reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

Właśnie zdaje sobie sprawę, że każda jest oczywiście indywidualna, i progesteron jest jeszcze w normie, ale troszkę mnie martwi, że zamiast rosnąć spada 😞🥺
Jeśli jeszcze przy jednym badaniu spadnie zadzownię do mojego lekarza..
Mi też tak spadał, raz urósł. On się wydziela skokowo, więc może badasz w złym momencie. Ale jak już osiąga wartość nieco więcej niż dolna norma, a pęcherzyk jest uwidoczniony w macicy, dobrze zapytać lekarza czy wypisze luteinę albo duphaston.
Kiedy badasz jeszcze raz?
 
reklama
Mi też tak spadał, raz urósł. On się wydziela skokowo, więc może badasz w złym momencie. Ale jak już osiąga wartość nieco więcej niż dolna norma, a pęcherzyk jest uwidoczniony w macicy, dobrze zapytać lekarza czy wypisze luteinę albo duphaston.
Kiedy badasz jeszcze raz?
Jutro badam betę i od razu zrobię progesteron. W poprzedniej ciąży w ogóle go nie badałam bo szczerze nie wiedziałam to była moja pierwsza ciąża.. Później trafiłam na to forum i dużo kobiet o nim pisze więc stwierdziłam, że zbadam bo przecież nic mi to nie szkodzi.. Właśnie tak myślałam, że albo luteina albo duphaston lekarz zazwyczaj przepisuje. Chciałam normalnie pójść 30.05 żeby się nie stresować niepotrzebnie wczesną wizytą i brakiem obrazu na usg, ale jeśli jutro dostanę wyniki i nie będą zadowalające to zadzwonię po prostu do mojego doktora 🥺
 
Jutro badam betę i od razu zrobię progesteron. W poprzedniej ciąży w ogóle go nie badałam bo szczerze nie wiedziałam to była moja pierwsza ciąża.. Później trafiłam na to forum i dużo kobiet o nim pisze więc stwierdziłam, że zbadam bo przecież nic mi to nie szkodzi.. Właśnie tak myślałam, że albo luteina albo duphaston lekarz zazwyczaj przepisuje. Chciałam normalnie pójść 30.05 żeby się nie stresować niepotrzebnie wczesną wizytą i brakiem obrazu na usg, ale jeśli jutro dostanę wyniki i nie będą zadowalające to zadzwonię po prostu do mojego doktora 🥺
Tez bym tak zrobiła ☺️ Lepiej wcześniej zaradzić żeby potem było tylko lepiej 😊
 
Tez bym tak zrobiła ☺️ Lepiej wcześniej zaradzić żeby potem było tylko lepiej 😊
Oczywiście, że tak! Gdzieś z tylu głowy jednak mam tą pierwszą ciąże i poronienie i trochę się boje iść wcześniej, żeby znowu to samo mnie nie spotkało i nie było rozczarowania 🥺 dość wcześnie się o tej ciąży dowiedziałam bo 3+1 tc i beta 10.20 🙊
 
Jutro badam betę i od razu zrobię progesteron. W poprzedniej ciąży w ogóle go nie badałam bo szczerze nie wiedziałam to była moja pierwsza ciąża.. Później trafiłam na to forum i dużo kobiet o nim pisze więc stwierdziłam, że zbadam bo przecież nic mi to nie szkodzi.. Właśnie tak myślałam, że albo luteina albo duphaston lekarz zazwyczaj przepisuje. Chciałam normalnie pójść 30.05 żeby się nie stresować niepotrzebnie wczesną wizytą i brakiem obrazu na usg, ale jeśli jutro dostanę wyniki i nie będą zadowalające to zadzwonię po prostu do mojego doktora 🥺
A który masz tc?
Bo co do zasady nie powinno się brać proga w ciemno, tj. zanim lekarz nie potwierdzi, że jest pęcherzyk w macicy. Bo jak on jest niedajBoże gdzieś indziej to ciąża pozamaciczna jest bardzo groźna
 
