reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Hej dziewczyny! Ja umówiłam wizytę na 5.06. W tej chwili u mnie 4t6d :) czuję się świetnie, mam niewiarygodny przypływ energii. Budzę się przed budzikiem, ale spadł mi apetyt i póki co chudnę.

Ja już o tych wymiotów i jadłowstrętu schudłam jakieś 7kg, ale mnie to w ogóle nie cieszy, bo wpadłam w niedowagę i wyglądam jak śmierć. Mam zaburzenia odżywiania i liczyłam, że w końcu w ciąży trochę przybiorę kg :(

U mnie wczoraj wyniki badań i lekko podwyższona glukoza. Pani doktor powiedziała, że lepiej zapobiegać niż leczyć tym bardziej w tym stanie jakim jest ciąża i zleciła już w 6+0 tc krzywą cukrową.. Aktualnie jestem na takim etapie , że czego nie zjem bądź nie wypije robi mi się tak niedobrze, że muszę się położyć i odpowiedniej pozycji i przeleżeć.. I jak na ironię jedyne po czym mogę w miarę funkcjonować jest łyk coli, oczywiście z cukrem 🤣 . Dostałam od znajomych imbir do wody, który niby powinien pomoc a zamiast tego jest coś odwrotnego 😅

U mnie pewnie też wyjdzie podwyższona i wjedzie dieta cukrzycowa :( może nawet insulina
No to ja mam wizytę 13.06 lub 14.06 w zależności jak uda się pielęgniarkom mnie wcisnąć bo moj lekarz jest dosyć rozchwytywany 🤣🤣

Oki :) najwyżej będziemy edytować

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki 😅 czy któraś z Was pali bądź paliła ? Rzucilyscie czy jesteście w trakcie rzucania ?

Nie wyobrażam sobie palić w ciąży. Ba nawet przed ciążą. Palenie bardzo osłabia jakość komórek oraz nasienia. Zwiększa więc już ryzyko poronienia - bo już zarodek może być wadliwy. Przed 1 ciążą popalałam, ale na miesiąc przed staraniami przestałam. Przy dzieciach w ogóle nie chciałabym palić. W podstawówce miałam koleżankę u której w domu paliła mama, tata i babcia - żeby było śmieszniej lekarze. Nie dość, że w domu u nich śmierdziało strasznie to nawet jej świeżo wyprane i uprane ciuchy waliły tymi papierosami. Koszmar. Nigdy nie zrobiłabym tego dziecku

palenie.jpg


To tak na start. Oprócz tego dochodzi niska masa urodzeniowa dziecka. W przyszłości również trudności w nauce.
Walczyłam o ciąże prawie 2 lata, nie wyobrażam sobie sama dla jakiejś pokrętnej przyjemności narażać tak tego malucha. Nie wybaczyłabym sobie jakby coś później było nie tak
 
reklama
Hej ja kolejna wizytę mam na 15.06 więc można wpisać, właściwie mam też 16. 06, jedna na nfz druga prywatnie i jeszcze nie zdecydowałam do końca gdzie pójdę.. Myślę aby przyjść się na nfz i zobaczyć jak moje wrażenia będą tego 15stego. Czy to jest tak, że jak pójdę na tą wizytę już z założona karta ciąży to już muszę się przenieść do tego lekarza? Nie wiem jak to wygląda może ktoś podpowie, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji
 
Mój termin 7.0
Tak, na pierwszej stronie są wszystkie terminy i dziewczyny, które chciały się zapisać :) Mamy trochę grudniowych i wydaje mi się, że może nawet lutowych (ale wpisałam na 31.01) bo jednak te terminy graniczne to różnie może być (ja liczę, że będę styczniowa, bo 31.12 mam inne plany :D )
Starłam się wasze terminy wyłapać z wpisów bądź z tygodni o których mówiłyście. Wiadomo, że to się jeszcze może u niektórych przesunąć także na spokojnie, będę edytować jak będzie potrzeba :)
Jak zaczniemy wchodzić gdzieś w 12tc czyli pewnie końcem czerwca będę chciała standardowo utworzyć wątek - zamknięty, bez dostępu dla wszystkich i zgłoszone zostaną dziewczyny z listy - także jak ktoś nas nieśmiało poczytuje to zapraszam :) bo potem będziemy na tyle zżyte, że nie będziemy pewnie chciały niemych podglądaczy ;)

Chciałabym też ściągając z innych wątków codziennie witać się tu listą z wizytami :) tak byśmy wiedziały za kogo danego dnia trzymać kciuki i na czyje wieści czekać :) Także jak macie już umówione wizyty to dajcie znać :) będę zapisywać.

