reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Hej dziewczynki

Ja juz wstalam, relaksuje sie przed praca. Musze jechac wczesniej i zaczac macierzynski zalatwiac bo z tydzien do Pl na dwa tygodnie a potem nie chce zeby bylo za pozno. Jak ja nie znosze lazic po tych urzedach. Jutro jeszcze do lekarza a reszte pracodawca wypelni i z glowy bedzie

No to się pochwalę :)
Chłopak będzie. Coś tak czułam. Cały czas jak mówiłam o dziecku mówiłam w wersji męskiej. Jakoś nie mogłam się przestawić na wersję nijaką lub żeńską :-D
Na usg doktor stwierdził, że czaszka, mózg, serduszko, kręgosłup i wszystkie inne ważne narządy są prawidłowe. Kręgosłup, górna warga też są całe.
Waży 365 gram. Wyliczony termin z pomiarów 23.01.2010. Wiek ciąży z pomiarów 20 tydzień 3 dzień.
Obwód główki 17,51 cm,
Obwód brzuszka 15,72 cm,
Długość kości udowej 3,33 cm.
Łożysko na przedniej ścianie macicy. Tętno 146.

A skubaniec nogi trzyma na samym dole... więc nic dziwnego że mnie boli cały dół... Szczególnie jak długo posiedzę ... :-D
W czasie USG chyba z kilka razy pozycje zmieniał, ciągle się kręcił. Taki jakiś wstydliwy bo cały czas zasłaniał buzię rączkami. ;-) Ale fisiorka było wyraźnie widać. Widzieliśmy jak ssie palec i jak ziewa.

Gratuluje syneczka, super ze wszystko ok:-)

Witam porannie u mnie chumor tragedja, dzisiaj jade na 13 z mezem do szpitala na tomografie podejrzewaja u mnojego M raaka albo goza mozguprawie cala noc przeplakalam. Odezwe sie pozniej.
Kubiaczka gratuluje synka.

Współczuje ci i trzymam kciuki zeby sie wszystko ulozylo.

Dziewczyny macie kurtkę albo płaszcz na jesień;zimę? jestem załamana, w necie nic nie ma, przecież ciężarówy nie siedzą non stop w domu! a moje kurtałki nie ogarniają już brzuszka;-)

Ja wlasnie sobie sprawilam plaszczyk bo mialam ten sam problem ale latwo dostac nie bylo, wstawim fotke na watek z zakupami:-)

DormarkDużo sił i wiary w poprawe....


My z moim M mamy dzisiaj 3 rocznice ślubu:-):-):-)

Swoją drogą któraś z was wspominala ze głowa ja boli mnie jakos tez tak głowa i troszke ząb nie wiem czy głowa nie od zęba a moze na odwrot....pogoda z a knem ładniusia zabiore synka na plac zabaw a niech pobawi sie poki jest pogoda.....

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy!!!

Witam wszystkich serdecznie:-) jestem tu nowa ale strasznie chcę dołączyć do Was drogie styczniówki :tak:Termin mam na 22 stycznia 2010 !!! Ale martwię się czy dotrwam do terminu :-(Mam problem z łożyskiem... nisko ułożone. Jestem na l4 i się zamartwiam :zawstydzona/y: Mój gin nastraszył,mnie że może się zacząć odklejać co może sie skończyć krwotokiem! Nie chce stracić mojego maleństwa- staralismy sie z mężem prawie rok. Mam juz synka (4l.), który czeka niecierpliwie na rodzeństwo... Czy któraś z Was miała, albo ma problemy z łożyskiem? Czy jest się czym martwić?
:zawstydzona/y:

Witamy i wytrwalosci w oszczedzaniu sie zyczymy:-)
 
reklama
Witajcie laseczki:-D
Ja wczoraj byłam na wizycie i moje maleństwo na 16 cm, a z nóżkami będzie ok.25 :-) i pokazał mi swoje jajeczka:-D także będzie facet.
Był bardzo leniwy, nie chciał za bardzo się obracać, ale udało się podejrzeć klejnoty:-p
Prawde mówiąc tą wczorajsza wizyta była jakaś taka ekspresowa. Ginka zmierzyła mi tylko ciśnienie, zobaczyła płeć na usg i sprawdziła tętno 146 u/min. i to wszystko. Powiedziała, żebym w przyszłym tygodniu zrobiła usg połówkowe i to wszystko. Acha, jeszcze mam zrobić glukoze, test coombasa, mocz i morfologię.
Na napinający brzuszek mam brać nospe i jakby to się nasilało i stawo regularne, to mam do niej dzwonić. A jeśli to zdarza się tylko czasmi to jest wszystko ok.
Nie sprawdzała mi też szyjki macicy :sorry: a co do ruchów, to trochę zdziwiła się, że jeszcze nic, ale powiedziała,że w najbliżym czasie powinny się już pojawić, więc czekam cierpliwie:-p
Gratuluję Synka !!!:happy:

DormarkDużo sił i wiary w poprawe....


