reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej mamuśki! Jestem właśnie po USG genetycznym. Strasznie szybko mi je zrobił, ale sprawdził wszystko po kilka razy i wygląda na to, że wszystko ok! Jedyne czego nie zobaczył to pęcherza, ale powiedział,że pewnie maluch się opróżnił i dlatego nie widać no i nie zbadał dokładnie serduszka, ale biło prawidłowo. Czy, któraś też tak już miała? Zrobiłam też pappa i za tydzień mam odebrać ocenę ryzyka więc nadal nieco stresu jest. Termin mi się z USG przesunął na 30 grudzień ale zostaje z wami!;) Co do obliczania tygodni ciąży - dziś na usg miałam 12t2d i lekarz na zaświadczeniu napisał że to już 13 tydzień -taką wersję wolę;)
 
reklama
Cholerka to teraz patrząc to jakby mi za mało kazali brać ..bierzesz 2 x więcej ,a wyniki miałam gorsze. U mnie na początku 3,4 .. 2 badanie 3,2.
To trochę nie tak działa. Dawka leku jest bardzo indywidualna i zależy od danej reakcji organizmu na lek. Kiedyś pytałam o to endokrynologa, bo w poczekalni były kobiety po operacji usunięcia tarczycy. Niektóre z nich brały o połowę mniejszą dawkę leku niż ja. Zainteresowało mnie to dlaczego ktoś kto nie ma wcale tarczycy zażywa mniej leków niż ja, która ma uszkodzoną, ale jednak ją ma. Endo powiedziała, że niektórym wystarczy niedużo, a inni mają problem z wchłanianiem leku. Z tego co wiem to też jak się zaczyna brać leki na tarczyce to trzeba wprowadzać je stopniowo i nie można od razu zacząć od dużej dawki, bo szybko z niedoczynności można wpaść w nadczynność. Potem znów byłoby wachnięcie wyników do góry, a chodzi o wyregulowanie, aby tarczyca dobrze działała i dziecko było zdrowe. Najlepiej rób badania co 3 tygodnie i wtedy lekarz będzie dawkował więcej lub mniej leków.
 
Hej mamuśki! Jestem właśnie po USG genetycznym. Strasznie szybko mi je zrobił, ale sprawdził wszystko po kilka razy i wygląda na to, że wszystko ok! Jedyne czego nie zobaczył to pęcherza, ale powiedział,że pewnie maluch się opróżnił i dlatego nie widać no i nie zbadał dokładnie serduszka, ale biło prawidłowo. Czy, któraś też tak już miała? Zrobiłam też pappa i za tydzień mam odebrać ocenę ryzyka więc nadal nieco stresu jest. Termin mi się z USG przesunął na 30 grudzień ale zostaje z wami!;) Co do obliczania tygodni ciąży - dziś na usg miałam 12t2d i lekarz na zaświadczeniu napisał że to już 13 tydzień -taką wersję wolę;)
Gratuluję zdrowego maluszka :) Na pewno fajnie było oglądać już takie duże dziecko ruszające się i machające rączkami:)Ja usg mam za tydzień. Mi lekarz też tak zapisuje wiek ciąży, np. wczoraj byłam po odbiór wyników i miałam 11t 5d, a w karcie ciąży mam, że to 12 tydzien, więc też tak liczę.
 
Wez poprawkę na pape. Nawet jak wyjdzie zle to prawdopodobnie nieprawda. Dlatego ja biore na nie duze poprawki
Hej mamuśki! Jestem właśnie po USG genetycznym. Strasznie szybko mi je zrobił, ale sprawdził wszystko po kilka razy i wygląda na to, że wszystko ok! Jedyne czego nie zobaczył to pęcherza, ale powiedział,że pewnie maluch się opróżnił i dlatego nie widać no i nie zbadał dokładnie serduszka, ale biło prawidłowo. Czy, któraś też tak już miała? Zrobiłam też pappa i za tydzień mam odebrać ocenę ryzyka więc nadal nieco stresu jest. Termin mi się z USG przesunął na 30 grudzień ale zostaje z wami!;) Co do obliczania tygodni ciąży - dziś na usg miałam 12t2d i lekarz na zaświadczeniu napisał że to już 13 tydzień -taką wersję wolę;)
 
Ja też dzis odwiedziłam ginka
Dzidzi ma 2.68 i 9w4d
Krwiak jeszcze jest ale sie wchlania powoli. Dalej duphaston x2.
Dupek postraszyl mnie.. ze krwiak..ze wiek.. ze mam brac poprawke i takie tam
Prenatalne mam na 11.07
A NiftyPro umowione na 05.07.
20190619_180356.jpeg
 
Wez poprawkę na pape. Nawet jak wyjdzie zle to prawdopodobnie nieprawda. Dlatego ja biore na nie duze poprawki
SalsaPL czytałam o PAPPie dużo, zastanawiałam się czy robić czy nie, ale lekarz zalecił ze względu na wcześniejsze poronienie. Jeśli wyniki będą dobre to mam większą pewność, że jest ok, a jeśli wyniki będą złe to wtedy decyduje się jeszcze na NIFTY.
 
Ja też dzis odwiedziłam ginka
Dzidzi ma 2.68 i 9w4d
Krwiak jeszcze jest ale sie wchlania powoli. Dalej duphaston x2.
Dupek postraszyl mnie.. ze krwiak..ze wiek.. ze mam brac poprawke i takie tam
Prenatalne mam na 11.07
A NiftyPro umowione na 05.07.
Zobacz załącznik 987783
Śliczne dzieciątko! Niech rośnie zdrowe, a krwiakiem się nie przejmuj tylko odpoczywaj. Wiele osób ma krwiaki i to czasem bardzo duże i rodzą zdrowe dzieci:)
 
Hej mamuśki! Jestem właśnie po USG genetycznym. Strasznie szybko mi je zrobił, ale sprawdził wszystko po kilka razy i wygląda na to, że wszystko ok! Jedyne czego nie zobaczył to pęcherza, ale powiedział,że pewnie maluch się opróżnił i dlatego nie widać no i nie zbadał dokładnie serduszka, ale biło prawidłowo. Czy, któraś też tak już miała? Zrobiłam też pappa i za tydzień mam odebrać ocenę ryzyka więc nadal nieco stresu jest. Termin mi się z USG przesunął na 30 grudzień ale zostaje z wami!;) Co do obliczania tygodni ciąży - dziś na usg miałam 12t2d i lekarz na zaświadczeniu napisał że to już 13 tydzień -taką wersję wolę;)
to witaj w klubie bo ja tez mam termin na 30.12 :)
 
reklama
SalsaPL czytałam o PAPPie dużo, zastanawiałam się czy robić czy nie, ale lekarz zalecił ze względu na wcześniejsze poronienie. Jeśli wyniki będą dobre to mam większą pewność, że jest ok, a jeśli wyniki będą złe to wtedy decyduje się jeszcze na NIFTY.
Tylko równie dobrze papa moze wyjsc okej a nie być, i w drugą strone. Dlatego ja ide na Nifty. Pierdziele ten stres. Stara jestem i nie wolno mnie sie stresowac [emoji23][emoji23][emoji23]
Śliczne dzieciątko! Niech rośnie zdrowe, a krwiakiem się nie przejmuj tylko odpoczywaj. Wiele osób ma krwiaki i to czasem bardzo duże i rodzą zdrowe dzieci:)
Wlasnie widze ze praktycznie co druga ma lub miała. Moj juz jest 3/4 mniejszy no ale dalej jest.
 
Do góry