reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Hej, nie doczytałam wszystkiego i nie wiem , czy to co piszę jest w temacie, ale było coś o czkawce ;) ... Znajoma mi mówiła, że fizjoterapeuta jej polecił, aby w ciązy podczas kichania odwracała głowę na bok- podobno bardzo pomaga ;) Sama nie próbowałam jeszcze, ale zacznę stosować :) Pozdrowienia
Co do kichania z glowa w bok sprawdzilam - dziala!
Dzieki :)
 
U mnie 29+2 i 13 kg

Ojej jak to dobrze, ja dziś 29+ 1 :cool2: Jakoś miałam wrażenie, że dziewczyny już 31+ a ja w tyle :D
na wadze tylko 3 kg do przodu, ale mam problemy tarczycowo - hormonalne i nie wiem juz co sie z moim organizmem wyprawia .. Ważne, że już tak póżny etap ciązy, młody jeszcze nie pcha się na świat, ale zadowolona jestem.. :D
 
Tak szczerze mówiąc to już sama nie wiem który to tc, serio. Według OM niby 30, ale od początku z usg wychodzi że dzidziuś o tydzień starszy. I tak gin mówi żeby trzymać się terminu z usg, z kolei położna żeby nie patrzeć na usg tylko OM, tym bardziej że poprzednie ciąże miałam 10 dni przenoszone, więc już nie wiem🙄 Rodzę od połowy stycznia do połowy lutego chyba🤣
 
Tak szczerze mówiąc to już sama nie wiem który to tc, serio. Według OM niby 30, ale od początku z usg wychodzi że dzidziuś o tydzień starszy. I tak gin mówi żeby trzymać się terminu z usg, z kolei położna żeby nie patrzeć na usg tylko OM, tym bardziej że poprzednie ciąże miałam 10 dni przenoszone, więc już nie wiem🙄 Rodzę od połowy stycznia do połowy lutego chyba🤣
U mnie jest ten sam termin rozwiazania. Nie zmienil sie od pierwszej wizyty u gine. W poprzednich ciazach bylo podobnie, i nie bylo czegos takiego jak termin z USG czy z OM. Gine pyta o ostatni okres i dodaje te dwa tygodnie. Pierwszy syn urodzony 5 dni przed i drugi 2.
Jesli pamietasz date ostatniej miesiaczki to dodaj sobie dwa tygodnie plus 40 tyg i mniej wiecej bedziesz wiedziala kiedy rozwiazanie. Nawet na necie sa kalkulatory do obliczania tygodnia ciazy. Niewiem tylko czy te z polskich stron liczą tak samo.
U mnie ostatni okres 21 marzec, cykle miedzy 24 - 26 dni i na necie na stronkach fr wychodzi mi 31 grudzien.
 
No tak bym sobie liczyła, czyli po prostu z OM ale przy każdej wizycie lekarz wpisuje mi tc jaki wychodzi z USG. Nie miałam nigdy takiego rozjazdu a teraz równo 7 dni różnicy.
Mi z OM wychodzi 06.01.2020 r. A z ostatniego usg 26.12.2019 r. Tez duzy rozjazd. Ciekawa jestem co wyjdzie w nastepnym tygodniu ;)
Tak czy owak licze na porod w nowym roku kalendarzowym - jakos mi sie nie spieszy ;)
 
reklama
No tak bym sobie liczyła, czyli po prostu z OM ale przy każdej wizycie lekarz wpisuje mi tc jaki wychodzi z USG. Nie miałam nigdy takiego rozjazdu a teraz równo 7 dni różnicy.

U mnie wychodzi, że mały jest 9 dni starszy, ale termin porodu powinien być liczony według OM... Przecież data według usg jest za każdym razem inna w zależności od pomiarów.
 
Do góry