reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

A straciłaś kiedyś ciążę, albo miałaś ciążę obarczoną ryzykiem? Ja brałam leki na podtrzymanie do prawie 30 tc, gdyby nie one, moja 5-letnia blodnyna, jedząca teraz przy moim biurku śniadanie, była wśród aniołków. Technologia i medyca idzie do przodu, dlatego uważam, że skoro mamy takie dobro, to trzeba z niego korzystać. To są też szczepienia, nowoczesne badania ultrasonograficzne, operacje laparoskopowe (jestem sama po takiej i dzięki temu mam pierś) i wiele innych.
 
reklama
A straciłaś kiedyś ciążę, albo miałaś ciążę obarczoną ryzykiem? Ja brałam leki na podtrzymanie do prawie 30 tc, gdyby nie one, moja 5-letnia blodnyna, jedząca teraz przy moim biurku śniadanie, była wśród aniołków. Technologia i medyca idzie do przodu, dlatego uważam, że skoro mamy takie dobro, to trzeba z niego korzystać. To są też szczepienia, nowoczesne badania ultrasonograficzne, operacje laparoskopowe (jestem sama po takiej i dzięki temu mam pierś) i wiele innych.
Ja pierdu... Nie mówię o kobietach które muszą brać. Sama w poprzednich ciążach miała krwiaki i brałam. Pisałam o braniu na zapas, gdy lekarz nie widzi problemów, ale przepisuje na dobre samopoczucie mamy....
 
Ja niestety nie mam mozlowosci isc na zwolnienie. Mam swoją firmę. Wiec jeszcze na porodowce bede w jakiejsc papierologii pewnie siedzieć.
Obecnie ratuje sie drzemkami w ciagu dnia w aucie pod inwestycjami. Wczoraj az 4 razy zasnelam. Dobrze ze mam wyrozumiałych pracownikow i nie wysmiewają mnie tylko wspierają.
Nie sądzilam ze tak mi ciaza da popalić od pierwszych dni. Ciagnie mnie w brzuchu do pachwin i na wysokosci nerek.
Wstalam o 6 i juz mi to kiedyś starczylo. A teraz zasypiam na siedząco i tylko kombinuje jak tu isc spac
Mnie wysla w pracy ze mam iść na l4 bo nawed słabo mi już było więc idę do rodzinnego
 
Dziewczyny juz się kiedyś z Wami wstałam, ale nie pisałam od tamtego czasu :) jestem po 1 wizycie u lekarza, zaczął mi się 8 tydz. Niestety mój lekarz jest na długim zwolnieniu i byłam u innego i nie wiem co myśleć. Opinie w internecie ma dobre ale jest taki dość malomowny, powiedział tylko ze widzi żywy zarodek, który ma 9.5 mm i ze wszytko dobrze, dał skierowanie na badania i tyle. Na konkretne pytania odpowiedzial. Nic nie dodał od siebie. Nie lubię tak. Dodam że nie mam zbyt dużego wyboru. Nawet nie wiem czy "żywy zarodek" = bijące serduszko. Jestem trochę załamana tym lekarzem
 
Dziewczyny juz się kiedyś z Wami wstałam, ale nie pisałam od tamtego czasu :) jestem po 1 wizycie u lekarza, zaczął mi się 8 tydz. Niestety mój lekarz jest na długim zwolnieniu i byłam u innego i nie wiem co myśleć. Opinie w internecie ma dobre ale jest taki dość malomowny, powiedział tylko ze widzi żywy zarodek, który ma 9.5 mm i ze wszytko dobrze, dał skierowanie na badania i tyle. Na konkretne pytania odpowiedzial. Nic nie dodał od siebie. Nie lubię tak. Dodam że nie mam zbyt dużego wyboru. Nawet nie wiem czy "żywy zarodek" = bijące serduszko. Jestem trochę załamana tym lekarzem
Zmień lekarza , przez całą ciążę musisz się czuć komfortowo na wizytach.
 
Ja niestety nie mam mozlowosci isc na zwolnienie. Mam swoją firmę. Wiec jeszcze na porodowce bede w jakiejsc papierologii pewnie siedzieć.
Obecnie ratuje sie drzemkami w ciagu dnia w aucie pod inwestycjami. Wczoraj az 4 razy zasnelam. Dobrze ze mam wyrozumiałych pracownikow i nie wysmiewają mnie tylko wspierają.
Nie sądzilam ze tak mi ciaza da popalić od pierwszych dni. Ciagnie mnie w brzuchu do pachwin i na wysokosci nerek.
Wstalam o 6 i juz mi to kiedyś starczylo. A teraz zasypiam na siedząco i tylko kombinuje jak tu isc spac
Dzielna jesteś, trochę nie masz wyjścia widzę, dużo siły życzę byś dała radę do końca !
 
Też jestem tego zdania. Ale muszę się poprawić. Nie na lr0sze A gorsze samopoczucie...... jeszcze nie słyszałem żeby mamie się poprawiło po dupku... na własnym doświadczeniu śmiało mogę powiedzieć że lekarze przepisują leki bez wiejszej przyczyny. Jak pierwszy raz z badałam TSH zaraz po spodziewanej miesiączce to miałam 3.5, od razu Przepisał mi eutyroks mimo tego że prosiłam i mówiłam że jeszcze się może wstrzymamy że to nie jest taki tragiczny wynik może jeszcze spadnie bo jest po prostu za wcześnie." Na pewno nie spadnie niemożliwe." Oczywiście wstrzymałam się z eutyroksem i Zrobiłam badania ponownie na własną rękę za tydzień i już były 2.9 , W przyszłym tygodniu ponownie zrobię badania i myślę że będą prawidłowe, bez eutyroksu się obeszło. Po dupkę czuje się tragicznie. Całymi dniami mnie muli, mam mdłości i czasami wymiotuje. Nie mam zagrożenia ze strony ginekologicznej, nigdy nie ronilam. Więc po co ?? Nie wiem...
Ja pierdu... Nie mówię o kobietach które muszą brać. Sama w poprzednich ciążach miała krwiaki i brałam. Pisałam o braniu na zapas, gdy lekarz nie widzi problemów, ale przepisuje na dobre samopoczucie mamy....
 
reklama
Do góry