tak:

co do kreski to ja z córą miałam ciemną teraz jeszcze nie mam wcale wiec w sumie nie wiem :-D i płeć mi też nie znana ....oj jest różnych teorii i wróżb nie słyszałam o takiej nawet :-D

u nas dziś upał i duchota i byłam na godzinnym spacerze z córą i powiem szczerze że mam dość :cool: :zawstydzona/y: normalnie tyle godzin chodzić mogłam.... a teraz zmęczyłam się i zasapałam do tego po powrocie od razu brzuch mi się napinał :cool:
 
dormark - super wieści!!!!! rewelacja!! niech małż uważa na siebie!!

a moje maleństwo od paru dni się niesamowicie wierci w brzuszku :D ale nie chodzi o to że kopie, tylko dupkę (albo główkę) wypina to tu, to tam aż mam gulke na brzuchu i takie dziwne uczucie w brzusiu :-D dotykając palcami możemy wyczuć kształt :-) a po chwili nasz wiercioszek chowa dupkę i gulka znika :-D:-D
 
Dormark bardzo się cieszę, że wszystko ok:-):-):-)
U nas jak nie urok to sr.... Musiałam Olisiowi antybiotyk odstawić, bo dostał strasznej wysypki, a wizyta u lekarz dopiero w poniedziałek :-( Jak się obudzi to zrobię Mu zdjęcia i wkleję fotki, okropnie to wygląda :-(

Miłego dzionka Kochane :biggrin2:
 
Pozdrawiam Was:)
Ja mam termin na 17 stycznia....już nie mogę się doczekać.To moja druga ciąża,mam synka 6 letniego i teraz czekamy na ....córeczkę.Tak na 100 proc lekarz jeszcze nie mówi ,ale siusiaka nie widać.Nieważne ,najważniejsze żeby wszystko było O.K.

dbajcie o siebie i swoje maleństwa:):):)


witam i GRATULACJE:-)


Witam dziewczynki.
Byłam wczoraj na USG (dodatkowym). Jestem wg OM w 22,3 tyg. Z USG wynika 23,6 tydz.
Nasz synuś waży 615 g. Kawał chłopa. Inne pomiary dzidzi w nornie. Główke jeszcze ma dość dużą - wskazuje na 24 tydz.

Na USG dodatkowym byłam ponieważ musiałam iśc na kontrole szyjki macicy. 3 tyg temu wyszło, że mam ja lekko skróconą. Wczoraj wyszło, że szyjka jest zamknięta i .... dłuższa o 3 mm od ostatniego pomiaru. Za 4 tyg kolejna kontrola szyjki.
Moje łożysko nadal jest w położeniu sprzed 3 tygodni czyli przodowanie brzeżne lewe.

Troszeczkę sie uspokoiłam tym USG, ale nadal muszę uważać. Zwolnienia nie dostałam. Zreszta i nie prosiłam ;-).

Ale za to wczoraj dopadł mnie katar ostry (ja zawsze mam rakie katary na 102) i bolace gardło. Pół nocy nie spałam, bo nie potrafie spać z "otwartą gębą". ;-)

Dzidzia kopie coraz mocniej. Lubię te kopanie - nawet w nocy ;-).

Imienia jeszcze nie wybraliśmy - nie mozemy sie zgodzić z mężem ;-).

Pozdrawiam

No i jestem spowrotem:-D:-D:-D
Dzidzia ma się dobrze, z tego co zobaczyła doktor na usg rozwija się prawidłowo i jest zdrowa. Mały leniuszek nie chciał za bardzo się wiercić ale pomachała do mamusi :-):-):-):-). Prawdopodobnie dziewczynka, choć nie na 100% bo zasłaniała się skutecznie. A ja myślę że jednak baba będzie ;-);-);-);-) Najważniejsze że jak dotąd wszystko oki.


suuuper wiesci:-)


Cześć dziewczyny!:-)
Pisałam już do Was wcześniej, ale z braku czasu się nie udzielałam.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie w Wasze szeregi…?;-)
Termin porodu (według OM) wypada na 08 stycznia, ale myślę i liczę na to, że będzie wcześniej – byle w styczniu.:-p Mam już synka Michasia, również ze stycznia (30), a ja „urzęduję” najczęściej na lutówkach 2008.
Będzie mi miło Was bliżej zapoznać!
Pozdrawiam!


witaj ponownie:-)


Hurrra nie trzeba operowac jest to jakies stary krwiak ktory sie sam wchlonie a m mial obiawy przez stres , i malo snu, ma sie oszczedzac i zwolnic tempo. Pozatym dziekuje
wam kochane nie ma jak bb. Ja od poczatku ciazy porzytylam 4 kg ale kazdy jak mnie widzi twierdz, ze mam maly brzuch. Moj maly skarb calymi dniami spi a za to wieczorem to chyba dyskoteke wyprawia brzuchu.Kiedys slyszalam taka opinie , ze jak sie ma jasna kreske na brzuchu to bedzie chlopczyk a jakaciemna to chlopczyk? Czy wam sie zgadza ?Bo ja mam bardzo jasna i rzeczywiscie bede miala chlopczyka.


