reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Dziewczyny u mnie dzisiaj 24 tydzień 6 dzien i synek waży 900 gram.... mam wrażenie że to strasznie dużo... szukałam bo któraś z Was pisala o takiej wadze ale nie znalazłam.... dr powiedziala ze musiałam mieć owu w 9 dniu cyklu ale z mężem współżyłam 13,15 i 17 dzien a wczesniej go nie było wiec to nierealne.....
Mój mały waży równy kilogram w 25+6 lekarz powiedział, że jest troszkę większy. Z usg crl wyszło, że jest starszy o 6 dni niżeli termin z miesiączki. Też byłam zaskoczona, bo nijak się to miało do tego kiedy współżylismy. Wychodzi na to, że też miałam bardzo wcześnie owu. W sumie to może taki mój urok, bo jak liczyłam na kalendarzyk to zeszło 4 lata zanim zaszłam w ciążę...
 
reklama
Mi dr mowila wczoraj ze co do terminu patrzymy na usg z 12 tyg bo później dzieci rosną juz swoim tempem. Ja glukoza robie we wtorek... może to ma jakiś wpływ na wagę? W sensie jeśli jest cukrzyca to może przybiera dziecko więcej.
Wczoraj pytałam o to lekarza, czy jest możliwe że mój maluch jest nieco większy dlatego, bo mam cukrzycę. Powiedział, że waga dziecka u słodkich mam rośnie dopiero w 3 trymestrze (po 30 tygodniu) i teraz cukrzyca nie ma jeszcze znaczenia.
 
Wczoraj pytałam o to lekarza, czy jest możliwe że mój maluch jest nieco większy dlatego, bo mam cukrzycę. Powiedział, że waga dziecka u słodkich mam rośnie dopiero w 3 trymestrze (po 30 tygodniu) i teraz cukrzyca nie ma jeszcze znaczenia.
To pewnie dlatego, przynajmniej z tego co słyszałam, słodkie mamy mają szybciej wywoływane porody bo waga dzieci szybuje pod koniec szybko w górę.

Chociaż moja koleżanka problemów żadnych nie miała a córa 3990 i 53cm także kawał kobity 😁
 
A jesteście już umówione na badanie III trymestru?
Ja się umówiłam na początek listopada, wtedy będzie 30 tc. :)
 
Pamietam jak się umawiałam na usg genetyczne I trymestru w 13 tc, a teraz jestem 25+3. Czas pędzi jak szalony…🙈
A u Was aktualnie który tydzień ciąży?
 
reklama
Pamietam jak się umawiałam na usg genetyczne I trymestru w 13 tc, a teraz jestem 25+3. Czas pędzi jak szalony…🙈
A u Was aktualnie który tydzień ciąży?
U mnie 24+5 ❤️ widzę, że też nie mogłaś spać.
Mi mała się teraz kotłuje po brzuchu, chyba jej pora a ja odczuwam takie drgania i trzęsienia. Nie wiem co ona tam robi, ale wybaczam 😉
 
Do góry