reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2020

Nie nie tu raczej chodzi o patologie.
Aaa i tak mi matka powiedziała, że nie dam rady tyle leżeć i manifestować, jaka jestem biedna po porodzie bo mi się po tygodniu góra 1,5 znudzi :p
Bu

Buty to zmora
Ja tak dzisiaj miałam z obcinaniem paznokci. Normalnie się zmeczylam.
Co do położnej to gdzieś czytałam że do 21 tc jak na nfz, a jak prywatnie do gina się chodzi to nie. Muszę ruszyć moją leniwa dupe i załatwić sobie położną z polecenia.
 
reklama
Odebrałam właśnie wyniki m.in. moczu i wyszły tam niewielkie ilości białka (15 mg/dl), czy któraś z Was tak miała? Czytam że w ciązy białko w moczu prawo występować, ale czytam też straszne rzeczy... W środę mam wizytę i nie wiem czy czekać spokojnie czy panikować?
 
Ja mam bialko w moczu. W 1 trymestrze 0.11 potem 2 miesiące nic tersz 0.16, po 2 tygodniach do kontroli w poradni patologii ciazy jesli rosnie to patologia ciazy oddzial jesli nie to co tydzień do kontroli moczu. Bialko max moze byc do 0.3 ale jakąkolwiek jego ilosc sugeruje możliwość wystąpienia stanu przed rzucawkowego. Pytanie jakie masz ctk? Oraz czy masz obrzeki. Ja mam sprawdzane takze albuminy oraz kreatynine i eGFR przy tych wynikach. Mam skierowanie tez do nefrologa jesli sie utrzyma bialko i na usg narządów jamy brzusznej - bd 2x bo w 1 trymestrze tez mialam
 
Ja mam bialko w moczu. W 1 trymestrze 0.11 potem 2 miesiące nic tersz 0.16, po 2 tygodniach do kontroli w poradni patologii ciazy jesli rosnie to patologia ciazy oddzial jesli nie to co tydzień do kontroli moczu. Bialko max moze byc do 0.3 ale jakąkolwiek jego ilosc sugeruje możliwość wystąpienia stanu przed rzucawkowego. Pytanie jakie masz ctk? Oraz czy masz obrzeki. Ja mam sprawdzane takze albuminy oraz kreatynine i eGFR przy tych wynikach. Mam skierowanie tez do nefrologa jesli sie utrzyma bialko i na usg narządów jamy brzusznej - bd 2x bo w 1 trymestrze tez mialam
Ciśnienie mam w normie, a nawet dość niskie. Obrzęków nie mam, badań moczu od początku ciąży miałam już z 5 i pierwszy raz mi coś takiego wyszło... A Twoje wartości białka w moczu w jakich są jednostkach?
 
A tak w ogóle. Czy wszystkie Wasze dzidziusie pokazały co mają między nogami już? Czy np macie tak, że dziewczynka bo pisiora nie widać? Czy już wszystko ładnie wykształcone?
 
No ja się już zakupów nie mogę doczekać. Mam po dzieciakach trochę ubrań unisex ale ja zawsze coś tam muszę jeszcze dokupić. Tak dla przyjemności. A tu nic się nie mogę doczekać.
Moj lekarz z chłopakami mi powiedział ok 16tc i nic się nie zmieniło. Urodziłam chłopców. A tu taka kinder niespodzianka. Zastanawiam się na ile to pewna informacja. Bo z drugiej strony to czy to możliwe ze dziecko nie ma w 22tc moszny? No rozumiem ze siurek mógł się podwinać.
 
A tak w ogóle. Czy wszystkie Wasze dzidziusie pokazały co mają między nogami już? Czy np macie tak, że dziewczynka bo pisiora nie widać? Czy już wszystko ładnie wykształcone?
U mnie w 11tc mówiło dwóch lekarzy że na 70% chłopiec, później na 90% chłopiec i później już na 100% chłopiec. Kilka razy na usg widziałam pitusia :) :D
 
reklama
A tak w ogóle. Czy wszystkie Wasze dzidziusie pokazały co mają między nogami już? Czy np macie tak, że dziewczynka bo pisiora nie widać? Czy już wszystko ładnie wykształcone?
Moje 1x bylo laska 2x chlopakiem a 3x lezalo wpoprzek :) bo kto mu zabroni! Ma charakter po rodzicach widac <3
 
Ostatnia edycja:
Do góry