reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.

Hej, mi pappa (jestem rok młodsza) wyszedł po usg zd 1:3596
Wiec różnica jest, choc i tak nadal u ciebie nie jest źle. A nie myślałaś o teście z krwi SANCO? Zanim zdecydujesz co dalej?
 
reklama
Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.
Nie rob amiopunkcji. Zobacz jak usytuowana jestes na wykresiez gdyz to ryzyko względne liczą więc nie ma co na razie się przejmować. Statystyki sa okrutne, wiem z doświadczenia, jestem mgr ds zdrowia publicznego, wiec jest to rzecz ktora sie zajmujemy, procz tego pielęgniarka, wiec mam styczność z pacjentami, a niestety amiopunkcja niesie z soba ryzyko, takze statystycznie ale jednak i pytanie czy Pani majac wynik w która kolwiek strone cos by zmienila?
 
Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.
Jest to napewno trudna decyzja. Ja chyba nie zdecydowalabym się.
 
Luknij wyzej moje wyniki. Jaka rozbieżność miedzy pappa usg wiekiem a nifty.
Amino nigdy w zyciu bym nie zrobila. Nie darowalabym sobie tego ze swiadomie wbijam igle w brzuch obok dziecka.
Jak chcesz miec pewnosc rozwaz NiftyPro. 2397zl. 200 zaliczka. 50 za pobranie. Reszta na konto po pobraniu.
Jedno pewne. Ta pappa powinna byc zakazana.
Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.
 
Wlasnie wrocilam od endo-gino.
Pomierzoną wybadana jak nigdy.
Dzidzia 160gram i 15 cm [emoji170][emoji170][emoji170]
Tarczycą mam sie nie przejmowac. Bo poza ft3 reszta oki. A to.wlasnie ft4 odpowiada za ft3 a tak wsio oki. Usg tarczycy zyl i wezlow mialam tez robione.
 
Ja mam 3kg na plus i tez juz brzuch mam dosc spory. Wczoraj bylam na wizycie. 10 cm od glowy do pupy, cala nie dala sie zmierzyc;) 170gram no i potwierdzila sie dziewczynka :) do tego powtarzalam glukoze bo ostatnio wyszla sporo podwyzszona ale w normie tym razem wiec pewnie cos w nocy podrzarlam ostatnio przed badaniami [emoji85][emoji23]
 
Nie przejmuj sie. U mnie to samo. Mam 17+3 a przybyło mi 0,2kg liczac od najnizszej wagi bo tez schudłam w pierwszym trymestrze ponad 3kg. Juz przestalam sie wazyc codziennie bo mam stracha ze znowu waga spadnie a nie wzrosnie. Moze jutro sie zwaze, ciekawe czy cos przybyło a oby nie ucieklo.
W pierwszej ciąży przytyłam 22kg,to był dla mnie szczęśliwy szok, bo z 56 na 78 po urodzeniu. Waga mi spadała aż na 66 i byłam szczęśliwa. Teraz mam 62,7 i nic nie przytyłam, tylko ok 3kg mi spadło :sad: a to już 15tc a waga ani drgnie.
 
Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.
Hej ja bym rozważyła nifty bądź podobne np. Panorama. Ja przy takich wynikach pewnie bym zrobiła amnio ale to tylko moje zdanie bo jestem niesamowicie przewrażliwiona ale wiem ze dużo kobiet sie boi. Poczytaj o amnio na stronie mama ginekolog bardzo fajnie wszystko objaśnia. Tak czy innaczej pomyśl najpierw o tym badaniu wolnego dna płodu. U mnie NT 2,33 ale lekarz tez powiedział ze w normie a badanie miałam pod koniec 13 tyg. Natomiast ryzyko skorygowane miałam juz 1:6264 na zd i reszta powyżej 20000. Ja robilam też nifty pro dla swojego spokoju. Buziaki i trzymam kciuki
 
reklama
Dziewczyny u mnie zaś pod górkę.Dzwonili że wynik pappa wyszedł źle ( z czym się liczyłam) ZD 1:115,z usg 1:184 (wiek 38lat). I teraz stoję przed decyzją czy zrobić amniopunkcję czy nie.Ale bardzo boję się powikłań i straty maluszka.Moja lekarka prowadząca nie jest za amniopunkcją.Twierdzi że obraz usg jest prawidłowy NT 2,3 jest w normie.Ale decyzja należy do nas.Nie wiem co robić.
Ja jeszcze nie mam wyniku, ale już mnie uprzedzono, że wyniki źle wyjdą.
Powiem Ci tak, jeżeli nie jesteś za aborcją w jakimkolwiek stanie jest dziecko, a Tobie nic nie grozi, ja bym nie robiła.
Mnie też proponowali, mam ich w nosie.
Pisali gdzieś, że pousuwali miliony ciąż, bo powychodził Down, a potem się okazało, że się mylili. Usunęli miliony zdrowych ciąż. Szok.
 
Do góry