jak super :-D a co do kreski to ja mam jasną;-)


Hej hej!
Dziś byłam na wizycie, ale tylko po odbiór posiewu i przy okazji zerknęla na moja szyjkę i jest lepiej:-D Polepszyło sie w ciągu tygodnia-leżenie pomaga, brzusio poszedł w góre i nie naciska na szyjkę, więc się rozwarcie zmniejszyło ciutkę, a szyjka nadal 3 cm:tak: Żadnych bakterii nie ma, więc za tydzień dostanę krążek i koniec zmartwienia co tam słychać u szyjki aż do 36tyg.:-) Ale doktor powiedziała, że jak tak będzie wyglądało, to ja jeszcze przenosić mogę, jak mi ściągną krążek. No ale na zakupy po sklepach moge się wybrać dopiero po 30 tyg. niestety, więc jeszcze 6 tyg. oszczędzania.



także super wiesci:-)


U nas jak nie urok to sr.... Musiałam Olisiowi antybiotyk odstawić, bo dostał strasznej wysypki, a wizyta u lekarz dopiero w poniedziałek :-( Jak się obudzi to zrobię Mu zdjęcia i wkleję fotki, okropnie to wygląda :-(

Miłego dzionka Kochane :biggrin2:


ajenka oby wysypka mineła i nie pogorszyło się przez odstawienia antybiotyku:sorry:
 
Witam! ja tylko na chwilę, cały czas gdzieś latam. na ostatniej wizycie u ginekologa okazało się, że mam anemię, a szczawiany wapnia mogą świadczyć o piasku w nerkach. Dodatkowo jeszcze lekarka pobrała mi wymaz z pochwy i dzisiaj wstępnie okazało się, że mam drożdżycę i waginozę :-( więc znowu do lekarza... i jeszcze przeziębienie męczy :-( dlatego życzę wszystkim Mamom dużo zdrówka!

O rany, kuruj sie, lecz wszystkie dolegliwosci! Bedzie dobrze:happy:

Cześć dziewczyny!:-)
Pisałam już do Was wcześniej, ale z braku czasu się nie udzielałam.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie w Wasze szeregi…?;-)
Termin porodu (według OM) wypada na 08 stycznia, ale myślę i liczę na to, że będzie wcześniej – byle w styczniu.:-p Mam już synka Michasia, również ze stycznia (30), a ja „urzęduję” najczęściej na lutówkach 2008.
Będzie mi miło Was bliżej zapoznać!
Pozdrawiam!


Witamy u nas!


Hurrra nie trzeba operowac jest to jakies stary krwiak ktory sie sam wchlonie a m mial obiawy przez stres , i malo snu, ma sie oszczedzac i zwolnic tempo. Pozatym dziekuje
wam kochane nie ma jak bb. Ja od poczatku ciazy porzytylam 4 kg ale kazdy jak mnie widzi twierdz, ze mam maly brzuch. Moj maly skarb calymi dniami spi a za to wieczorem to chyba dyskoteke wyprawia brzuchu.Kiedys slyszalam taka opinie , ze jak sie ma jasna kreske na brzuchu to bedzie chlopczyk a jakaciemna to chlopczyk? Czy wam sie zgadza ?Bo ja mam bardzo jasna i rzeczywiscie bede miala chlopczyka.


To super ze nie trzeba robic operacji, widzisz nasze kciuki sie przydaly!To niech tylko mąz sie oszczedza i bedzie gites!


Dormark bardzo się cieszę, że wszystko ok:-):-):-)
U nas jak nie urok to sr.... Musiałam Olisiowi antybiotyk odstawić, bo dostał strasznej wysypki, a wizyta u lekarz dopiero w poniedziałek :-( Jak się obudzi to zrobię Mu zdjęcia i wkleję fotki, okropnie to wygląda :-(

Miłego dzionka Kochane :biggrin2:

O rany, Kasiu to faktycznie nieciekawie, ale bedzie dobrze, musi byc!Wysypka na pewno szybko minie.
Główka do góry!:eek:
 
dormark - super wieści!!!!! rewelacja!! niech małż uważa na siebie!!

a moje maleństwo od paru dni się niesamowicie wierci w brzuszku :D ale nie chodzi o to że kopie, tylko dupkę (albo główkę) wypina to tu, to tam aż mam gulke na brzuchu i takie dziwne uczucie w brzusiu :-D dotykając palcami możemy wyczuć kształt :-) a po chwili nasz wiercioszek chowa dupkę i gulka znika :-D:-D
Witaj:-) mój maluszek robi dokładnie to samo:tak:a czasem mnie poprostu szturcha a mój mąż nauczył się z nim bawić i jak mały szturchnie to on mu puka i od razu jest odzew:-)spróbujcie takiej zabawy jest świetnie:-DPozdrawiam
 
reklama
dormark - super wieści!
anna_ajra - witaj!
agagsm - super ! w ogóle większośc z was przebadana na nowo ja sie nie mogę doczekać - jeszczem tydzień został ;-)
kacha_wawa - zdrówka dla Olisia
 
Do góry