reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

A to prawda że nie każdy laktator pasuje do brodawek?(chodzi o rozmiar brodawek, czy trzeba mierzyć?)
Z tego co wiem to są 3 wielkości leków, ale niektóre laktatory nie mają wymiennych. Standardowo w laktatorach to lejek 24mm, są informacje jak zmierzyć i dobrać najlepszy Lejek. Nie może być za duży, bo będzie ciągnąć Piers a nie wycisksc prawidłowo mleko, ani za mały, bo znowu nie obejmie całej brodawki. Ja musze dokupi mniejszy rozmiar, choć on i tak za duży dla mnie ciut bedzie...
 
reklama
Ja mam ręczny z Avent. Ciągnie jak głupi 😂 i nie wymaga dużego wkładu wysiłkowego... W szpitalu mieli elektryczny ale dłużej pompował i słabiej niż ten co mam.
Co do wielkości brodawek to wydaje mi się że wszystkie laktatory mają dość duży otwór aby zmieścić brodawkę i pół piersi czasem 😂
No właśnie u mnie jest odwrotny problem, bo mam dość małe...
 
Z tego co wiem to są 3 wielkości leków, ale niektóre laktatory nie mają wymiennych. Standardowo w laktatorach to lejek 24mm, są informacje jak zmierzyć i dobrać najlepszy Lejek. Nie może być za duży, bo będzie ciągnąć Piers a nie wycisksc prawidłowo mleko, ani za mały, bo znowu nie obejmie całej brodawki. Ja musze dokupi mniejszy rozmiar, choć on i tak za duży dla mnie ciut bedzie...
O kurcze no to muszę się bardziej zgłębić w temacie. Nakładki kupiłam w rozmiarze S, cokolwiek to znaczy, bo albo ja jestem poza jakąkolwiek skalą, albo nie umiem tego mierzyć 🙉😄
 
No właśnie u mnie jest odwrotny problem, bo mam dość małe...
Ja też mam małe 🤦 przed ciążą miseczka A a teraz ledwo B.
W sumie nie wiedziałam że są jakieś rozmiary i trzeba na to patrzeć 🤦🤦🤷
Może dlatego że podpasowal mi Avent. W sumie dostałam go więc nie czytałam za dużo...
 
O kurcze no to muszę się bardziej zgłębić w temacie. Nakładki kupiłam w rozmiarze S, cokolwiek to znaczy, bo albo ja jestem poza jakąkolwiek skalą, albo nie umiem tego mierzyć 🙉😄
Dla mnie nakładki rozmiar L były za małe 🤷 położne mówiły że mam duże sutki ale młody nie miał problemu z ssaniem na szczęście
 
Co do laktatorów, to ich nie ogarnęłam przez rok karmienia, ale bardzo polecam przystawić do drugiej piersi magiczną buteleczkę kolektor pokarmu. Zbierał mi pokaźne ilości mleka z drugiej piersi podczas karmienia pierwszą. Bez ssącego dzidziusia zbierałam max 20ml i to takiego wodnistego mleka.
 
reklama
Ale wielkość piersi (miseczki) nie ma znaczenia przy doborze lejka. Mierzy się tylko brodawke, czyli to co wystaje, bez otoczki. Mi też ona wychodzi mała.
 
Do góry