reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

20191008_204639.jpg

Taka fura czeka na synka ;-) ;)
 
reklama
I takie masz w ciąży?
No takie. Średnia to 132/86 i 92, czasami, baaaardzo rzadko 123/86 i 92, ale też 136 i 142 to u mnie bywa częściej jak sto dwadzieścia coś...
Celia, słodycze, to nie chleb powszedni :p
Dziewczyny macie czasami takie silniejsze bóle przy stawianiu się macicy... podchodzące pod okresowe? Bo już zaczynam dzisiaj świrować. Miałam dzisiaj taki. Do tego jeszcze mam dzisiaj przeboje z jelitami co chwile mnie kłują...chyba wczorajsza kolacja mi się 'odbija'
Mi jak chce się kupkę (jeszcze o tym nie wiem) to stawia mi się brzuch raz po razie i żadna pozycja nie pomaga i zaczyna przy tym powoli boleć. Zaczynam się martwić o co tu chodzi. A potem przychodzi akcja toaletowa i wszystko mija. Może też masz coś w tym stylu?
 
No takie. Średnia to 132/86 i 92, czasami, baaaardzo rzadko 123/86 i 92, ale też 136 i 142 to u mnie bywa częściej jak sto dwadzieścia coś...

Celia, słodycze, to nie chleb powszedni [emoji14]

Mi jak chce się kupkę (jeszcze o tym nie wiem) to stawia mi się brzuch raz po razie i żadna pozycja nie pomaga i zaczyna przy tym powoli boleć. Zaczynam się martwić o co tu chodzi. A potem przychodzi akcja toaletowa i wszystko mija. Może też masz coś w tym stylu?
No właśnie dzisiaj mam problem z załatwieniem się i czuję się taka ociężała na jelitach. Jutro z rana to chyba inke wypije na czczo i zobaczę czy mi pomoże, bo activia już też chyba rady nie daje.
 
Byłam dziś na wizycie u gina i zapytałam się czy można zrobić usg III trymestru na NFZ i oczywiście NIE. Nie wiem na co idą te wszystkie składki...
No, ale powiedziała mi, że usg robi się prywatnie po 34 tygodniu. Wszędzie są informacje, że między 28 a 32 tygodniem. To już nie wiem. Czytałam, że jeśli między 28 a 32 tygodniem dziecko jest źle ułożone (np. pośladkowo) to wtedy robi się usg po 34 tygodniu. Nie wiem. Chyba zrobię teraz i potem po 34 tygodniu. A jak Wy robicie? i jak Wam lekarz zalecił?
Ja chodzę do Luxmedu, mam pakiet z pracy i to badanie mam w karcie ciazy do zrobienia miedzy 28-32 tc . Już sobie ustaliłam na 28.10 i to bedzie 29t6d. W pierwszej ciąży jeszcze dodatkowo mi zleciła USG po 36tc takie dodatkowe tez u twgo lekarza z certyfikatem, mimo ze ona sama co wizyte USG mi robi.
Właśnie wczoraj z mamą rozmawiałam o tym, że ona jak prawie 27 lat prowadziła ciszę PRYWATNIE to nie miala ani jednego USG i wyobraźcie sobie, ze lekarz nie wyczuł / wysłuchał, że to była ciąża bliźniacza! :O mama miała niespodziankę na porodowce, jak ja pod ktg podpieli to powiedzieli że bliźniaki :p
Dziewczyny macie czasami takie silniejsze bóle przy stawianiu się macicy... podchodzące pod okresowe? Bo już zaczynam dzisiaj świrować. Miałam dzisiaj taki. Do tego jeszcze mam dzisiaj przeboje z jelitami co chwile mnie kłują...chyba wczorajsza kolacja mi się 'odbija'
Ja tez czasami, nie za czesto, miewam takie bóle.

A tak w ogole, to zaczynam dziś 7 miesiąc, III trymestr :O
Screenshot_2019-10-08-21-17-51.jpg
 
reklama
Ja chodzę do Luxmedu, mam pakiet z pracy i to badanie mam w karcie ciazy do zrobienia miedzy 28-32 tc . Już sobie ustaliłam na 28.10 i to bedzie 29t6d. W pierwszej ciąży jeszcze dodatkowo mi zleciła USG po 36tc takie dodatkowe tez u twgo lekarza z certyfikatem, mimo ze ona sama co wizyte USG mi robi.
Właśnie wczoraj z mamą rozmawiałam o tym, że ona jak prawie 27 lat prowadziła ciszę PRYWATNIE to nie miala ani jednego USG i wyobraźcie sobie, ze lekarz nie wyczuł / wysłuchał, że to była ciąża bliźniacza! :O mama miała niespodziankę na porodowce, jak ja pod ktg podpieli to powiedzieli że bliźniaki :p

Ja tez czasami, nie za czesto, miewam takie bóle.

A tak w ogole, to zaczynam dziś 7 miesiąc, III trymestr :O
Zobacz załącznik 1031655
91 dni ... :o :o :o o_O o_O
 
Do góry