A który masz tc?
Bo co do zasady nie powinno się brać proga w ciemno, tj. zanim lekarz nie potwierdzi, że jest pęcherzyk w macicy. Bo jak on jest niedajBoże gdzieś indziej to ciąża pozamaciczna jest bardzo groźna
3+5 tc teraz. Wiem oczywiście! W poprzedniej ciąży jak zrobiłam test i wyszedł pozytywny to pobiegłam do lekarza i w 4 tc nic nie było widać a lekarz „ciąża może być może jej nie być a w ogóle to może być nie w macicy” po tych słowach szybkie Google i ryzyko w ciąży pozamacicznej szybkie umówienie się za 2 tyg a nie za 4 tak jak tamten lekarz kazał… Teraz trafiłam na bardzo dobrego doktora, któremu ufam i wiem, że nic złego nie doradzi 🙈 Czekam grzecznie na wizytę 30.05 wtedy będę 6+5 i będziemy działać o ile progesteron wcześniej nie spadnie za bardzo 😞
 
Jestem już po. Jest zarodek jest serduszko tylko dostałam skierowanie na krzywa cukrową bo nie podobała mu się waga drugiego dziecka (4350) więc pod koniec przyszłego tygodnia. Bardzo namawiał mnie na nifty i raczej się zdecyduje
Super , że już jest serduszko ❣️ tylko nie wiem czemu Cię tak tym nietypowe zestresował bez żadnych przesłanek 🙄
Wydaje mi się że ma umowę i dostaje profity za to
Stwierdził po co do niego przyszłam jak 3 poprzednie ciążę donosilam bo on jest od przypadków beznadziejnych
Głupio gada 🤨
Moja beta
8 maja 337,3
10 maja 1194,7

Chyba dobrze jest?
Pięknie 💚
Właśnie zdaje sobie sprawę, że każda jest oczywiście indywidualna, i progesteron jest jeszcze w normie, ale troszkę mnie martwi, że zamiast rosnąć spada 😞🥺
Jeśli jeszcze przy jednym badaniu spadnie zadzownię do mojego lekarza..
Na razie się nie martw, może będzie rósł 🙂
Hello hello, witam wszystkie styczniowe mamy. 😀
Niektóre dziewczyny kojarzą mnie z innego wątku a mianowicie „rodzimy w grudniu 2023”. 😀
Dziewczyny zasugerowały, że i tu mogę się udzielać, więc no czemu nie!
Trochę słów o mnie-
Mam na imię Ania, mam 28 lat i mieszkam w Holandii.
4 lata zażywałam tabsy anty, ale od roku wraz z mężem staraliśmy się o pierwsze dziecko.
Ja z PCOS i torbielem na jajniku, oczywiście nieregularne, bezowulacyjne cykle. Dostałam tabsy na wywołanie owulacji, miałam zacząć je brać jak dostanę kwietniową miesiączkę. Miesiączka jak zawsze się spóźniała, więc z głupa jak co miesiąc zrobiłam test, 21 kwietnia zobaczyłam ledwo widoczną drugą kreskę, a już po kilku dniach była bardziej wyrazista. 🥰

Dzisiaj miałam pierwszą wizytę, na której widziałam bijące serduszko. Według miesiączki 6+6, według wielkości fasolki (3,46mm) 5+4. Termin na 06.01.2024 🥰

Wszystkim przyszłym mamom życzę pięknych i zdrowych fasoleczek! 🥰
Witaj 😀 i gratulacje ❣️
No u mnie niestety kiepsko :(
Beta z dziś 23.90 (dwa dni temu było 19.50), prog spadł z 16.16 do 13 :(
To chyba nie wróży nic dobrego.
Tak mi przykro 🥺
3+5 tc teraz. Wiem oczywiście! W poprzedniej ciąży jak zrobiłam test i wyszedł pozytywny to pobiegłam do lekarza i w 4 tc nic nie było widać a lekarz „ciąża może być może jej nie być a w ogóle to może być nie w macicy” po tych słowach szybkie Google i ryzyko w ciąży pozamacicznej szybkie umówienie się za 2 tyg a nie za 4 tak jak tamten lekarz kazał… Teraz trafiłam na bardzo dobrego doktora, któremu ufam i wiem, że nic złego nie doradzi 🙈 Czekam grzecznie na wizytę 30.05 wtedy będę 6+5 i będziemy działać o ile progesteron wcześniej nie spadnie za bardzo 😞
Jest plan, czyli będzie dobrze 🙂
 
reklama
Do góry