reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Dziewczyny czy macie problem z cukrem? Ja niestety od wczoraj badam się glukometrem. W moim organizmie cukier nie chce spadać. Przed snem miałam 168, a rano na czczo 112😭 nigdy takiego cukru nie miałam 😱 Co jest dobre na obniżenie cukru we krwi? Jakie śniadania, obiady i kolacje jecie? Ja już pożegnałam się z sokami i słodyczami.
Nie jesteś sama. Byłaś u diabetologa? Jeśli nie koniecznie szybko umów wizytę, powie Ci dokładnie co i jak. Ale już zacznij dietę. Zero produktów z białej mąki, dużo ważyw, chude mięsko. Na necie znajdziesz indeks glikemiczny i staraj sie wybierać produkty z niskim. Ogarniesz 😉
 
Moja ginekolog jest bardzo za metforminą. Ja ją brałam już kiedyś w ciąży. Niestety w poprzedniej ciąży wystąpiły wady genetyczne. Całkiem możliwe, że metformina mogła spowodować pewne defekty w komórkach rozwijającego się zarodka. Wylałyśmy nie ryzykować i sprawdzać tej teorii drugi raz. Możliwe, że znowu mi włączy ten lek. W końcu jestem już w 10 tygodniu i organy dziecka są już utworzone. Podobno w Wielkiej Brytanii przy wysokich cukrach przepisują metforminę w ciąży.
Moja diabetolog powiedziała, że w ciąży tylko insulina... I jestem pewna, że mnie to czeka od następnego poniedziałku, bo cukier rano cały czas powyżej normy, na szczęście po posiłkach jest w granicach 100-120, więc kłuć się będę tylko na noc.
 
Cześć ☺️
Ja dziś zaczynam 10 tydzień 🙉🤯 jak ten czas leci... przeszłabym się na wizytę zobaczyć co tam u fasolki a tu dopiero wizyta 1.07 😳 nie wytrzymam chyba...
Ja też dzisiaj zaczynam 10 tydzień, choć mam wrażenie że to się dłuży strasznie. Wizytę mam 15.06, bo po tym epizodzie z małym plamieniem mam iść skontrolować. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. 🙂
 
Bardzo dużo dziewczyn dołącza do tego forum a ja niestety muszę się pożegnać. Od wczoraj leżę w szpitalu już w Rybniku. Potwierdził się najgorszy scenariusz - nie będę styczniową mamusią 😔 od momentu kiedy się dowiedziałam że jestem w ciąży, tyle czytałam o przygotowaniach do porodu, jak w pokoju dziecka ustawić meble, co zrobić jak się dziecko urodzi za wcześnie itp… na jedno się nie przygotowałam, na utratę mojego maluszka… nigdy bym nie przypuszczała że będę musiała to przeżywać 😔 dziewczyny, chcę wam tylko powiedzieć, przez ostatnie 2 dni byłyście ogromnym wsparciem dla mnie i dzięki wam ten czas był choć trochę łagodniejszy bo przynajmniej obudziliscie we mnie nadzieję że może być dobrze. Dziękuję za wasze słowa pocieszenia i wasze rady. Trzymam kciuki za was i za wasze małe skarby ❤️
Bardzo mi przykro :( Ale trzeba myśleć pozytywnie na przyszłość!
 
Będzie dobrze. Weź do auta butelkę wody i przekąski. Najlepiej przy zawrotach głowy lub chorobie lokomocyjnej siedzieć z przodu.
Słyszałam też taki paradoks osób z problemami w czasie jazdy: podobno gdy są kierowcami nie odczuwają mdłości i zawrotów. A jak są pasażerami to wszystko się zaczyna. Może też spróbuj ty być kierowcą? 😃
Też tak mam, więc chyba pokieruje 😂 jak siedzę z boku to śpię ale moja roczna córeczka raczej mi na to nie pozwoli 😰
 
Cześć dziewczyny, u mnie dzis 8+2 🤰czuję się jakoś słabo, na nic nie mam siły, nic mi się nie chce. Zaś ciągnie mnie w podbrzuszu szczególnie po lewej stronie. Lekka panika jest, standardowo macam piersi czy bolą. Wizyta we wtorek ❤️ niby tak blisko a tak mi się dłuży... Miłego dnia wam wszystkim 😍❤️🤰
 
reklama
Do góry