reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Byłam na usg. Mały jest zdrowy, ma ok. 1700g :) ułożony jest główką w dół. Szyjka długa i zamknięta 4,41cm, nawet kazał kaszleć jak trzymał głowicę usg nad szyjką, bo przy kaszlu podobno szyjka może się rozwierać. Na początku lekarz przyłożył głowicę do brzucha i dosłownie po 3 sekundach powiedział, że chłopiec ułożony główką w dół...zaskoczył mnie jak tak szybko to stwierdził;)no ale ma certyfikat z usg międzynarodowy i polski, więc doświadczenie ma:)Tylko mały cały czas zasłaniał twarz rączkami, więc zdjęcia 3d takie sobie. Zapytałam czy termin porodu się przesunął, to pokazał mi co przeliczył komputer i było 18.12.2019, ale powiedział, że ta data jest nieprecyzyjna i należy posługiwać się datą z pierwszego usg, czyli wychodzi 30-31 grudzień. Zapytałam też czy przed porodem powinnam zrobić znów usg (bo mi gin na wizytach nie robi usg), powiedział, że najlepiej zrobić w 36-37 tygodniu, aby sprawdzić wagę dziecka i poziom wód płodowych, bo jeśli będzie ich za mało to jest to niebezpieczne dla dziecka. Mam zdjęcia i płytę z filmikami z badania:)
 

Załączniki

  • CAM06021.jpg
    CAM06021.jpg
    494,5 KB · Wyświetleń: 89
No ja dziękuję za polecenie kokona z Yukki:) duży wybór i 3x taniej niż gdzie indziej, plus ręcznie szyty:)
Ja miałam laktator 16 lat temu, ale z niego nie skorzystałam, nie był mi potrzebny, stąd pytam:
W razie czego kupię po porodzie:)
Odnośnie kokonu Jukki to dostałam używany. Ale bez szału :( boki bardzo płaskie. Jak by to powiedzieć mało ,,mięsisty” . Zastanawiam się czy nie kupic z innej firmy
 
Byłam na usg. Mały jest zdrowy, ma ok. 1700g :) ułożony jest główką w dół. Szyjka długa i zamknięta 4,41cm, nawet kazał kaszleć jak trzymał głowicę usg nad szyjką, bo przy kaszlu podobno szyjka może się rozwierać. Na początku lekarz przyłożył głowicę do brzucha i dosłownie po 3 sekundach powiedział, że chłopiec ułożony główką w dół...zaskoczył mnie jak tak szybko to stwierdził;)no ale ma certyfikat z usg międzynarodowy i polski, więc doświadczenie ma:)Tylko mały cały czas zasłaniał twarz rączkami, więc zdjęcia 3d takie sobie. Zapytałam czy termin porodu się przesunął, to pokazał mi co przeliczył komputer i było 18.12.2019, ale powiedział, że ta data jest nieprecyzyjna i należy posługiwać się datą z pierwszego usg, czyli wychodzi 30-31 grudzień. Zapytałam też czy przed porodem powinnam zrobić znów usg (bo mi gin na wizytach nie robi usg), powiedział, że najlepiej zrobić w 36-37 tygodniu, aby sprawdzić wagę dziecka i poziom wód płodowych, bo jeśli będzie ich za mało to jest to niebezpieczne dla dziecka. Mam zdjęcia i płytę z filmikami z badania:)

18 grudzień, to już:) OMG
 
Tak sobie pomyślałam (Koteczka nie obrażaj się) że będziemy po kolei wyrzucaly z grupy osoby które mają najbliżej termin porodu a w to miejsce przyjmiemy nowe, np takie w 15 tygodniu. Dzięki temu wizja porodu oddali się od nas.
Wiem, to krzyk rozpaczy, ale ja dziś zaczęłam 7 miesiąc. Jeszcze 8 tygodni i będzie donoszone. Chyba nie chce jeszcze rodzic.
Ledwo godze się na ciążę a tu kupki, pieluchy i wrzaski. Ja mam dzieci odchowane.... Ratunku!

PS. O wywalaniu to był żart
 
reklama
Do góry