reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Nie wiem jak długa mam szyjkę 🤔 kurde nawet nie pytałam o to…
Czy spotkałyście się żeby lekarz zrobił badanie na paciorkowca w 33 tc? Bo kojarzę że się robi raczej przy końcówce ciąży, a wczoraj lekarka mi zrobiła. A od razu na to nie wpadłam, żeby się zapytać. Chociaż patrząc na moje zadane pytania jej (pytałam o szczepienie na covid- to powiedziała, tak ona by szczepiła, bo takie są zalecenia, a dlaczego? To już nie bardzo nie potrafiła mi odpowiedzieć). Chca mnie pod opiekę w szpitalu wziąć w 39tc, ze względu na cukrzyce i zakładać balonik. No kurde ale ja nie chce. Chca założyć, żeby dziecko nie urodziło się za duże (czyli że pewnie cc nie chca robić).
 
reklama
Szyjka dość ważna, ja mam wizytę co 3 tygodnie i zawsze mam mierzona. Od początku ciąży miałam 4,1 cm i utrzymywało się właśnie do 29 tygodnia teraz pierwszy raz mniejsza 4,7 za półtorej tygodnia kolejna wizyta mam nadzieje, ze nie będzie jakoś drastycznie mniej. Nie potrafię siedzieć na miejscu non stop bym gdzieś chodziła i coś robiła.. xD tu jakieś ciasteczka piekę, naleśniki wszystko byle nie siedzieć na 4 literach 🙈🙈🙈🙈
 
Jesteśmy po wizycie, dziś 29+3 waga prawie 1250 g. Martwi mnie ze wg. usg wiek ciąży to 28+2, też macie aż takie rozbieznosci? No i się dowiedziałam że czeka mnie CC [emoji3064]
Ja wczoraj miałam wizytę (33tc, jestem ta grudniowa jeszcze) i wiek ciąży pierwszy raz wyszedł o 7 dni do tyłu :( również się troszkę martwię, ale jeśli lekarz mówił, ze jest wszystko ok to musimy mu zaufać. Czasami pomiary nie są idealnie zrobione, komputer to wylicza.
 
Nie wiem jak długa mam szyjkę 🤔 kurde nawet nie pytałam o to…
Czy spotkałyście się żeby lekarz zrobił badanie na paciorkowca w 33 tc? Bo kojarzę że się robi raczej przy końcówce ciąży, a wczoraj lekarka mi zrobiła. A od razu na to nie wpadłam, żeby się zapytać. Chociaż patrząc na moje zadane pytania jej (pytałam o szczepienie na covid- to powiedziała, tak ona by szczepiła, bo takie są zalecenia, a dlaczego? To już nie bardzo nie potrafiła mi odpowiedzieć). Chca mnie pod opiekę w szpitalu wziąć w 39tc, ze względu na cukrzyce i zakładać balonik. No kurde ale ja nie chce. Chca założyć, żeby dziecko nie urodziło się za duże (czyli że pewnie cc nie chca robić).
Mam cukrzyce ciążową i również lekarz od razu mnie poinformował, że skieruje mnie tydzień przed terminem na oddział na wywołania. Mam nadzieje, że choć zaczną od oksy a nie balonika, brrr. O wcześniejszym naturalnym rozpoczęciu się porodu nie marzę nawet 😒
Co do wymazu na paciorkowca z odbytu i pochwy - wczoraj byłam na wizycie (33tc) i mam wizytę za 3 tygodnie i wtedy będę miała robiony wymaz. Mój mówił, ze trzeba skończyć 35 tc, więc idealnie to za te 3 tygodnie wypadnie.
Co do długości szyjki - ale bada Ciebie na każdej wizycie na fotelu dopochwowo za pomocą głowicy (sprawdza długość szyjki) i palcami (sprawdza czy szyjka jest twarda/miękka) ? Jeśli nic nie mówi, nie daje zaleceń to znaczy, że jest wystarczajaco wysoko ;)
 
Mam cukrzyce ciążową i również lekarz od razu mnie poinformował, że skieruje mnie tydzień przed terminem na oddział na wywołania. Mam nadzieje, że choć zaczną od oksy a nie balonika, brrr. O wcześniejszym naturalnym rozpoczęciu się porodu nie marzę nawet 😒
Co do wymazu na paciorkowca z odbytu i pochwy - wczoraj byłam na wizycie (33tc) i mam wizytę za 3 tygodnie i wtedy będę miała robiony wymaz. Mój mówił, ze trzeba skończyć 35 tc, więc idealnie to za te 3 tygodnie wypadnie.
Co do długości szyjki - ale bada Ciebie na każdej wizycie na fotelu dopochwowo za pomocą głowicy (sprawdza długość szyjki) i palcami (sprawdza czy szyjka jest twarda/miękka) ? Jeśli nic nie mówi, nie daje zaleceń to znaczy, że jest wystarczajaco wysoko ;)
Ja już mówiłam lekarce że nie chce balonika. Oxy nie podadzą jeżeli szyjka nie będzie gotowa, a przynajmniej nie powinni.
Ja na następnej wizycie będę w 37tc, wiec nie wiem, może stwierdziła ze za późno na gbs?

Moja coś ostatnio mało mówi, więc chyba się przejdę do innego lekarza …
 
Ja już mówiłam lekarce że nie chce balonika. Oxy nie podadzą jeżeli szyjka nie będzie gotowa, a przynajmniej nie powinni.
Ja na następnej wizycie będę w 37tc, wiec nie wiem, może stwierdziła ze za późno na gbs?

Moja coś ostatnio mało mówi, więc chyba się przejdę do innego lekarza …
możliwe, że stwierdziła, że za późno 🧐 w necie gdzieniegdzie pisze, że bierze sie wymazu od 33 tc, a gdzie indziej od 35tc......
ja musze troche od mojego wyciagac info, ale nie ma problemu z jego strony, zeby mi odpowiadać na wszystko.
No ja z oxy to sobie po cichu marzę 🙄
 
reklama
Mi nawet nie mierzy dopochwowo nic tylko bada palcami i mówi, że ok.
Odnośnie wielkości dzieciaczka to ostatnio miałam na USG mniej niż wiek ciąży o pół tygodnia, a teraz na prenatalnych w 31+2 mamy 1882g i lekarz od prenatalnych powiedział, że jest już duża... Muszę dopytać swojego ginekologa, czy nie za wielka bo przybrała ponad 600g w 2 tygodnie.
 
Do góry