My z moim M mamy dzisiaj 3 rocznice ślubu:-):-):-)

Swoją drogą któraś z was wspominala ze głowa ja boli mnie jakos tez tak głowa i troszke ząb nie wiem czy głowa nie od zęba a moze na odwrot....pogoda z a knem ładniusia zabiore synka na plac zabaw a niech pobawi sie poki jest pogoda.....
Wszystkiego Najlepszego z okazji rocznicy :):tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja tez sie dzisiaj wybieram na dluższy spacer i na plac zabaw ale po obiadku no i mam nadzieje że nie przypląta mi się przeziębienie bo widze że potrafi się juz chwytać :sorry:jest ładniutka pogoda co myśle że tylko może dobrze nam zrobić ten spacerek:tak:

My już po spacerku, a co do przeziębienia, to mnie ostatnio chwyciło, ale skończyło się na jednodniowym bólu gardła na szczęście.

Matko dziewczyny, ale moja córa dziś marudzi, przebija jej się kolejny ząbek i nawet po syropku przeciwbólowym daje mi w kość :confused2:

Andzia gratuluję synka!!!


Anusia
wszystkiego naj z okazji rocznicy!!!!
 
Hej dziewuchy!

Mi dzis lepiej - bałam się, że będzie z tego bólu głowy migrena, bo przed ciążą to mi się zdarzały takie migreny 2-3dniowe, ale teraz z dzidzią jakoś sobie radzimy i przechodzą bez żadnych leków - uff

Męża wysłalam wczoraj na zakupy z listą i będzie bigosik, bo kapustkę mi kupił:rofl2:
Kubiaczka, Andzia: gratuluję synków!

Anusia: wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu!

Dormark: dużo siły życzę i nie zamartwiaj się - wszystkie tu myślimy o Tobie i musi być dobrze!

Justrikro: witamy nowa styczniówkę - oszczędzaj się i będzie dobrze - ja akurat należe do grona prowadzących tryb kanapowy, ze względu na szyjkę macicy i rozwarcie, ale oszczędzam się i jest dobrze:tak:

Anetrix: z tym tętnem dziecka i płcią, to tak jak z kształtem brzucha, jedzeniem słodkiego i innymi "symptomami". Moja córcia na początku nie przekraczała tętna 140, a jednak dziewuszka!:-D
 
I znowu sloneczko swieci u nas jest az 28 stopni na dworze wysiedziec nie umie a w sobote bede sie bawic na calego na weselu ale z umiarem.
 
Anusia wszystkiego naj naj naj z okazji rocznicy!!!:-)
Justikro witamy w naszym gronie! Nic sie nie martw i oszczedzaj sie a napewno bedzie wszystko dobrze.;-)
Andzia gratuluje synka! Moje malenstwa tez maja po 16cm:tak:narazie rozwijaja sie jak pojedyncza dzidzia ale podobno pozniej zwolnia jak im miejsca zabranie..
 
Dziewczynki RATUNKU, dostaliśmy zaproszenie na sobotę na 10 rocznicę ślubu naszych przyjaciół, a na dodatek są to też urodziny gospodarza i kompletnie nie wiem co im kupić tym bardziej że oni wszystko mają, a u mnie we wrześniu jak zwykle kiepsko z kaską, może coś poradzicie macie takie fajne pomysły, myślałam żeby to było coś śmiesznego, ale nie mogę nic wymyśleć.
 
Dziewczyny mam pytanie...czy wasze dzieciątka też są takie ruchliwe? Mój synuś to chyba w ogóle nie śpi..wciąż siękręci kopie itd. Obojetnie czy chodzę, czy leżę, czy siedzę, hehe. Nawet na USG bawił się z Panią doktor i uciekał przed głowicą USG... jak jużdoktor na niego najchała, to uciekał w inne miejsce, heh. A żeby tentno zmierzyć, to musi być pare podejść, żeby przez minutę mierzyć... Heh
Ciekawa jestem czy to tak zawsze w tym tyg ciąży, czy mój mały jest jakś bardzo ruchliwy... no i czy to znaczy, ze po porodzie też nie będzie sopał :szok:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie...czy wasze dzieciątka też są takie ruchliwe? Mój synuś to chyba w ogóle nie śpi..wciąż siękręci kopie itd. Obojetnie czy chodzę, czy leżę, czy siedzę, hehe. Nawet na USG bawił się z Panią doktor i uciekał przed głowicą USG... jak jużdoktor na niego najchała, to uciekał w inne miejsce, heh. A żeby tentno zmierzyć, to musi być pare podejść, żeby przez minutę mierzyć... Heh
Ciekawa jestem czy to tak zawsze w tym tyg ciąży, czy mój mały jest jakś bardzo ruchliwy... no i czy to znaczy, ze po porodzie też nie będzie sopał :szok:
Mój maluszek też jest taki ruchliwy ale to normalna rzecz teraz nasze maleństwa mają nawiekszą przestrzeń do szaleństw w naszych brzuszkach.Potem gdy podrosna będa miec mniej swobody bo będzie im ciasno:tak::happy:
 
Do góry