reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

U mnie poszlo tym razem proporcjonalnie wszędzie. I to dosłownie. Obecne 104 kg równo rozłożyło sie ale omineło jakby twarz. Dziwie sie w lusterku przeglądam. Więc je omijam. Maluje sie w takim małym na toaletce. A ubrania zakładam co po prostu pasuje i bez przeglądania sie juz ot wychodze [emoji23][emoji23][emoji23]
Kupiłam 10 sztuk legginsow z tej okazji i kkilkanaście bluzek i swetrow nieopinających do 155 w brzuszku. Wiec mam jeszcze jakies 20 cm luzu. Reszte rzeczy spakowałam żeby ich nie widzieć i sie nie dolowac. Zaczne przegląd garderoby w lutym. Do tego czasu mam wyebane na wage.
Z poprzedniej ciąży jakies 5 lat walczyłam ze skórą na brzuchu. Schudlam bardzo szybko. Ok 40 kg w 3 mce mi zleciało. I po pol roku mialam mniej niz orzed ciążą. Ale skóry na brzuchu juz sie nie dało uratować. Pielucha tetrowa starej generacji. Teraz widząc jak sie naciagnela znowu wiem co mnie czeka.
 
reklama
Mi po poprzednich ciążach został brzuch, jak u wyglodzonego dziecka. Nie wygląda to dobrze, więc powzięłam zamiar ćwiczeń. Dobrze ze to będzie po porodzie, oszukuje swój mózg że tym razem będę systematyczna
 
Jestem w 23 tc, boli Was już czasami kręgosłup? Wczoraj myślałam że oszaleje, prawie pojechałam na sor na szczęście przeszło po lekkim masażu męża. Jak to jest u Was?
Mnie przed ciążą kręgosłup lędźwiowy bolał latami i jeszcze kilka miesięcy miałam zapalenie stawu biodrowego...no po prostu gorzej niż babcia 90-cio letnia ;) Jak poszłam w końcu do lekarza z tym to zaraz okazało się, że jestem w ciąży i nie można nawet prześwietlenia zrobić. Ale jakimś cudem w ciąży kręgosłup przestał mnie boleć. Jak dłużej stoję to czasem boli, ale jak poleżę jest OK. Mam nadzieję, że tak zostanie tylko boję się, że w 8-9 miesiącu może być już tak obciążony, że ból znów wróci. W szkole rodzenia ostatnio fizjoterapeuta mówił, że w ciąży produkowany jest jakiś hormon rozluźniający mięśnie tak aby mogły się rozciągać (chyba relaksyna czy jakoś tak) i może przez to kręgosłup mniej mnie boli:)
Może jak u Ciebie ból będzie się powtarzał to idź na jedną wizytę do fizjoterapeuty, aby pokazał Tobie jakieś ćwiczenia, które pomogą. Ja próbowałam szukać jakichś ćwiczeń w internecie, ale nie znalazłam takich które mi pomogły;)
 
Mnie przed ciążą kręgosłup lędźwiowy bolał latami i jeszcze kilka miesięcy miałam zapalenie stawu biodrowego...no po prostu gorzej niż babcia 90-cio letnia ;) Jak poszłam w końcu do lekarza z tym to zaraz okazało się, że jestem w ciąży i nie można nawet prześwietlenia zrobić. Ale jakimś cudem w ciąży kręgosłup przestał mnie boleć. Jak dłużej stoję to czasem boli, ale jak poleżę jest OK. Mam nadzieję, że tak zostanie tylko boję się, że w 8-9 miesiącu może być już tak obciążony, że ból znów wróci. W szkole rodzenia ostatnio fizjoterapeuta mówił, że w ciąży produkowany jest jakiś hormon rozluźniający mięśnie tak aby mogły się rozciągać (chyba relaksyna czy jakoś tak) i może przez to kręgosłup mniej mnie boli:)
Może jak u Ciebie ból będzie się powtarzał to idź na jedną wizytę do fizjoterapeuty, aby pokazał Tobie jakieś ćwiczenia, które pomogą. Ja próbowałam szukać jakichś ćwiczeń w internecie, ale nie znalazłam takich które mi pomogły;)
Narazie tylko wczoraj była tragedia, jak się powtórzy to myślę że pójdę do fizjoterapeuty na taśmy, podobno skuteczne
 
Jak robię coś w domu jestem zdrowa zero kataru i innych xd tylko.się położe i jestem chora. Epidemia w domu. Matka na górze też chora, ale się ucieszyła na widok paczek gripeksow i teraflu. Nie mąż wszystkich zarazil i ozdrowial a ja i tak nie mogę tych specyfików.
 
O matko, ale was dopadło. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Czy ciąża, czy nie, choroba nie jest fajna.
Ja jestem uczulona na większość leków przeciwgorączkowych i mam szczęście, że przy chorobach, mam gardło i katar.
 
Mnie kilka dni temu coś zaczęło rozkładać to ratowałam się herbatka combo ;D miód, cytryna, imbir i maliny :D piłam też syrop z cebuli, do ktorego tez dodałam cytrynę, miód o imbir. pomogło, gardło przestało boleć, został tylko katar ;)
A co do wagi.. W pierwszej do konca przytyłam niecałe 11kg, a w tej juz mam prawie 9kg ma plusie.. :/ boję się co to będzie do stycznia..dobrze chociaż że startowałam teraz z waga 4kg nizsza niż w pierwszej ciąży.
 
reklama
Narazie tylko wczoraj była tragedia, jak się powtórzy to myślę że pójdę do fizjoterapeuty na taśmy, podobno skuteczne
Ja uzywam teipow, osobiście bez różnicy. Ale chodze na masaze nanualne co tydzień i czuje sie dobrze, polecam refularna terapie manualna :) oczywiście u rehabilitanta znającego sie na ciężarnych. Moj dodatkowo jest osteopata :)
 
Do góry