reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Dziewczyny czy macie problem z cukrem? Ja niestety od wczoraj badam się glukometrem. W moim organizmie cukier nie chce spadać. Przed snem miałam 168, a rano na czczo 112😭 nigdy takiego cukru nie miałam 😱 Co jest dobre na obniżenie cukru we krwi? Jakie śniadania, obiady i kolacje jecie? Ja już pożegnałam się z sokami i słodyczami.
Ja za to miałam ostatnio robiona krzywą, bo miałam przed ciąża podejrzenie cukrzycy. Wyszły mi całkowicie inne wyniki niż mogłabym się spodziewać po obciążeniu glukozą. Na czczo miałam 95, po godzinie 80, a po dwóch 70..Więc czekam teraz co powie na to moja lekarka. Na razie trzymam się diety z niskim indeksem glikemicznym i jem co 3 godziny..
 
reklama
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
Cześć 😊
Wrzucam moje zdjęcie z 7+1. Zarodek 1cm, pęcherzyk ciążowy nie zmierzony, ale wygląda na ponad 3cm, także podobnie do tego u ciebie 😊 gdyby coś było nie tak, lekarz na pewno by powiedział :)
 

Załączniki

  • 98161C28-1C17-4A31-B185-26D40DAF6EB8.jpeg
    98161C28-1C17-4A31-B185-26D40DAF6EB8.jpeg
    2,4 MB · Wyświetleń: 84
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
Tu u mnie z OM 6+4 ale tez pecherzyka nie zmierzono ale może sobie porównasz
 

Załączniki

  • E8F7910E-B0A3-4735-BF4D-90B353FC592E.jpeg
    E8F7910E-B0A3-4735-BF4D-90B353FC592E.jpeg
    119,7 KB · Wyświetleń: 92
Cześć 😊
Wrzucam moje zdjęcie z 7+1. Zarodek 1cm, pęcherzyk ciążowy nie zmierzony, ale wygląda na ponad 3cm, także podobnie do tego u ciebie 😊 gdyby coś było nie tak, lekarz na pewno by powiedział :)
Mój jest też dosyć długi to było w 7+0, a zarodek miał wtedy niecały 1cm.Teraz jak tak patrzę na niego to faktycznie jakiś bardzo pociągły, ale nie wiem jaki kształt powinien mieć tak szczerze mówiąc, moja ginekog nie zwróciła uwagi na żadne nieprawidłowości.
 
Mój jest też dosyć długi to było w 7+0, a zarodek miał wtedy niecały 1cm.Teraz jak tak patrzę na niego to faktycznie jakiś bardzo pociągły, ale nie wiem jaki kształt powinien mieć tak szczerze mówiąc, moja ginekog nie zwróciła uwagi na żadne nieprawidłowości.
 

Załączniki

  • IMG_20210519_104913.jpg
    IMG_20210519_104913.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 79
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
Ja miałam wizytę akurat 6+5 mój zarodek wtedy miał 11 mm a pecherzyk 3 mm. Aż się zleklam czy nie za mało. Ale myślę że gdyby było coś nie tak to lekarz pewnie by powiedział
 

Załączniki

  • IMG_20210605_160922.jpg
    IMG_20210605_160922.jpg
    79,8 KB · Wyświetleń: 93
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
U mnie 6+1 3,3mm pęcherzyk cały 44mm. Ale myślę, że nie ma co porównywać na początku, później sie wszystko wyrówna
 
Miałam wizytę w 6+5. Zarodek miał 0.6, pęcherzyka nie zmierzyła
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
received_399661131103314.jpeg
 
reklama
Hej dziewczyny, ja po wizycie, na ten moment wszystko ok, serduszko bije :) co mnie zaniepokoilo, a zobaczyłam dopiero w domu-Zarodek ma 8 mm, a pecherzyk ciazowy aż 27 mm. Lekarz nic o tym nie wspominał, ale to chyba za dużo. Dacie radę sprawdzić jakiej wielkości były Wasze pecherzyki i zarodki w okolicy 6+5? Będę wdzięczna! :)
Ja ci powiem tak. Moja ginekolog zrobiła mi dwa zdjęcia na jednym usg. Na pierwszym mam 6t6d a na drugim 7t2d. Niby mała różnica, ale jakaż dla nas przyszłych mam stresująca, prawda? Łapanie wymiarów przez lekarza wcale nie jest łatwe. Zaznaczy gdzieś bliżej i mamy inny dzień a nawet tydzień. Ja bym proporcjami się nie przejmowała. Jeżeli lekarz mówi, że jest ok to chyba tak jest 😃
 
Do góry