reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

W praktyce Polskie prawo nie broni ani ciężarnej podjąć pracy, ani pracodawcy zatrudnić ciężarna. Ale wiadomo jak jest. W Twoim przypadku plusem jest to, że raczej na jaki okres być nie zawarła 1 umowy to w dniu jej zakończenia raczej będziesz w 12tc. Ogólnie w takiej sytuacji czym później powiesz tym lepiej dla Ciebie bo czym dłuższa umowa tym lepiej. Ale tak czy siak umowę po 12tc trzeba przedłużyć min. do dnia porodu (pracodawca oczywiście może nawet i na czas nieokreślony, ale mało który to robi) potem po jej zakończeniu przysługuje Ci zasiłek macierzyński + rodzicielski z ZUS przez rok chyba że umowa się kończy np. w trakcie macierzyńskiego/rodzicielskiego to dopiero od tego momentu.
Polskie prawo chroni ciężarną właściwie od poczęcia i nie można jej zwolnić (chyba, że likwidacja firmy itd. ogólnie rzadkie przypadki)

Dzięki Ola, zawsze można na ciebie liczyć ❤️
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe Mamy! Zostałam tu przekierowana z forum grudniowych mam. Mam termin z końcówką roku a więc może także zostanę mamą dopiero w styczniu. Ale podstawowe pytanie: czy to forum żyje? Bo nie widzę wpisów od dwóch miesięcy...
 
Witam wszystkie przyszłe Mamy! Zostałam tu przekierowana z forum grudniowych mam. Mam termin z końcówką roku a więc może także zostanę mamą dopiero w styczniu. Ale podstawowe pytanie: czy to forum żyje? Bo nie widzę wpisów od dwóch
Witam wszystkie przyszłe Mamy! Zostałam tu przekierowana z forum grudniowych mam. Mam termin z końcówką roku a więc może także zostanę mamą dopiero w styczniu. Ale podstawowe pytanie: czy to forum żyje? Bo nie widzę wpisów od dwóch miesięcy...
Teraz zauważyłam posty sprzed chwili. Nie ogarniam forów internetowych a tym bardziej w telefonie ;) ale chciałabym mieć na bieżąco kontakt z dziewczynami w podobnym stanie😀
 
Witam wszystkie przyszłe Mamy! Zostałam tu przekierowana z forum grudniowych mam. Mam termin z końcówką roku a więc może także zostanę mamą dopiero w styczniu. Ale podstawowe pytanie: czy to forum żyje? Bo nie widzę wpisów od dwóch

Teraz zauważyłam posty sprzed chwili. Nie ogarniam forów internetowych a tym bardziej w telefonie ;) ale chciałabym mieć na bieżąco kontakt z dziewczynami w podobnym stanie😀

Tak, tak forum żyje :) piszemy codziennie. Prowadzę kalendarz i na jego podstawie będę tworzyła grupę prywatną :) Daj znać jak Ci wypada termin i kiedy następna wizyta. Jak się czujesz? To Twoja pierwsza ciąża?
 
Dzięki Ola, zawsze można na ciebie liczyć

Tak, tak forum żyje :) piszemy codziennie. Prowadzę kalendarz i na jego podstawie będę tworzyła grupę prywatną :) Daj znać jak Ci wypada termin i kiedy następna wizyta. Jak się czujesz? To Twoja pierwsza ciąża?
😀 Mam termin wyznaczony na 27.12., najbliższą wizytę 17.06. Jest to moja pierwsza ciąża i mocno zastanawiam się nad prawidłowością moich objawów. Zawsze myślałam o ciąży jako o cudownym stanie a tymczasem wręcz czuję odrazę do swojego ciała. Okropny ból piersi, uczucie pełności w podbrzuszu i te rzeki śluzu... W wynikach moczu pojawiły mi się liczne bakterie i właśnie ten okropny śluz. Do tego ciągłe zmęczenie i ochota na sen... Czy Wy też takie macie objawy i nastroje?
 
😀 Mam termin wyznaczony na 27.12., najbliższą wizytę 17.06. Jest to moja pierwsza ciąża i mocno zastanawiam się nad prawidłowością moich objawów. Zawsze myślałam o ciąży jako o cudownym stanie a tymczasem wręcz czuję odrazę do swojego ciała. Okropny ból piersi, uczucie pełności w podbrzuszu i te rzeki śluzu... W wynikach moczu pojawiły mi się liczne bakterie i właśnie ten okropny śluz. Do tego ciągłe zmęczenie i ochota na sen... Czy Wy też takie macie objawy i nastroje?
Hej, a gdy pobierałas mocz to pobierałas że środkowego strumienia moczu czy normalnie od razu? Podobno jak się pobiera mocz powinno się go pobierać że środkowego strumienia bo inaczej mogą właśnie wyjść liczne bakterie tak mi ginekolog przy pierwszej ciąży mówił.
 
Hej, a gdy pobierałas mocz to pobierałas że środkowego strumienia moczu czy normalnie od razu? Podobno jak się pobiera mocz powinno się go pobierać że środkowego strumienia bo inaczej mogą właśnie wyjść liczne bakterie tak mi ginekolog przy pierwszej ciąży mówił.
Starałam się właśnie, aby to był środkowy, ale ciężko mi było wyważyć odpowiedni moment na podstawienie pojemniczka z tego powodu, że odkąd jestem w ciąży mam też taką przypadłość, że czasem mam ten mocz bardzo skąpy a dopiero po przerwie leci strumieniem a czasem poleci kilka kropel i to koniec. Bałam się czekać zbyt długo, żeby mi tego moczu nie brakło 😉
 
Hej, a gdy pobierałas mocz to pobierałas że środkowego strumienia moczu czy normalnie od razu? Podobno jak się pobiera mocz powinno się go pobierać że środkowego strumienia bo inaczej mogą właśnie wyjść liczne bakterie tak mi ginekolog przy pierwszej ciąży mówił.
te objawy są normalne w trakcie ciąży więc się nie martw 😉 najgorsze co może być według mnie to mdłości 😔 ale byle do 2 trymestru wtedy będzie dużo lepiej
 
reklama
te objawy są normalne w trakcie ciąży więc się nie martw 😉 najgorsze co może być według mnie to mdłości 😔 ale byle do 2 trymestru wtedy będzie dużo lepiej
Tak. Dzięki Bogu mdłości mam tylko wtedy, gdy wychodzę z domu bez śniadania. Wszelkie problemy trawienne zazegnalam, rezygnując ze smażeniny. Jednak inne objawy czasem są mocno przytłaczające, zwłaszcza gdy się skumulują ze zmęczeniem i sennością 😉
 
Do góry