reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Dziewczyny wiecie jak to jest z tymi wypłatami za l4? Pierwsze l4 złożyłam 11 lipca, a pieniążków nadal nie mam, a jest mi mega ciężko.
Ja jestem na L4 od 16 lipca i też pieniędzy z ZUS jeszcze nie widziałam. Do dziś mają czas, aby wydać decyzję o wpłacie i cisza, na platformie ZUS nie ma żadnej informacji. Zadzwoń na infolinię ZUS i zapytaj się kiedy wpłynął do nich od pracodawcy druk Z-3. Od daty jego wpływu mają 30 dni na decyzję o wypłacie kasy. Lub jeśli masz PUE ZUS to możesz tam zadać im takie pytanie.
 
reklama
To prawda, powinien ktos pójść z Tobą. Natomiast staraj się babo uspokoić emocje, bo poza stresem nic ci nie dadzą. Uspokój się powoli (dawaj zdjęcia królików) i podejdź rzeczowo, tzn staraj się formułować krótkie komunikaty, w stylu proszę o informację na temat daty wypłaty zasiłku i nagrywaj rozmowy. Jeśli będą cię zbywac, popros o informację na piśmie albo wprost powiedz ze z informacji które posiadasz wynika że zasiłek został przez nich odebrany. I tyle. Nie musisz być miła, ani walić zelazkiem. A pomysł z ciotka jest super.
Pamiętaj tylko że twoje zdrowie psychiczne jest najważniejsze. A do tej firmy i tak nie wrócisz.
No nie, umowę i tak dostałam z UP na 2 lata, a wcześniej robiłam tam na czarno. I tak miałam farta, w sumie powiedziałam o ciąży bo byłam tak zmęczona atmosferą, że liczyłam, że mnie wywalą. Bach tydzien potem umowa. Bo przyszło dofinansowanie z Unii. Królików mam aż 12.
1568373917884.png
Rocznik 2018 + tata 2016. Róża, Diana, Zgredek, Giuseppe.
W sumie dzięki dianie jestem z moim niemężem bo po poprzednim Traumatycznym zwiazku ktory sie skonczyl w maju 2018 bardziej :D szukalam przygody i dorwalam mlodzienca o 6 lat mlodszego na male co nie co. Obiecywalam sobie ze z tym koncze, ale tak mi zaimponowal kuśką... że byłam jak narkoman. Któregoś pieknego dnia poszlismy z Diana na spacer... Wygladala pieknie w zachodzacym sloncu. Az powiedzialam do niej "Kocham Cie", a moj niemaz "ja Ciebie tez" poczym zmierzylam go i odburknelam "ja do krolika mowilam". I tak oto będziemy mieli pierwsze dziecko:D
1568374739398.png
Diana na plaży Wrzesień 2018
1568375213242.pngTytus i Ramzes Koty Żule Rocznik 2014.
1568375306299.png
Zofia 2014 Popi 2015 Hera 2016 :D
1568375421020.png
Króliki mix :p
Wykorzystałam Limit :p
 
Ja pracuje w dużym zakładzie i trzeba przyznać że od 1.07 jestem na L4 A wypłaty tak jak miałam 10tego każdego miesiąca- tak mam teraz. Współczuję Wam że musicie walczyć o własne pieniądze...
 
Dobrze, że ktoś Tobie pomoże w walce o pieniądze. Ty powinnaś odpoczywać, a nie szarpać się z nimi o kasę i tracić nerwy, a to przecież źle wpływa na dziecko. Może jeśli zobaczą prawnika to rura im zmięknie, bo wystraszą się ewentualnej sprawy w sądzie i kontroli ZUS i PIP.
No właśnie nie czaję, z jednej strony dostałam opierdziel, że byłam w galerii, że ZUS zrobi mi kontrolę, że będę mieć problemy! Ba mało tego oni będą mieli bo mam leżeć ( na zwolnieniu chodzącym). Z drugiej strony, Zus dostał info że ja tą kasę odebrałam i mam za pieniądze ZUSu, robić ich pracę w domu i to wcale nie jest niewłaściwe wykorzystanie zwolnienia. Apteka, żarcie, gacie fe... wykonywanie prac, za które nikt mi nie dołoży ani zł podczas zwolnienia opłacanego przez ZUS cacy. Jakby wpadła kontrola i by się zapytali co ja robie to dopiero bym miala przesrane.
 
No właśnie nie czaję, z jednej strony dostałam opierdziel, że byłam w galerii, że ZUS zrobi mi kontrolę, że będę mieć problemy! Ba mało tego oni będą mieli bo mam leżeć ( na zwolnieniu chodzącym). Z drugiej strony, Zus dostał info że ja tą kasę odebrałam i mam za pieniądze ZUSu, robić ich pracę w domu i to wcale nie jest niewłaściwe wykorzystanie zwolnienia. Apteka, żarcie, gacie fe... wykonywanie prac, za które nikt mi nie dołoży ani zł podczas zwolnienia opłacanego przez ZUS cacy. Jakby wpadła kontrola i by się zapytali co ja robie to dopiero bym miala przesrane.
Współczuje Ci użerania się z pracodawcą i jeszcze załatwiania spraw przez ZUS! Nie daj sobie wmówić, żeby pracować na zwolnieniu- to może być nawet traktowane jako wykroczenie! Najlepiej jakbyś nagrała sobie taką rozmowę z pracodawcą. Ja każdą rozmowę telefoniczną nagrywam w aplikacji BlackBox - tak "na wszelki wypadek" mimo, iż nadal pracuje i jestem w pracy bardzo dobrze traktowana niektóre koleżanki miały problemy jak zaszły w ciąże więc wolę się zabezpieczyć i mam już kilka "haków" w razie gdyby pracodawca chciał mi zaszkodzić! 3 mam kciuki aby ci się udało!
 
6 lat różnicy hmnnn dobry materiał genetyczny :-) .
Mój przy nim to dziad.
Moje pliki kocie są za duże, jak ogarnę to prześlę.
Diana na plaży jest cudna!
 
6 lat różnicy hmnnn dobry materiał genetyczny :-) .
Mój przy nim to dziad.
Moje pliki kocie są za duże, jak ogarnę to prześlę.
Diana na plaży jest cudna!
 
reklama
6 lat różnicy hmnnn dobry materiał genetyczny :-) .
Mój przy nim to dziad.
Moje pliki kocie są za duże, jak ogarnę to prześlę.
Diana na plaży jest cudna!
Diana piękna ale wredna. Gryzie :) Ogólnie dziewuchy są dramatyczne, a samca można ciągnąć za łapy, za ogon za uszy i nic nie powie. Co do różnicy potwornie się bałam. On się do dziś śmieje jak wspominamy " jak się jeszcze mnie wstydziłaś". Zwykle miałam starszych facetów. Jestem wychuchana, wypieszczona, wypasiona - upasł mnie 14 kilo.
 
Do góry