reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny rzadko się udzielam ale mam pytanie szczególnie do tych z Was które już rodziły. To głupie ale boję się że nie rozpoznam że to sa juz skurcze. Możecie opisać jakie to uczucie? Wydaje mi się że nie mam nawet przepowiadających, termin na 16 ale położna twierdzi że mój mały gigant jest duży i nie donosze do terminu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 
Na pewno zauważysz, przepowiadające są mniej bolesne i są nieregularne - po godzinie powinny przejść i pomaga gorąca kąpiel albo zmiana pozycji.
 
A co do dużego bobasa i urodzenia przed terminem.... moja młoda młoda ma.3600 +/- 0,5kg i już od 3 tygodni mi mówili że do końca roku nie donoszę A tu już styczeń i do terminu zostały 3 dni. Także wszystko zależy kiedy dziecko będzie chciało się ewakuować:-)
 
Dziewczyny rzadko się udzielam ale mam pytanie szczególnie do tych z Was które już rodziły. To głupie ale boję się że nie rozpoznam że to sa juz skurcze. Możecie opisać jakie to uczucie? Wydaje mi się że nie mam nawet przepowiadających, termin na 16 ale położna twierdzi że mój mały gigant jest duży i nie donosze do terminu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Też się zastanawiałam czy rozpoznam, dopóki nie poczułam przepowiadających ;) to poprostu rozpierający ból, jak będzie sie pojawiał często albo będzie nie do wytrzymania - szpital. Tak ja mam zamiar zadziałać jakby sie samo rozkręciło.
Teraz mam na przykład skurcze, czyli bolą mnie plecy, brzuch twardnieje, maluch w tym czasie nie kopie, ale naprawdę nie zastanawiam się czy to skurcze czy nie, to naprawdę czuć ;)
 
A co do dużego bobasa i urodzenia przed terminem.... moja młoda młoda ma.3600 +/- 0,5kg i już od 3 tygodni mi mówili że do końca roku nie donoszę A tu już styczeń i do terminu zostały 3 dni. Także wszystko zależy kiedy dziecko będzie chciało się ewakuować:-)
Mój synek 18 grudnia niby ważył 3500 wcześniej mówili że przy porodzie będzie miał ok 3100 dlatego lekko byłam zaskoczona. Jutro idę na KTG zobaczymy co powiedzą. Nie wiem czy np nie będą chcieli wywoływać jak uznają że np już wód płodowych jest juz za mało. Rodze we Włoszech tu są kompletnie inne procedury niż w Polsce z tego co widzę, inne podejście lekarzy do wielu rzeczy, nie mówię że lepsze, zazdroszczę troszkę kobietom które prowadzą ciążę w Polsce, jakiś naszym lekarzom bardziej ufam. A skurcze te już porodowe bolą jeśli tak to w jaki sposób? Jak na okres?
 
reklama
Też się zastanawiałam czy rozpoznam, dopóki nie poczułam przepowiadających ;) to poprostu rozpierający ból, jak będzie sie pojawiał często albo będzie nie do wytrzymania - szpital. Tak ja mam zamiar zadziałać jakby sie samo rozkręciło.
Teraz mam na przykład skurcze, czyli bolą mnie plecy, brzuch twardnieje, maluch w tym czasie nie kopie, ale naprawdę nie zastanawiam się czy to skurcze czy nie, to naprawdę czuć ;)
Bardzo dziękuję. Uspokoiłam się trochę. To dalej czekam na maluszka :) już z niecierpliwością bo już ciężko się funkcjonuje.
 
Do góry