reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

ja mialam pappe w czwartek, razem z usg prenatalnym. W tym tyg mam miec wyniki. No ja na pewno nie bede miec cudownych, chociazby ze wzgledu na wiek, mam 35 lat. Ale przy pierwszej ciazy tez robilam, zeby wiedziec jak sprawy wygladaja.

Ja sie teraz tak zastanawiam, skoro zaostrzone jest prawo aborcyjne. Czemu duza ilosc z was robi te dokladne badania (nifty itd). Nawet jak wyjdzie na pewno jakas choroba, to oficjalnie nie mozna przeprowadzic terminacji. Dla mnie teraz te wszytskie badabia traca troche sens.. lacznie z pappa, ktora sama robilam. Kiedys mialysmy wybor, teraz nam go zabrano. Jedynw co to kwestia mozliwego leczenia plodu, ale tu tez slyszalam, ze lekarze twraz sie moga bac, bo moga jednak plod usmiercic w trakcie jakiejs operacji.
Ja tez sie strasznie tej Pappy balam ale ona w moim przypadku ryzyko tylko zmniejszyla. Na pewno na jej wplyw maja nie tylko wiek ale rowniez choroby takie jak nadcisnienie czy cukrzyca. Wiadomo ze to tylko statystyka ale jak jeszcze dodac do tego markery najwiekszych wad tzn. Kosc nosowa i przyziernosc to jednak daje duze prawdopodobienstwo. Najgorsze ze rzeczywiscie z wiekiem te prawdopodobienstwo wad nam wzrasta w testach:/
 
reklama
Jednak mimo wszystko to tylko statystyka.. Ja żadnych chorób nie mialam, usg bylo bardzo dobre, nic co by odbiegało od normy a niestety pappa nie zle namieszał. Dlatego jestem trochę uprzedzona. Ale robić bede mimo wszystko.
 
A ja według zaleceń lekarza pędzę dziś na papp test i całkowita bete do badań prenatalnych które mam za tydzień. Czy ktoś z was miał już ten test? Naczytałam się że potrafi zasiać dużo niepewności.. Ale mimo wszystko zdecydowałam się. Leczę się z klinice niepłodności która pomogła mi bardzo uzyskać ciążę, stąd też zaufanie do lekarza.
Ja robilam prenatalne i pappę tego samego dnia. Wynik pappy był już za 3 dni. Na szczęście usg jak i pappa w porządku :) zrobiłam ten test choć wcześniej niedużo o nim wiedziałam. Lekarz wyjaśnił że usg daje 70% pewności a pappa bodajże 99%.
 
Ja robilam prenatalne i pappę tego samego dnia. Wynik pappy był już za 3 dni. Na szczęście usg jak i pappa w porządku :) zrobiłam ten test choć wcześniej niedużo o nim wiedziałam. Lekarz wyjaśnił że usg daje 70% pewności a pappa bodajże 99%.
Też tak robiłam i teraz też tak będę robić 😉 super, że u Was wszystko ok ❤️
 
Hej dziewczyny:) teraz na pewno większość po badaniach?:) wszystko dobrze?:)
czy po prenatalnych znacie płeć?😃
Ja kolejne badanie usg 19 lipca 😅
 
A ja według zaleceń lekarza pędzę dziś na papp test i całkowita bete do badań prenatalnych które mam za tydzień. Czy ktoś z was miał już ten test? Naczytałam się że potrafi zasiać dużo niepewności.. Ale mimo wszystko zdecydowałam się. Leczę się z klinice niepłodności która pomogła mi bardzo uzyskać ciążę, stąd też zaufanie do lekarza.
Ja robiłam ten test już po raz trzeci i nie żałuję mimo iż jestem w grupie wysokiego ryzyka, ale nie żałuję, dziś odebrałam wyniki - brak wskazań do amniopunkcji :-) Życzę równie dobry h wyników :-)
 
reklama
Do góry