reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Kurcze weszły mi D dimery, wiem że w ciszy mogą być podwyższone ale moje są grubo ponad normę, teraz się schizuję, że może coś COVID mi zostawił.
Ogarnia któraś temat tego badania ?
 
reklama
Czyli to że to tam nie ma nie znaczy że lekarz zapomniał wystawić? Będę musiała do pracy zadzwonić i upewnić się ze jest to zwolenineie. Nie byłam u lekarza tylko dzwoniłam.
Chodzi Wam dziewczyny o profil zaufany ? Ja wczoraj z ciekawości sprawdzałam i moje zwolnienie widnieje
 
Kurcze weszły mi D dimery, wiem że w ciszy mogą być podwyższone ale moje są grubo ponad normę, teraz się schizuję, że może coś COVID mi zostawił.
Ogarnia któraś temat tego badania ?
Miałam to badanie robione w przychodni po covidzie. Mi robili szybki test płytkowy. Wyszedł negatywny. Z tego co się orientuje, to te d dimery pokazują większą krzepliwość krwi lub zakrzepicę. Jeżeli wynik masz wysoki to radzę zadzwonić jeszcze dziś do lekarza.
 
Miałam to badanie robione w przychodni po covidzie. Mi robili szybki test płytkowy. Wyszedł negatywny. Z tego co się orientuje, to te d dimery pokazują większą krzepliwość krwi lub zakrzepicę. Jeżeli wynik masz wysoki to radzę zadzwonić jeszcze dziś do lekarza.
Właśnie też tak wyczytałam, że możliwość zakrzepicy. Aż mi się gorąco zrobiło teraz :( lekarz dostępny pod telefonem dopiero po godzinie 15.
 
Właśnie też tak wyczytałam, że możliwość zakrzepicy. Aż mi się gorąco zrobiło teraz :( lekarz dostępny pod telefonem dopiero po godzinie 15.
Spokojnie, jak dla mnie jest kilka opcji: zwiekszona ilość krwi w organizmie, leki, które przyjmujesz mogą fałszować wynik. A może kobiety w ciąży mają te d dinery wyższe? Cholerka wie 😃 po 15:00 dzwon do lekarza i mu powiedz co cię niepokoi.
 
Spokojnie, jak dla mnie jest kilka opcji: zwiekszona ilość krwi w organizmie, leki, które przyjmujesz mogą fałszować wynik. A może kobiety w ciąży mają te d dinery wyższe? Cholerka wie 😃 po 15:00 dzwon do lekarza i mu powiedz co cię niepokoi.
Moje leki nie fałszują wyników bo miałam już na nich robione D dimery w tamtym roku w związku z drętwieniem nóg, wyszły idealne a winą był kręgosłup.
Podwyższone D dimery są normalne w ciąży ale znalazłam widełki dla ciężarnych i nie mieszczę się w I trymestrze. Badanie zleciła mi diabetolog i dała acard profilaktycznie, ale nie chciałam go zaczynać brać przed rozmową z ginekologiem.
Ale czytałam na forach że babeczki przyjmują acard, clexane lub heparynę.
Dobra, później do niego zadzwonię, nie ma co się stresować na zapas...
 
Moje leki nie fałszują wyników bo miałam już na nich robione D dimery w tamtym roku w związku z drętwieniem nóg, wyszły idealne a winą był kręgosłup.
Podwyższone D dimery są normalne w ciąży ale znalazłam widełki dla ciężarnych i nie mieszczę się w I trymestrze. Badanie zleciła mi diabetolog i dała acard profilaktycznie, ale nie chciałam go zaczynać brać przed rozmową z ginekologiem.
Ale czytałam na forach że babeczki przyjmują acard, clexane lub heparynę.
Dobra, później do niego zadzwonię, nie ma co się stresować na zapas...
Z tego co się orientuje clexane 0,6 to dawka lecznicza, która może rozpuszczać mikro zakrzepy. Ja osobiście codziennie biorę 0,4. Za około 2 tygodnie będę miała dodatkowo włączony acard.
Nie jest zle, przyzwyczaiłam się do codziennego zastrzyku😃
 
reklama
Do góry