reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Dzięki kochana 🥰 ja jestem zielona to moja pierwsza ciaza i dopiero sie uczę 🙈 czyli wychodzi ze powinnam mieć powyżej 1000 🤭 nie wiem właściwie czemu poszłam na ta betę chyba chciałabym mieć codziennie potwierdzenie ze wszyzyko jest okej bo wizyta dopiero 01.06 🙄

Z własnego doświadczenia powiem, że na tym etapie ciąży i tak niewiele można zrobić. Więc po prostu spokojnie czekać na wizytę :) Stres niczemu nie służy
 
reklama
Rozumiem. Dziekuje Ci za szczerosc. Tak, my też w razie co, na razie jesteśmy za terminacją w razie "w". Ale z każdym dniem przywiązuje sie do tej świadomości, coraz bardziej... dlatego pytam o testy. Ola, ktory wariant Nifty bierzesz? Plus czy pro?

Nadrabiam więc trochę odświeżę starocie - będę robiła PRO

Ola, a gdzie będziesz robiła NIFTY ? Ja tez z Warszawy dlatego pytam 😁

Planowałam w testdna bo można do domu zamówić. Ale też widzę, że tam gdzie będę się zapisywać na prenatalne też robią Centrum Medyczne Fertina więc chyba tam się zapiszę. Jutro będę w okolicy to zobaczę co i jak

Witam. Ja prawdopodobnie tez styczniowa. Mam na imię Patrycja i mam 33lata. Na pokładzie 5letnia corka. Jestem po pierwszej wizycie. Z OM wychodziło ze ciąża ma 8tyg a z usg ze młodsza o tydzień. Pani doktor mówi ze na razie wszystko dobrze. Zaskoczyło mnie ze na wizycie Pani doktor nie podała przewidywanej daty porodu ani nie odsłuchała jak bije serduszko a liczyłam na to. Zobaczę po następnej wizycie i jeżeli nadal nie będę zadowolona to chyba ja zmienie. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.

Teraz odchodzi się od słuchania serduszka przed prenatalnymi

U mnie już po wizycie wszystko na miejscu serduszko bije i niech tak zostanie 😉kolejna wizyta za 3tygodnie😊

Super! :) @Emee @Mystriousmc jak u was?
 
Nadrabiam więc trochę odświeżę starocie - będę robiła PRO



Planowałam w testdna bo można do domu zamówić. Ale też widzę, że tam gdzie będę się zapisywać na prenatalne też robią Centrum Medyczne Fertina więc chyba tam się zapiszę. Jutro będę w okolicy to zobaczę co i jak



Teraz odchodzi się od słuchania serduszka przed prenatalnymi



Super! :) @Emee @Mystriousmc jak u was?
U mnie dobrze, dzięki że pytasz :) choć ostatnio pojawiły się u mnie mdłości, a najgorzej jest na pusty żołądek i ogólnie jestem ciągle zmęczona, tylko bym spala najchętniej, ale niestety tak się nie da żyć przy małym dziecku w domu, więc jakoś sobie radzę, też te mdłości nie są tak uciążliwe bo nie mam ich non stop tylko czasem, najczęściej rano i wieczorem i mało co mi do jedzenia smakuje, a mięso odrzuca totalnie.. w pierwszej ciąży nie miałam żadnych zachcianek ani odrzucenia do różnych dań, a teraz nawet przestałam pić kawę, gdzie zawsze piłam 2 dziennie bo nie mogłam inaczej funkcjonować. A teraz wypije herbatkę i jest ok, także da się żyć bez kawki, która po prostu nie smakuje mi :D
 
Dziewczyny, przeraziłam się:( zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam kolejny pomiar betahcg i dzisiejsza beta to 45,500 a tydzien temu w poniedziałek wynosiła 17,100. Internetowe kalkulatory betahcg mówią oczywiście ze przyrost za niski bo powinna rosnąć o conajmniej 80% co dwa dni…czy na tym etapie,6- 7 tydzien, dalej ten wzrost powinien być dwukrotny co dwa dni co by oznaczało ze u mnie ciąża przestała się rozwijać?:(
 
Dziewczyny, przeraziłam się:( zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam kolejny pomiar betahcg i dzisiejsza beta to 45,500 a tydzien temu w poniedziałek wynosiła 17,100. Internetowe kalkulatory betahcg mówią oczywiście ze przyrost za niski bo powinna rosnąć o conajmniej 80% co dwa dni…czy na tym etapie,6- 7 tydzien, dalej ten wzrost powinien być dwukrotny co dwa dni co by oznaczało ze u mnie ciąża przestała się rozwijać?:(
Ona przy takich wartościach dużych przyrasta wolniej z tego co mi się wydaje.. a jedyne co może stwierdzić czy ciąża się rozwija czy nie to badanie usg u lekarza.. może skoro masz wyniki zadzwoń do niego i spróbuj się umówić na wizytę szybciej dla własnego spokoju?
 
Ona przy takich wartościach dużych przyrasta wolniej z tego co mi się wydaje.. a jedyne co może stwierdzić czy ciąża się rozwija czy nie to badanie usg u lekarza.. może skoro masz wyniki zadzwoń do niego i spróbuj się umówić na wizytę szybciej dla własnego spokoju?
Jutro mam wizyte wiec przyspieszyć nie przyspiesze a i tak będę u lekarza innego bo mój na urlopie.
 
reklama
Jeśli ma dobry sprzęt i zrobi usg to wszystko się wyjaśni- trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze! ❤️
Dzieki..na czacie dziewczyn po in vitro (bo ja po in vitro) dziewczyny piszą ze na tym etapie przyrost już może być mniejszy i ze usg jest tylko wyznacznikiem czy wszystko Ok. Nie wiem po co ta betę mi lekarz kazał jeszcze robić dziś, teraz się tylko zestresowałam:/
 
Do góry