Przypominam jeszcze o ustawieniu avatarów, kto nie ma :) to naprawdę mega ułatwia kojarzenie was i waszych historii :) Swoją historię można też napisać w stopce. Widać ją przy korzystaniu z komputera, lub przy obróceniu telefonu

🤰 Ciąża. 9 miesięcy stwarzania świata ❤️

Dobrego dnia! Trzymamy kciuki!

Wizyty:
25.05.2023r. @Maly_kielek @pluto_nova @dream box
30.05.2023r. @miiedzianka @Aleksandra893
31.05.2023r. @Alcarin
01.06.2023r. @Justi122 @koniczynka792
02.06.2023r. @LU36
05.06.2023r. @jbm23 @mulinyjka
06.06.2023r. @wenus018
07.06.2023r. @Kamowata
09.06.2023r. @CuuurlyGirl @Bingibing
13.06.2023r. @dream box @aleksandra.ess
16.06.2023r. @olka11135 @Annemis
27.06.2023r. @dodo783

Prenatalne:
14.06.2023r. @pluto_nova
27.06.2023r. @olka11135

Mój termin 7.01 ❤💕
 
Hej ja kolejna wizytę mam na 15.06 więc można wpisać, właściwie mam też 16. 06, jedna na nfz druga prywatnie i jeszcze nie zdecydowałam do końca gdzie pójdę.. Myślę aby przyjść się na nfz i zobaczyć jak moje wrażenia będą tego 15stego. Czy to jest tak, że jak pójdę na tą wizytę już z założona karta ciąży to już muszę się przenieść do tego lekarza? Nie wiem jak to wygląda może ktoś podpowie, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji
Też jestem ciekawa bo w medi mam lekarkę, która teraz mnie „prowadzi” i mam pozłacane przez nią badania,które już zrobiłam i mam wizytę u lekarza, który jest naprawdę dobry i ma super sprzęt więc jest w stanie mi wszystko na każdej wizycie opowiedzieć i zobaczyć.. Idę do niego 30.05 i ciekawi mnie jeśli zobaczymy serduszko to czy założą mi kartę ciąży a następnego dnia mam już u niej wizytę i tak się waham co robić 😅
 
Też jestem ciekawa bo w medi mam lekarkę, która teraz mnie „prowadzi” i mam pozłacane przez nią badania,które już zrobiłam i mam wizytę u lekarza, który jest naprawdę dobry i ma super sprzęt więc jest w stanie mi wszystko na każdej wizycie opowiedzieć i zobaczyć.. Idę do niego 30.05 i ciekawi mnie jeśli zobaczymy serduszko to czy założą mi kartę ciąży a następnego dnia mam już u niej wizytę i tak się waham co robić 😅
No właśnie to daj znać jak Ty zdecydujesz i może ktoś podpowie nam, kto już był w takiej sytuacji :D
 
No właśnie to daj znać jak Ty zdecydujesz i może ktoś podpowie nam, kto już był w takiej sytuacji :D
Powiem Ci tak, mam pakiet w medi więc 3/4 badań lekarzy za darmo i szybkie terminy, ALE u ginekologa przy prowadzeniu ciąży masz sprzęt nie najlepszej jakości.. Na każde usg dostajesz osobne skierowanie i umawiasz się na usg, którego nie omówisz od razu tylko później idziesz na wizytę 😂
Z kolei u mojego lekarza, który stwierdził poronienie wcześniej jest dokładny i ma dobry sprzęt bo u niego widziałam co to faktycznie było, dobrze tłumaczy jest sumienny, i trzeba płacić. Pieniądze nie są problemem, ale terminy bo jest bardzo oblegany 😅 Waham się i nie wiem co robić 😂 Pójdę 30.05 mam nadzieje, że w 6+4 zobaczę serduszko i on już wszystko wytłumaczy 🥹
 
No ja podobne dylematy, tyle ze ja bym chciała zostać u mojego lekarza od in vitro jako lekarza prowadzącego bo mam do niego bardzo duże zaufanie, ale np wszystkie badania krwi wolałabym mieć za darmo w lux med w którym mam abonament😂 i tak nie fo końca wiem jak to ugryźć;) a kartę ciąży mam już w klinice in vitro założona
 
Ostatnia edycja:
No ja podobne dylematy, tyle ze ja bym chciała zostać u mojego lekarza od in vitro jako lekarza prowadzącego bo mam do niego bardzo duże zaufanie, ale np wszystkie badania wolałabym mieć za darmo w lux med w którym mam abonament😂 i tak nie fo końca wiem jak to ugryźć;) a kartę ciąży mam już w klinice in vitro założona
Thats the point! Totalnie Cię rozumiem!
Stresuje się dziewczyny okropnie tą wizytą za 4 dni 😫
 
reklama
Do góry