reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2022r.

U nas najlepsza zabawa to książeczki sensoryczne (poznaje i dotykam), piłki sensoryczne i ostatnio wielki bum na gryzaki 🙈🙈🙈 gryzaki to must have, brak gryzaka = płacz 😂😂😂. Przebiła nam się już delikatnie dolna jedynka więc meczy Pawełka
 
reklama
Piłeczki mamy, i różne maskotki z grzechotkami. Do niedawna na dźwięk grzechotania robił wielkie gały i cały się trząsł. Miał gwałtowne ruchy ale teraz się to troche uspokoiło. Gabryś był ogólnie spokojniejszy w dzień ale jak już się wieczorem obudził to tylko 10-20 minut cyckowania go uspokajało a temu wystarczy smoczek.

@Aga87lan @Luflo @słodka_beza co tam u Was i dzieciaczków na grupie słychać ? Niestety nie pamiętam więcej nicków. Pozdrowionka od Jeremiaszka 🌼
 
Cześć Dziewczyny
Ja mam pytanie odnośnie przewracania się na brzuszek. Malutka od kilku dni opanowała tą umiejętność i mamy mały problem, bo obraca się na brzuszek w nocy, twarzą do materaca. Mam obawy, że nie zauważę tego. Ma ktoś podobnie? Jak sobie radzicie?
 
Mój narazie raz się sam calkowicie przekręcił na brzuszek w dzień a w nocy śpi dosyć spokojnie przy mnie. Dzisiaj znowu upał. Mamy michę wody na balkonie (tzn taka wysoka micha na pranie ale bez dziurek). Gabryś (4) się czasem pluska, i Remusia też zamoczylam na chwilę. Podobało mu się. Córka pewnie też tam wlezie. Ma 11 lat ale to chudzielc. A syn 13 i ma lekką nadwagę, będziemy ograniczać węglowodany ale to strasznie trudne. Jak on przeżyje bez płatków śniadaniowych...😬
 
U nas brzuszek był ciężki temat przez problemy z dystrybucja napięcia teraz coraz lepiej 🥰.
Idziemy w niedzielę na basen, na pierwsze zajęcia zorganizowane z Panią instruktor 😍😍😍 nie mogę się doczekać, jestem mega ciekawa reakcji Pawełka
 
Moja się nauczyła jak miała 3.5 miesiąca obrotów i od tamtej pory często śpi na brzuszku. Z racji że karmię piersią to trzymałam ja przy cycku początkowo żeby się nie przekręcała bo zaraz się wybudzala na brzuchu.i był płacz i kolejne usypianie. Teraz tak śpi dosyć często. Raz mi fizjoterapeuta powiedziała, że najlepiej jak zaśnie tak w dzień i mama zobaczy że nic się nie dzieje. I tak faktycznie jest, ja się uspokoiłam i już pozwalam.
 
reklama
Tak u nas też powiedzieli, że najlepiej mieć pod kontrolą jak dziecię śpi na brzuszku. Mamy też monitor oddechu więc czuje się trochę "bezpieczniej"
 
Do góry