reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Jestem po wizycie. Ogólnie u nowego lekarza pozytywne wrażenia, choć na ten moment po usg niewiele da się powiedzieć niestety. Tym razem wymiar zarodka wyszedł taki jak wynika z terminu owulacji czyli 10+0. Akcja serca 178 (nie za wysoko?) I w sumie tyle na razie widać. Obrzęku nie ma a prenatalne 10 lipca. W dalszym ciągu mam ogromny niepokój że coś będzie nie tak, zwłaszcza się boję o wady i właśnie chyba w przyszłym tygodniu pójdę pobrać krew na Panoramę. Podobno na Panoramę można od 9+0.
To same dobre wiadomości, uśmiechnij się!:)
 
reklama
A ja mam coraz wieksze problemy ze swędząca wysypka/pokrzywka ktora potrafi mi już wyskoczyć na rękach, nogach, tułowiu:( niestety chyba głownie na jedzenie ale czasem jest mi ciezko określić na co dokładnie:( zjadłam wieczorem sałatkę ze świeżych warzyw i z oliwa i po tym jakaś masakra mnie złapała, pokrzywka na pół ciała. Wcześniej niestety mi to wyszło po moichukochanych czereśniach wiec przestałam jeść i migdały to samo:( wszystko co zdrowe próbuje to wychodzi coraz gorzej…muszę isc do alergologa z tym ale nie najlepiej to wyglada…
 
A ja jakoś nie mogę spać. Byłam odcięta od neta prze prawie dwa dni to prawie jak wieczność. Dziś moj P pojechał do pracy a pracuje w wawie więc przez 2,3 tyg będę sama z dzieciakami. Nie lubię byc bez niego. Mimo że czasem mnie strasznie wkurza.
 
Dziewczyny, dotychczas myślałam, że te mdłości to typowo przez ciążę, ale ja to jakiegoś wirusa chyba złapałam, bo boli mnie brzuch.. albo świruje, strasznie mnie to męczy, permanentnie coś mi jest i te bóle głowy.. popołudnia są straszne, bo jednocześnie chce mi się spać, a jak pójdę spać to potem nie jestem w stanie funkcjonować 🙄 oby do drugiego trymestru wytrzymać 😣
Na początku tygodnia idę na pobranie krwi i jestem ciekawa wyników, podejrzewam, że mam anemię, bo tak mi słabo..
 
Ja już po badaniu w szpitalu, docent się wkurzył, że co on ma oglądać i czemu ta lekarka dała skierowanie i że co on ma sprawdzać przy tak wczesnej ciąży, jak wszystko się zmienia 😅 Łożysko na tylnej ścianie boczno przodujące, podczas badania na początku trochę zasłaniało ujście szyjki, ale w trakcie badania już mniej - no jaja jak berety. Dzieciak zdrowy, głowa zmierzona, przezierność wyszła 1.5 jak na prenatalnych i kość nosowa jest, nawet ją zmierzył i wcale nie jest taka mała, bo 2,7 więc dziwi się czemu nie widziała. Na ten moment nic nie będziemy wiedzieć, bo wraz z wzrostem ciąży łożysko może się zmieniać. Kluczowe będzie badanie 2 trymestru, czyli kontrola łożyska koło 20 tyg. To tyle co powiedział, czekam na wypis teraz
 
reklama
Jeszcze pisali do mnie z przychodni, że mam do odbioru wyniki z krwi, pewnie są podwyższone ryzyka, bo czeka też na mnie skierowanie do poradni genetycznej
Jak wpisali ze nie ma kości nosowej i wiek powyzej 35 to pewnie przez samo to wyjdzie podwyższone ryzyko. Ale trzymam kciuki żeby beta i pappa była prawidłowa, mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze.
 
Do góry